2014 11 19

Europos taurės turnyre rezultatyviausias tarp lietuvių buvo Tadas Klimavičius

Trečiadienį sužaistos dar aštuonerios 2014-2015 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro šeštojo turo rungtynės, kuriose keturi lietuviai pelnė 31 tašką.
Tadas Klimavičius
Tadas Klimavičius / facebook.com/basketsbonn nuotr.

Ketvirtąją pergalę iškovojo antrosios konferencijos A grupėje antroje vietoje esanti Mindaugo Katelyno Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) komanda, namuose 75:61 (16:21, 20:17, 21:9, 18:14) nugalėjusi penktąją nesėkmę patyrusią grupės autsaiderę Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) ekipą su Rimantu Kaukėnu bei Kšištofu Lavrinovičiumi.

Susitikimui registruotas M.Katelynas aikštėje nepasirodė.

R.Kaukėnas pralaimėjusiems pelnė 8 taškus, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus suklydo ir dusyk prasižengė. Per 18 su puse minutės jis pataikė 1 tritaškį iš 2, 1 dvitaškį iš 5 bei realizavo 3 baudų metimus iš 4.

K.Lavrinovičius į šeimininkų krepšį įmetė 6 taškus, atkovojo 5 kamuolius, 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė. Per 24 žaidimo minutes (24:11) jis prametė tritaškį, pataikė abu dvitaškius bei realizavo abu baudų metimus.

A grupėje pirmauja penktąją pergalę iškovoję Strasbūro SIG (Prancūzija) krepšininkai, namuose 76:48 (14:16, 17:13, 21:13, 24:6) sutriuškinę trečiąją nesėkmę patyrusį bei į ketvirtąją vietą nukritusį Tado Klimavičiaus ir Beno Veikalo Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) klubą.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidęs T.Klimavičius pelnė 13 taškų, po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą ir prasižengė 4 kartus. Per 22 su puse minutės (22:37) jis pataikė vienintelį tritaškį ir 5 dvitaškius metimus iš 13.

B.Veikalo sąskaitoje 4 taškai, 5 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, blokuotas varžovo metimas, viena klaida ir 3 pražangos. Per nepilną 21 minutę (20:47) jis pataikė 1 dvitaškį iš 3, realizavo 2 baudų metimus iš 4, tačiau viso 4 jo tolimi metimai buvo netaiklūs.

Pirmosios konferencijos A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Vilerbano ASVEL (Prancūzija) – Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) 84:83

Pirmosios konferencijos B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Sevilijos „Baloncesto“ (Ispanija) – Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 68:59

Pirmosios konferencijos C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) – Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 57:80

Antrosios konferencijos D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) – Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 78:82

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 5 1 510:457
2. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 5 1 490:448
3. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 3 3 481:485
4. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 3 3 449:464
5. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 1 5 458:484
6. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 5 416:466

Antrosios konferencijos F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 5 0 408:310
2. Salonikų PAOK (Graikija) 4 1 364:357
3. Izmiro „Pinar Karsiayaka“ (Turkija) 3 2 390:380
4. Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) 2 3 356:363
5. Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) 1 4 367:397
6. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 0 5 356:434

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.