2013 12 04 /21:17

„Neptūnui“ nepavyko priartėti prie kito Europos taurės etapo – klaipėdiečiai nusileido graikams

Klaipėdos „Neptūno" krepšininkai namuose žaidė bene svarbiausias iki šiol šio sezono rungtynes – uostamiesčio ekipa priėmė svečius iš Atėnų. Kazio Maksvyčio komandai nepavyko iškovoti pergalės, kuri užtikrintų patekimą į kitą Europos taurės etapą, klaipėdiečiai 78:86 (17:25, 16:16, 22:20, 23:25) krito prieš „Panionios“ klubą.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

„Neptūno“ ekipai mačo pradžia nebu:vo sėkminga – po kelių minučių varžovai pirmavo 5:2. Nors Vytautas Šarakauskas bandė tempti savo komandą į priekį dvitaškiais metimais, to neužteko – „Panionios“ padidino pranašumą 14:6. Atėnų ekipos susikrauta persvara neištirpo ir iki pirmojo ketvirčio pabaigos. Uostamiesčio ekipa atsiliko 17:25.

Antrasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų taškų badu. 4 minutes nei vieniems, nei kitiems pasižymėti nepavyko. Pirmasis taškus savo komandai pelnė Andrew Smithas ir klaipėdiečiai kiek priarėjo – 21:25. 6-ąją ketvirčio minutę klubai buvo pelnę tik po 6 taškus – 23:31. Likus 2 minutėms iki ilgosios pertraukos V.Šarakauskas vėl priartino „Neptūną“ prie varžovų – 30:33. Tačiau Atėnų krepšininkai tuo pasidžiaugti neleido, per likusį laiką atstatė 8 taškų pranašumą – 41:33.

Trečiajame kėlinyje savo žodį tarė ir Justas Sinica – du tritaškiai į varžovų krepšį ir deficitas jau mažesnis 41:47. Tačiau netrukus „Panionios“ krepšininkai suskubo malšinti uostamiesčio krepšininkų spurto ir padidino savo pranašumą iki dviženklio – 58:47. „Neptūno“ ekipa tikrai nesiruošė pasiduoti ir į sėkmingą graikų atkarpą atsakė tuo pačiu – 5 klaipėdiečių taškai be atsako 52:58. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo 55:61, atsiliko „Neptūnas“.

Paskutinio ketvirčio pradžioje abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir skirtumo uostamiesčio krepšininkams sumažinti nepavyko. 4-ąją minutę graikai smeigė tritaškį ir dar labiau atitrūko nuo  „Neptūno“ – 69:59. Tačiau antroje ketvirčio dalyje klaipėdiečiai kibo į atlapus „Panionios“ ekipai – po Mindaugo Girdžiūno tolimo metimo „Neptūnas“ priartėjo prie varžovų 68:74. Ir vėl prasidėjo paskutinių minučių drama – likus dviems minutėms iki mačo pabaigos Marius Runkauskas smeigė tritaškį – 73:78. Vis dėlto klaipėdiečiams išsikapstyti per paskutines minutes nepavyko ir teko nusileisti graikams 78:86.

„Neptūnas“: J.Sinica 19 (5/10 trit.), M.Mažeika 16, S.Galdikas 11, V.Šarakauskas 10, M.Runkauskas 7, A.Smithas 5, M.Girdžiūnas ir A.Eitutavičius 3, E.Ulanovas ir V.Vasylius po 2.

„Panionios“: M.Carteris 29, E.McCollumas 20, L.Milbourne‘as 14, U.Duvnjakas 12, G.Skordilis 6, A.Kyritsis ir I.Athanasoulas po 2, K.Langfordas 1.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 5 2 477:463
2. Atėnų „Panionios“ (Graikija) 5 3 602:595
3. Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) 4 4 657:653
4. Loimos „Bisons“ (Suomija) 3 4 495:520
5. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 5 582:581
6. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 5 641:642

Trys geriausios grupės komandos pateks į antrąjį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.

Šį sezoną ekipos susitiko jau antrąjį kartą. Pirmajame mače sėkmės šypsojosi „Neptūnui“ – klaipėdiečiai įveikė graikus 91:86.