TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos krepšinio čempionatuose komandų skaičius nuo 2013 metų padidės nuo 16 iki 24

Kamuolys
photos.com nuotr. / Norintys rengti Europos čempionatą turės pakloti 8 mln. eurų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Miunchene įvyko pirmasis „FIBA Europe“ naujosios valdybos posėdis. Per jį buvo priimti keletas Europos krepšiniui svarbių sprendimų, taip pat patvirtintos komisijų sudėtys, kuriose savo atstovų turės ir Lietuva, pranešaLietuvos krepšinio federacija.

Į įvairias komisijas pretendavo 6 lietuviai, tačiau pilnateisiu komisijos nariu tapo tik Arvydas Tamašauskas. Jis ir toliau priklausys Moterų krepšinio komisijai. Tuo tarpu Kęstutis Pilipauskas pakviestas į Techninę komisiją stebėtojo teisėmis.

Pasak „FIBA Europe“ valdybos nario, LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, pirmasis naujosios valdybos posėdis sekmadienį vyko daugiau nei 6 val. Per jį po ilgų diskusijų nuspręsta, kad nuo 2013 metų šalys, norinčios rengti Europos vyrų čempionatus, turės „FIBA Europe“ mokėti jau ne 3, o net 8 mln. eurų. Teks daugiau mokėti ir už teisę rengti Europos moterų čempionatą, tačiau šis mokestis sieks tik 600 tūkst. eurų.

„Mūsų nuomonė šiuo klausimu buvo kitokia, tačiau minčių buvo įvairių, o daugumos sprendimu priimtos būtent tokios naujos taisyklės. Pagrindinis mokesčių už čempionatus didinimo šalininkų argumentas buvo tas, kad pinigus turėtų mokėti ne nacionalinės krepšinio federacijos, o valstybės. Teigiama, kad 3 mln. eurų yra maža suma, palyginus su tuo, kiek naudos gauna valstybė“, — pasakojo M.Balčiūnas.

Buvo priimti dar du sprendimai, kuriuos galima vadinti revoliuciniais. Nuspręsta, kad nuo 2013–ųjų Europos čempionatuose dalyvaus ne 16, o jau 24 komandos. Taip pat priimtas sprendimas leisti rinktinėms nuo 2013–ųjų į Europos čempionatus vežtis 14 krepšininkų (kiekvienoms rungtynėms bus galima registruoti vis kitokį 12–tuką). Tiesa, 2 papildomų žaidėjų pragyvenimo išlaidas turės apmokėti pačios nacionalinės federacijos.

„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo išrinkti 3 organizacijos viceprezidentai. Jais tapo belgas Cyrielas Coomansas, vokietis Ingo Weissas ir Johnas Goncalvesas iš Gibraltaro. „FIBA Europe“ delegatais FIBA Centrinėje valdyboje paskirti naujasis „FIBA Europe“ prezidentas islandas Olafuras Rafnssonas, „FIBA Europe“ generalinis sekretorius kanadietis Naras Zanolinas, ispanas Jose Luisas Saezas Regalado ir švedė Lena Wallin–Kantzy.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek