2013 01 10

Europos taurė: „Lokomotiv“ nugalėjo „Spartak“, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis buvo rezultatyvūs

Pergale antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės vyrų krepšinio turnyro „Last 16“ etapą, kuriame kovą dėl taurės ir kelialapio į Eurolygą keturiose grupėse tęsia šešiolika komandų, pradėjo Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) komanda.
Simas Jasaitis
Simas Jasaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

K grupės pirmojo turo mače trečiadienį „Lokomotiv“ ekipa svečiuose 84:70 (26:10, 18:23, 18:19, 22:18) nugalėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) krepšininkus.

S. Jasaitis nugalėtojams pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei dusyk prasižengė. Per nepilnas 35 žaidimo minutes (35:38) lietuvis pataikė 1 tritaškį iš 4 bei visus 6 dvitaškius metimus.

M. Kalniečio sąskaitoje – 8 (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 2/4, baudos 1/1) taškai, 6 gynyboje sugriebti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos bei 2 pražangos (28 min. 50 sek.).

21 tašku prie pergalės prisidėjo Derrickas Brownas, 14 – Aleksandras Maričius, 13 – Jamesas Baronas, 12 – Nickas Calathesas.

Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Loukas Mavrokefalidis (20 tšk.), Zachas Wrightas (16 tšk.) bei Janis Strelniekas (11 tšk.).

Pergale K grupės varžybas pradėjo ir Manto Česnauskio Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) klubas, namuose 76:67 (15:17, 17:22, 25:18) privertęs pasiduoti Sevilijos „Cajasol“ (Ispanija) krepšininkus.

Per vos daugiau nei 4 žaidimo minutes (4:09) M.Česnauskis prametė abu tritaškius bei puolime atkovojo vieną kamuolį.

Keturių ekipų pirmojo turo I grupės rungtynėse trečiadienį Dainiaus Šalengos ir Michailo Anisimovo Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) klubas savo aikštelėje 76:69 (12:15, 19:24, 26:15, 19:15) įveikė Bandirmos „Banvit“ (Turkija) krepšininkus.

D. Šalenga į varžovų krepšį įmetė 14 taškų, po krepšiais sugriebė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei dusyk prasižengė. Per daugiau nei 22 žaidimo minutes (22:15) jis pataikė 1 tritaškį iš 2, 5 dvitaškius iš 7 bei realizavo vienintelį baudos metimą.

M. Anisimovas pelnė 6 (dvitaškiai 3/7) taškus, po krepšiais sugriebė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, dukart suklydo ir surinko 4 pražangas (22 min. 34 sek.).

Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingai žaidė Leo Lyonsas (15 tšk.), Georgijus Cincadzė (12 tšk.) ir Malcolmas Delaney'is (11 taškų).

Kitose šios grupės rungtynėse Podgoricos „Budučnost VOLI“ (Juodkalnija) klubas namuose 90:69 sutriuškino Liubercų „Triumf“ (Rusija) krepšininkus.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas