Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos čempionais tapę jaunieji krepšininkai sulaukia milžiniško dėmesio (nuotraukos)

Pagerbimo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pagerbimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vaikinų iki 18 metų krepšinio rinktinė ketvirtadienį buvo pagerbta Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD). Medalius už sporto pergales gavę krepšininkai prisipažino sulaukiantys daug dėmesio. Tik vieni nuo jo bėga, o kiti mėgaujasi.

„Tikrai smagu, kai eini gatve ir žmonės sveikinasi. Vakar buvau parduotuvėje, tai atėjęs apsaugos darbuotojas pasveikino mane nuo visos apsaugos komandos. Smagu, kad žmonės kreipia į tai dėmesį“, – kalbėjo naudingiausiu Europos čempionato žaidėju išrinktas Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas.

Tuo tarpu į simbolinį turnyro penketą patekęs Deividas Pukis tikino esąs nepratęs prie tiek dėmesio. „Tikiuosi, kad ne į bloga. Ko reikia, kad išsilaikytume taip aukštai ir ateityje? Mažiau populiarumo. Malonu tie priėmimai, bet aš prie to nepratęs. Po mėnesio išvyksiu į Ameriką, pradėsiu sportuoti, įsisuksiu į rutiną“, – sakė snaiperis.

Po dar metų mokykloje į universitetą stosiantis krepšininkas tikino iki šiol nesuprantantis, ką reiškia šis laimėjimas: „Gal ateityje suvoksiu. Negaliu papasakoti žodžiais, koks tai jausmas.“ Jis tikino turintis svajonių, užsibrėžęs aukščiausius tikslus ir jų siekiantis. Tik nenorėjo įvardyti – dar neišsipildys.

Sustiprės ir pretenduos į vyrų rinktinę

„Liūdesys apėmė, kad viskas baigėsi. Taip malonu buvo viską daryti. Euforija praėjo, bet malonu prisiminti, kaip viskas vyko. Jau reikia naujų darbų“, – kalbėjo J.Valančiūnas.

– Ar jautiesi patobulėjęs po šio Europos čempionato?

– Po kiekvienų rungtynių jaučiuosi ko nors naujo išmokęs, ką nors naujo išbandęs.

– Ne vienas kalba, kad galėtum žaisti vyrų rinktinėje...

– Trenerio reikia klausti. Reikia sulaukti, kada pakvies. Reikia būti pasiruošus fiziškai ir techniškai. Sustiprėsiu ateinantį sezoną ir jau kitais metais gal galėsiu pretenduoti.

– Koks tau praėjęs sezonas ir ši vasara? Įvykių buvo daug...

– Sėkmingas. Viskas ėjo laiptelis po laiptelio. Niekur nesustojau ir neužkliuvau. Buvo žmonių, kurie man padėjo. Sezonas buvo nuostabus.

– Kiek turėsi poilsio?

– Ir dabar sportuoju, palaikau sportinę formą, nes paskui sunkiau pradėti. Gal porą savaičių tikro poilsio turėsiu.

Linkėjo neužmigti ant laurų

Krepšininkams KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis įteikė medalius už sporto pergales, o šie savo ruožtu atsidėkojo dovanodami marškinėlius su visų rinktinės narių parašais.

„Po praėjusių metų buvo kilusių abejonių dėl Lietuvos krepšinio įtakos pasaulyje, tačiau jūs parodėte, kad esate puiki pamaina, – į krepšininkus kreipėsi Lietuvos vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. – Jūs davėte viltį, kad Lietuvos krepšinis ateityje bus aukštai.“

„Jūs neįsivaizduojate, kiek daug džiaugsmo suteikėte Lietuvos žmonėms. Tiesa, daugelis nesuvokia, kokį ilgą kelią nuėjote iki tų Europos čempionato aukso medalių“, – kalbėjo KKSD generalinis direktorius K.Rimšelis ir palinkėjo jauniesiems sportininkams neužmigti ant laurų.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas pastebėjo, kad per 88 krepšinio metus Lietuvoje pasikeitė šešios kartos. „Būčiau laimingas, jeigu jūs būtumėte septintoji karta ir kuo daugiau jūsų patektų į didįjį krepšinį. Nesame kinai, mums svarbus kiekvienas žmogus. Noriu matyti jus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje ir kad Lietuva visuomet liktų krepšinio elite“, – sakė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek