2012 02 13

Europos mėgėjų krepšinio lyga: Latvijos jaunimo rinktinės žvaigždes nustelbė „Kažkur Matytų“ lyderis Dainius Novickas

Europos mėgėjų krepšinio lyga (IABL) – beprecedentis įvykis Senojo žemyno krepšinio pasaulyje. Savaitgalį ji savo šaknis pirmą kartą išskleidė ir Vilniuje. Tai buvo trečiasis IABL turas. Varžybos vyko Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos salėje. Pirmieji du turai vyko Baltarusijoje ir Latvijoje.
Dainius Novickas
Dainius Novickas / Augusto Četkausko nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

VKL rinktinė (Vilnius) 115 – 71 Sankt Peterburgas (Rusija)

VKL rinktinė pradėjo tokia sudėtimi: Tadas Šablinskas („Tegra“), Tomas Jasiulis („Merkurijus – BORGA Triobet“), Dainius Novickas („Kažkur matyti“), Justas Urmanavičius („Stiklopaslaptis“) ir jauniausias rinktinės krepšininkas Vladas Tamašauskas („ŠMKA – Myls“).

Vilniaus krepšininkai dominavo nuo pat rungtynių pradžios. Sankt Peterburgo komanda per pirmąsias 8 rungtynių minutes nesugebėjo pelnyti nė taško (!), tad po įspūdingos serijos VKL rinktinė pirmavo 20:0. Rungtynės tapo formalumu. Įpusėjus mačui vilniečiai pirmavo 49:22, o pabaigoje varžovus apipylę dėjimų ir tritaškių gausą šeimininkai persvarą padidino iki 44 taškų – 115:71.

VKL rinktinėje rezultatyviausiai žaidė naudingiausias VKL B diviziono žaidėjas, „Kažkur Matyti“ komandos lyderis Dainius Novickas, pelnęs 30 taškų.

VKL rinktinė: D. Novickas – 30 K. Raginis – 16, A. Macijauskas – 15, A. Aniulis – 14, A. Kovalevski – 11, T. Jasiulis 9, J. Urmanavičius ir T. Šablinskas (14 atk.k.) po 8, E. Rastenis – 4, V. Tamašauskas – taškų nepelnė.

VKL rinktinė 79 – 69 Kijevas (Ukraina)

Kijevo „Liga monstrov“ iki šio susitikimo nebuvo pralaimėjusi – penkios pergalės iš eilės. Pergalingai ukrainiečiai pradėjo ir turnyrą Vilniuje: rezultatu 65:57 palaužė krepšinio mėgėjus iš Baltarusijos.

Prieš rungtynes VKL rinktinę pasiekė liūdna žinia. Paaiškėjo, kad koją pirmosiose rungtynėse pasisukęs Algirdas Macijauskas negalės padėti komandai.

Netekusi vieno lyderių VKL rinktinė lėtai pradėjo rungtynes. Negalėdama sulaikyti varžovų lyderio  Aleksandro Rychliuko VKL komanda grimzdo į vis gilesnę duobę. Pirmasis kėlinys baigėsi ukrainiečiams pirmaujant 12:23. A.Rychliukas vien per pirmą ketvirtį pelnė 14 taškų.

Sunkiu momentu iniciatyvos ėmėsi Arnas Aniulis. Kai rezultatas tapo 21:27, varžovai vėl šoktelėjo į priekį, susigrąžindami dviženklę persvarą (26:36). Tačiau lietuviai ir vėl atsakė spurtu. Šįkart jo iniciatoriumi tapo D.Novickas. Pataikęs du tolimus metimus iš eilės bei realizavęs du baudos metimus „Kažkur Matyti“ lyderis sumažino VKL rinktinės atsilikimą iki trijų taškų (33:36).

Sėkmė vilniečių neapleido ir po didžiosios pertraukos. Eiliniai D.Novicko taškai persvėrė rezultatą VKL rinktinės naudai, o įtvirtinti ją padėjo nesportinė pražanga, kuria varžovai bandė sustabdyti žaibišką vilniečių kontrataką.

Nutolti lietuviams nepavyko, užsimezgė lygi kova. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės D.Novickas pelnė du triumfo vertus taškus su pražanga, tačiau tuo savo pasirodymo VKL rinktinės lyderis nebaigė. Gynyboje Dainius meistriškai išplėšė kamuolį varžovams iš nagų ir pasiuntė jį per visą aikštelę A.Aniuliui: dar du taškai su pražanga! Tai buvo viskas. Po vilniečių spurto (6:0) ukrainiečiai daugiau nebeatsigavo. Pristabdytiems varžovų lyderiams rungtynių pabaigoje sprūdo kamuolys iš rankų.

