2014 02 07

Eurolygos jaunimo turnyro starte Kaune „Žalgiris“ sutriuškino CSKA

„Žalgirio“ arenoje penktadienį ryte startavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyras. A grupėje Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai sutriuškino Maskvos CSKA komandą 84:61 (25:16, 13:15, 25:12, 21:18). Efektingai mačą pradėję kauniečiai dominavo nuo pat rungtynių pradžios, o galutinai varžovus pribaigė trečiajame ketvirtyje. Maskvos CSKA nesulaikė galingai rungtyniavusio Martyno Echodo, kuris nuolat drebino varžovų krepšį triuškinančiais dėjimais.
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys / „Scanpix“ nuotr.

Antrąsias A grupės žalgiriečiai žais jau penktadienio vakarą. „Žalgirio“ arenoje 20.00 val. bus surengta oficiali turnyro atidarymo ceremonija, o po jos 20.45 val. kauniečiai susitiks su Liudvigsburgo „Porsche Basketball-Akademie“. Vokiečiai pirmąsias turnyro rungtynes 49:68 pralaimėjo Prahos „USK Future Stars“ aštuoniolikmečiams.

Rungtynes su CSKA kauniečiai pradėjo puikiu žaidimu puolime. Jau pirmosiomis minutėmis varžovų krepšį sudrebino du galingi M.Echodo dėjimai. Ne ką mažiau efektingu dėjimu greitoje atakoje pasižymėjo Martynas Varnas. Pastarasis pridėjo tritaškį, tolimą metimą realizavo Kristupas Žemaitis ir, kėliniui įpusėjus, maskviečiai buvo priversti prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (17:10). Po jos svečiai sutvarkė reikalus gynyboje, tačiau ir toliau sunkiai rinko taškus. Martynui Sajui dar kartą patikrinus lankų tvirtumą, atotrūkis buvo pasiekęs rekordinę žymą – 25:12. Bet maskviečiai užtikrinčiau sužaidė ketvirčio pabaigą ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė devyni taškai 25:16.

Antro kėlinio pradžioje susirinkę žiūrovai išvydo visai kitokią Maskvos komandą. Suaktyvinę gynybą svečiai ne kartą taškus pelnė po greitų atakų ir skirtumas sumažėjo iki trijų (28:25). Tuomet po tritaškį įskraidino Raimundas Žuklevičius bei K.Žemaitis, iš po krepšio taškus pelnė M.Echodas ir persvara vėl išaugo – 36:25. CSKA kėliniui baigiantis dar kartą panaikino dviženklį kauniečių pranašumą ir ilsėtis išėjo turėdama septynių taškų deficitą – 31:38.

Po didžiosios pertraukos toliau nesulaikomai rungtyniavo „Žalgirio“ komandos vidurio puolėjas M.Echodas. Aukštaūgis triskart sėkmingai pergudravo varžovą, tritaškį pridėjo M.Varnas ir žalgiriečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (47:37). Dar įtikinamesnę persvarą Tomo Masiulio auklėtiniai susikrovė kėlinio antroje pusėje. Tolimą metimą pataikė R.Žuklevičius, šešis taškus puikiais reidais surinko K.Žemaitis, o ketvirtį tritaškiu užbaigė Ignas Fiodorovas – 63:43.

Lemiame kėlinyje šeimininkams tereikėjo sutvarkyti formalumus. Aikštėje nuo pat pirmųjų minučių rungtyniavo mažiau laiko iki tol gavę krepšininkai. Pirmuosius savo taškus tolimu metimu pelnė Matas Ragauskas, penkiais taškais savo kraitį papildė M.Sajus (73:51). Kėlinio pabaigoje netikėtumų neįvyko. M.Varnas pataikė tritaškį, M.Echodas dukart nudžiugino aistruolius galingais dėjimais ir Kauno „Žalgirio“ rezervinė komanda triuškinančia pergale pradėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą – 84:61.

„Žalgiris“: M.Echodas 24 (11/12 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.),K.Žemaitis 12, M.Varnas 11, R.Žuklevičius 10 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Sajus 9 (5 atk. kam., 2 blk.), R.Mažionis 8 (7 atk. kam.), V.Mitalauskas 4, M.Ragauskas 3, I.Fiodorovas 3.

CSKA: A.Gavrilovas 15 (5 rez. perd.), M.Maleyko 9 (6 atk. kam.), V.Staratalevas 9, M.Morozovas 9.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalė, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Kauno „Žalgiris“ 1 0 +23
2. Prahos „Future Stars“ (Čekija) 1 0 +19
3. Liudvigsburgo „Porsche B Akademie“ (Vokietija) 0 1 -19
4. Maskvos CSKA (Rusija) 0 1 -23

Sėkmė šypsojosi ir vilniečiams

Įspūdinga pergale tris dienas Kaune vyksiantį aštuonių ekipų Eurolygos jaunių vaikinų krepšinio turnyrą penktadienį pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ pamaina, 49 taškų skirtumus – 98:49 (28:13, 23:12, 21:11, 26:13) – sutriuškinusi Kijevo „Budivelnyk“ bendraamžius.

„Lietuvos ryto“: Mantas Šerkšnas 17, Regimantas Miniotas 15, Tomas Zdanavičius 14, Tautvydas Paliukėnas 1.

„Budivelnyk“: Aleksejus Masalskij 12, Aleksandras Tarasenka ir Denisas Kanivecas (po 9 taškus).

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalė, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 0 +49
2. Vladislavovo „SMS PZKKosz“ (Lenkija) 0 0 0
3. Rygos VEF (Latvija) 0 0 0
4. Kijevo „Budivelnyk“ (Ukraina) 0 1 -49

Į ULEB Eurolygos jaunių turnyro finalo etapą gegužės 15-18 dienomis Milane (Italija) pateks tik atrankos varžybų Kaune nugalėtojas.