Permainingų rungtynių banga nubloškė Lietuvos aštuoniolikmečius į kovą dėl 5-8 vietų

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė
fibaeurope.com / Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė
0

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė dėl medalių Europos jaunių čempionate nekovos. Lenkijoje vykstančiose pirmenybėse Lietuvos rinktinė pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes. Dariaus Dikčiaus treniruojami jaunieji mūsų šalies krepšininkai 70:80 nusileido Turkijos bendraamžiais.

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos ekipa turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau pralaimėjo atkarpą 0:13 ir iš duobės neišsikapstė.

Pralaimėjusi turkams, Lietuvos krepšinio rinktinė savaitgalį tęs kovą tik dėl 5-8 vietų.

Turkijos ekipa iškopė į pusfinalį, kuriame šeštadienį kausis su Ispanijos komanda. Ispanai pirmame ketvirtfinalio mače 64:50 (14:12, 11:13, 19:11, 20:14) įveikė Kroatijos rinktinę.

Iki ketvirtfinalio 4 iš 6 rungtynių laimėjusi Lietuvos rinktinė antrojo etapo F grupėje užėmė trečią vietą, o turkai su tokiu pačiu santykiu E grupėje buvo antri.

I KĖLINYS:Lietuvos krepšinio rinktinė varžovus buvo priversta vytis visą pirmąjį kėlinį. Į mūsų komandos krepšį skriejo pirmieji 5 taškai rungtynėse, o lietuvių sąskaitą atidarė taiklus T.Lekūno tritaškis (3:5). Tai neišjudino mūsiškių, kurie praleido keturis taškus iš eilės (3:9), o po kelių minučių turėjo tą patį šešių taškų deficitą (5:11). Dar vienas tritaškis kiek priartino prie turkų, tačiau čia pat sekė pralaimėta atkarpa 0:10 (8:18). Tuomet iniciatyvos ėmėsi T.Jogėla, kuris pelnė penkis taškus iš eilės ir deficitą sumažino perpus (13:18). Per paskutiniąsias minutes neapsigynę ir leidę priešininkams realizuoti metimus, lietuviai pirmąjį kėlinį pralaimėjo rezultatu 14:24.

II KĖLINYS:

Antrojo kėlinio pradžioje rinktinės keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet skirtumas „-10“ lydėjo toliau (16:26, 18:28. 20:30). Įpusėjus ketvirčiui S.Kymanto ir P. Semaškos pastangomis lietuviai sumažino atsilikimą iki penkių taškų (27:32), tačiau ir vėl grįžo prie įprasto minus dešimties taškų deficito (27:37). Po dviejų kėlinių Turkija įgijo rekordinį pranašumą, o švieslentėje degė skaičiai 31:43.

III KĖLINYS:

Dviženklį pranašumą Turkijos aštuoniolikmečiai išlaikė ir tiksint trečiojo kėlinio pirmosiomis minutėmis (33:46, 36:48). Ketvirčio viduryje lietuviams pagaliau pavyko priartėti prie varžovų ir surengus spurtą 6:0 sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (46:50). Likus kiek daugiau nei trims minutėms pirmą kartą šiame susitikime rezultatas tapo lygus (52:52). Netrukus persverti rezultatą pavyko T.Jogėlai ir Lietuva įsivažiavo. Po taiklių baudos metimų palankūs skaičiai jau buvo mūsų pusėje (57:54, 59:54). Penkių taškų pranašumas lietuvių pusėje buvo ir aidint trečiojo kėlinio sirenai 61:56.

IV KĖLINYS:

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo permaininga. Lietuviai įgijo 7 taškų pranašumą (63:56), bet atleido „vadeles“ ir pateko į gilią duobę. Turkai spurtavo 13:0 ir persvara vėl sugrįžo į jų rankas (63:69). Sužaidus šešias minutes skirtumas išaugo iki aštuonių (64:72), o lietuviams nepavyko sustabdyti įsibėgėjusio Turkijos komandos lyderio S.Geyiko. Lietuvos aštuoniolikmečiai nepasidavė. Sumažino atsilikimą iki keturių taškų (68:72), tačiau iki rungtynių pabaigos pasivyti turkų nesugebėjo. Turkai laimėjo 80:70 ir iškovojo bilietą į Europos čempionato pusfinalį.

Lietuva: Tomas Lekūnas 15, Tauras Jogėla 11, Simonas Kymantas 10 (6 atk. kam.), Paulius Semaška 10, Mantas Mockevičius 9 (1/6 baudų), Artūras Gudaitis 8, Osvaldas Olisevičius 5, Marius Grigonis 2.

Turkija: Sametas Geyikas 20 (8 atk. kam.), Agmetas Tunčeras 12, Tayfunas Erulku 12.

Temos: 1 Darius Dikčius