2011 12 07

Fantastiškas Rimos Valentienės metimas paskutinėmis sekundėmis „VIČI-Aistėms“ atnešė pergalę prieš grupės lyderes

Fantastiškas Rimos Valentienės metimas paskutinę rungtynių sekundę padovanojo pergalę Eurolygoje Kauno „VIČI-Aisčių“ komandai. Lietuvos čempionės po nepaprastai atkaklios kovos savo aikštėje įveikė A grupės lyderę Valensijos „Ros Casares“ rezultatu 73:72 (17:16, 22:14, 12:25, 22:17) ir iškovojo antrąją pergalę turnyre.
Rima Valentienė
Rima Valentienė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Sėkmingai rungtynes pradėjusios kaunietės pirmavo iki penktosios kėlinuko minutės.  Viešnios išnaudojo savo priekinės linijos krepšininkes ir po Janos Veselos baudos metimo susikrovė 4 taškų persvarą – 10:14. Ją aikštelės šeimininkės panaikino ir po puikaus Courtnay Pilypaitis prasiveržimo paskutinę sekundė vėl išsiveržė į priekį – 17:16.

Antrasis kėlinukas priklausė „VIČI-Aistėms“. Aija Putnina ir Rima Valentienė pataikė du tolimus metimus iš eilės, po kurių kaunietės pirmavo 5 taškų persvara ir privertė varžovių komandą prašyti minutės pertraukėlės. Nors po Katali Honti dvitaškio skirtumas sumažėjo iki minimumo (27:26), aikštelės šeimininkės spurtavo, pataikė dar porą tritaškių bei ilsėtis išėjo susikrovusios 9 taškų pranašumą – 39:30.

Trečiajame kėlinuke „Ros Casares“ gretose įsižaidė Ann Wauters. Daugiausiai šios belgės pastangomis skirtumas ėmė mažėti. Sužaidus 4 minutes komandas skyrė 3 taškai – 44:41. Ketvirčio pabaigą sekmingai sužaidė J. Vesela, pelniusi 7 iš 11 komandos taškų, o Valensijos ekipa susigrąžino pirmajame kėlinuke turėtą persvarą – 51:55.

Per paskutines 10 minučių vyko tikras nervų karas. „VIČI-Aistės“ iškart išlygino rezultatą, tačiau perimti inciatyvos nesisekė. Po Vaidos Sipavičiūtės dvitaškio kėlinuko viduryje – 61:61. Vos tik kaunietės dukart suklydo, „Ros Casares“ vėl atitrūko 5 taškų skirtumu po Lauren Jackson dvitaškio.

„VIČI-Aisčių“ komandoje sunkią minutę iniciatyvos ėmėsi viena labiausiai patyrusių komandos krepšininkių Vita Kuktienė. Krašto puolėja pataikė du tritaškius ir dvitaškį, po kurio, likus žaisti mažiau nei 30 sekundžių, rezultatas vėl buvo lygus – 70:70.

Po minutės pertraukėlės K. Honti metimas skriejo pro šalį, tačiau kaunietėms atkovoti kamuolio nepavyko, o mažiausia Ispanijos klubo krepšininkė Silvia Dominguez  pataikė metimą iš po krepšio, palikdama “VIČI-Aisčių” atakai vos 2 sekundes – 70:72. Tačiau R. Valentienė pataikė įspūdingą tolimą metimą nuo lentos ir išplėšė fantastišką pergalę Kauno komandai.

„VIČI-Aisčių“ gretose rezultatyviausiai žaidė T. Likhtarovič, pelniusi 17 taškų, V. Kuktienė pridėjo 15, A. Putnina – 13 taškų. „Ros Casares“ komandai A. Wauters surinko 18, J. Vesela – 14, I. Yacoubou ir L. Jackson – po 10 taškų.