Europos U-20 krepšinio čempionatas: Lietuva patyrė pirmąjį pralaimėjimą

Lietuvos dvidešimtmečiai nusileido Ukrainai
fibaeurope.com / Pirmose čempionato rungtynėse lietuviai palaužė italus
0

Penktadienį Bilbao mieste Ispanijoje Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė stojo į antrąjį mūšį Europos čempionate. Jaunimo (iki 20 metų) pirmenybių D grupėje lietuvių susitinko su bendraamžiais iš Ukrainos. Prastai antrąją mačo dalį sužaidę lietuviai pralaimėjo runtynes rezultatu 63:73 (18:22, 22:16, 12:18, 11:17). Iš viso per III ir IV kėlinį Lietuvos rinktinė surinko vos 23 tašus ir nepataikė nė vieno tritaškio metimo.

PO PIRMOJO KĖLINIO: 18:22

Komandos rungtynes pradėjo tokiais startiniais penketais:

Lietuva: P.Dambrauskas, S.Kulvietis, M.Kupšas, A.Pečiukevičius, D.Tarvydas
Ukraina: O.Mishula, P.Krutousas, O.Lypovyy, D.Tykhonovas, A.Pustovyi

Pirmuosius keturis taškus Lietuvos komandai pelnė Mindaugas Kupštas, kuris per pirmąjį ketvirtį buvo rezulatyviausias ir surinko 8 taškus.Lietuviams kiek atitrūkti nuo ukrainiečių pavyko įpūsėjus pirmajam kėliniui, kai savo taškų sąskaitą atidarė ir A.Pečiukevičius (12:6)

Po rezultatyvaus A.Pečiukevičiaus šūvių lietuviai išlaikė pranašumą (14:8, 15:10), tačiau tuomet niekam nepavyko uždengti ukrainiečio A. Lebedintsevo. Jis iš eilės pelnė 7 taškus ir Ukraina įsiveržė į priekį (16:17). Ukrainiečių spurtą iki 10:1 tritaškiu pratęsė V.Bobrovas (16:20). Baigiantis pirmosioms dešimtčiai minučių varžovai turėjo keturių taškų pranašumą (18:22).

PO ANTROJO KĖLINIO: 40:38

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos dvidešimtmečiai buvo priversti nuolat vytis varžovus (20:24, 22:24, 22:26, 24:26). Pasaulio devyniolkmečių čempionas A.Butkevičius prabėgus keturioms minutėms rezultatą išlygino (26:26), tačiau čia pat O.Lypovyy smeigė tritaškį ir vėl truktelėjo į priekį ukrainiečius (26:29). Skirtumą dvitaškiu sušvelnino M.Kupštas, kuriam tai buvo 12 taškas rungtynėse. Mačo rezultatą baudų metimais išlygino ir persvėrė A.Butkevičius (30:29).

Likusias minutes aikštelėje užvirė kova taškas į tašką, o kėliniui artėjant į pabaigą taikliais baudų metimais lietuvius į priekį vedė D.Redikas (38:34). 22-16 laimėję antrąjį ketvirtį, Lietuvos dvidešimtmečiai prieš didžiąją pertrauką pirmavo dviem taškais (40:38).

PO TREČIOJO KĖLINIO: 52:56

Trečiojo rungtynių dalis Lietuvos krepšinio rinktinei klostėsi nesėkmingai. Ypač puolime. Per dešimt minučių lietuviai įmetė 12 taškų, o jų varžovai 18. Po dviejų Ukrainos taiklių tolimų metimų ir dvitaškio, ukrainiečių persvara išaugo iki 8 taškų (40:48). Sužaidus septynias minutes komandas skyrė septyni taškai (43:50). Likus lygiai minutei iki kėlinio pabaigos taškus pelnė G.Biruta (50:53), o nuaidėjus sirenai lietuviai vis dar atsilikinėjo (52:56).

PO KETVIRTOJO KĖLINIO: 63:73

Lemiamą ketvirtį Lietuvos dvidešimtmečiai vėl pradėjo gerokai susikaustę. Ukraina didino pranašumą (52:60), o pirmuosius taškus lyderiui M.Kupštui pavyko įmesti tik penktąją kėlinio minutę (54:60). Bendromis jėgomis Lietuvos rinktinė ėmė tirpdyti deficitą (61:62), tačiau ir vėl leido priešininkams atitrūkti (61:66). Likus 30 sek O.Prokopenko pataikė iš toli (62:69) ir lietuviams teko susitaikyti su pralaimėjimu. Galutinis rungtynių rezultatas: 63:73.

Lietuva: Mindaugas Kupšas 21 taškas, 8 atkovoti kamuoliai, Augustas Pečiukevičius – 9, Arnas Butkevičius ir Dovydas Redikas – po 7, Karolis Brusokas – 4, Giedrius Staniulis, Saulius Kulvietis ir Paulius Dambrauskas – po 2. Modestas Kumpys, Ovidijus Varanauskas ir Darius Tarvydas taškų nepelnė.

Ukraina: Artiomas Pustovojus – 16, Andrejus Lebedintsevas – 12.

Rytoj mūsiškiai užbaigs pirmąjį etapą. Lietuvos rinktinės 17 valandų 15 minučių laukia dvikova su Vokietijos rinktine.

Mariaus Linarto auklėtiniai čempionato startą pažymėjo pergale. Net 31 kartą suklydę lietuviai 82:77 įveikė italus, tačiau pralaimėję penktadienį dar neužsitikrino bilietą į antrąjį varžybų etapą.

Ukrainos ekipa pirmame susitikime 68:72 pralaimėjo Vokietijos rinktinei. Būtent su vokiečiais pirmojį etapą šeštadienį užbaigs Lietuvos komanda.

Į antrąjį varžybų etapą pateks po tris geriausias keturių grupių komandas.

Lietuvos rinktinės garbę gina ir du U-19 pasaulio čempionai – Dovydas Redikas bei Arnas Butkevičius.