79:69 – Vilniaus krepšinio lygos rinktinė šventė istorinę pergalę Europos mėgėjų krepšinio lygoje.  Savo sirgalių akivaizdoje įveikta absoliuti turnyro favoritė Ukraina bei pirmą kartą pasiektos dvi pergalės vieno turo metu!

Po šios laimėjimo Vilniaus krepšinio lygos rinktinė turnyrinėje lentelėje pakilo į antrąją poziciją, aplenkdama Kauno (KKL) krepšininkus.  33-ejų D.Novickui ši pergalė garantavo naudingiausio viso Vilniaus turo žaidėjo apdovanojimą.

VKL rinktinė: D. Novickas 34 tšk., A. Aniulis 11, J. Urmanavičius 10, E. Rastenis ir K. Raginis po 8, T. Jasiulis 6, A. Kovalevski 2, T. Šablinskas ir V. Tamašauskas taškų nepelnė.

VKL/Roko Lukoaevičiaus nuotr./Turnyro akimirka
VKL/Roko Lukoševičiaus nuotr./Turnyro akimirka

Latvijos jaunimo rinktinės žvaigždės spindėjo ir Vilniuje

Latvija (LBAL) 91 – 76 Kaunas (KKL)

Itin įnirtinga dvikova vyko tarp Latvijos (0/4) ir Kauno (3/1) komandų. Latviai atvažiavo kovoti dėl pirmosios pergalės MLBL turnyre, tuo tarpu Vilniaus skriaudėjai Rygoje KKL krepšininkai išsaugoti lyderės pozicijų prieš kovo mėnesį vyksiantį turą Kaune.

Rygiečiai nepasivargino ir į Lietuvos sostinę surinko žinomiausius savo lygos žaidėjus, puikiai žinomus net Lietuvos krepšinio sirgaliams – Latvijos jaunimo rinktinės lyderius Edmundą Dukulį ir Andrį Mistersą.

Nuo pat mačo pradžios išryškėjo didesnis Kauno komandos noras laimėti bei Rygos krepšininkų techniškumas. Kauniečiai pirmoje rungtynių pusėje turėjo iniciatyvą savo rankose, tačiau vėliau ją paleido. Tiesa, banguotai žaidusi KKL rinktinė ketvirto kėlinio pabaigoje pavojingai nutolo (71:65), tačiau ir tuomet persvaros nepajėgė išlaikyti: Ryga išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu Kauno komanda subyrėjo.  Rezultatyviai rungtynes užbaigę jaunieji Rygos krepšininkai iškovojo pergalę – 91:76.

Kiti rezultatai:

Minskas (Baltarusija) 57 -  65 Kijevas (Ukraina)
Latvija (LBAL) 110 – 50 Sankt Peterburgas (Rusija)
Kaunas (KKL) 80 – 89 Minskas (Baltarusija)

Turnyro akimirka

S.Miškinis: „Atlikome milžinišką darbą“

Tai buvo pirmasis Europos mėgėjų krepšinio lygos turas, kuriame teisėjavo net trijų šalių arbitrai – iš Lietuvos (Vilniaus bei Kauno), Latvijos ir Baltarusijos. Bene daugiausiai dėmesio ir simpatijų  susilaukė viešnia iš Minsko – Jelizaveta Fomina, kuriai tiek žiūrovai, tiek ir dalyviai negailėjo aplodismentų.

Naudingiausiais žaidėjais savo komandose pripažinti: Dainius Novickas (VKL, Vilnius), Tomas Pileckas (KKL, Kaunas), Aleksandras Rychliukas (Ukraina), Edmunds Dukulis (Latvija), Dmitriju Dmitrukas (Baltarusija) ir Sergeius Pavlovas (Rusija). Viso turo  MVP prizas atiteko VKL atstovui Dainiui Novickui.

„Šį  savaitgalį atlikome milžinišką darbą“, – po turo varžybų kalbėjo VKL vadovas Simas Miškinis. – Džiaugiamės, jog atvykusiems svečiams galėjome parodyti, jog Lietuva – tikra krepšinio mylėtoja ir šio sporto šalis. Esu be galo dėkingas visai VKL rinktinei, kurios žaidėjai atidavė begalę jėgų ir iškovojo dvi puikias pergales. Didelę padėką taip pat noriu pareikšti ir turo savanoriams – teisėjams, sekretoriato darbuotojams ir VKL kolektyvo darbuotojams. Visi jie – tikri šaunuoliai. Su nekantrumu lauksime kito turo Kaune“.