2014 01 12

Fenomenalus Mariaus Runkausko pasirodymas padėjo „Neptūnui“ VTB lygoje palaužti „Cmoki“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams sekmadienį „Švyturio“ arenoje vykusiose VTB Jungtinės lygos rungtynėse pavyko nugalėti Minsko „Cmoki“ ekipą. Kazio Maksvyčio treniruojama komanda pergalę šventė rezultatu 75:72 (15:21, 16:16, 23:21, 21:14).
Marius Runkauskas
Marius Runkauskas / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo ir dažniau 4-6 taškais priekyje buvo svečiai.

Antrąjį kėlinį gerai į žaidimą įsiliejęs Vytautas Šarakauskas po taiklaus tritaškio atstatė pusiausvyrą – 23:23, tačiau netrukus „Cmoki“ krepšininkai sužaidė atkarpą 10:0 ir susikrovė dviženklę persvarą – 33:23.

Iki didžiosios pertraukos klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki 6 taškų – 31:37, o puikiai sužaidę trečiojo kėlinio pradžią, po 5 iš eilės Mariaus Runkausko taškų ir Mindaugo Girdžiūno dvitaškio neptūniečiai jau buvo priekyje – 38:37.

Dar po kelių akimirkų M.Runkauskas varžovus nubaudė dviem tolimais metimais ir padidino pranašumą – 47:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ užsidirbo nesportinę pražangą ir varžovai atitrūko – 63:56.

Panaši situacija, tik šįkart „Neptūno“ naudai, susiklostė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms – svečiai prasižengė prieš Vytautą Šarakauską. Teisėjai skyrė nesportinę pražangą.

Neptūnietis pataikė vieną baudos metimą, o netrukus kitoje atakoje tritaškį į varžovų krepšį smeigė ir rezultatą išlygino Marius Runkauskas – 65:65.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 min. 40 sek. „Neptūną“ į priekį 2 taškais iš po krepšio išvedė Mindaugas Girdžiūnas – 67:65.

Varžovai dar išlygino rezultatą – 67:67, tačiau skaudų kirtį, likus 45 sek., baltarusiams sudavė M.Runkauskas, smeigęs tolimą šūvį – 70:67.

„Cmoki“ dar sugebėjo išlyginti rezultatą – 72:72, tačiau vėl šou pademonstravo ir pergalingą tritaškį, aidint rungtynių pabaigą skelbiančiai sirenai, pataikė M.Runkaukas.

„Neptūnas“: Marius Runkauskas (10/13 trit., 36 naud. bal.) – 40 taškų, Mindaugas Girdžiūnas 9, Vytaytas Šarakauskas (8 atk. kam.) ir Simas Galdikas po 7 taškus.

„Cmoki“: Vincentas Hunteris 13, Keithas Bensonas 12, Aliaksėjus Trascineckis – 10.

Kitų sekmadienį šioje grupėje įvykusių reguliariojo sezono rungtynių rezultatai:

Astanos „Astana“ - Maskvos CSKA 66:88

Maskvos srities „Chimki“ - Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ 99:78

Rygos VEF - Mariupolio „Azovmaš“ 73:71

B grupėje pirmauja visas vienuolika pergalių iškovojusi Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) komanda, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis, lenkianti Rusijos čempionus Maskvos CSKA (10/1) krepšininkus.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 11 11 0 100

2. Maskvos CSKA (Rusija) 10 9 1 90,9

3. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 11 6 5 54,5

4. Rygos VEF (Latvija) 11 5 6 45,5

5. Samaros „Krasnyje Krylja“ (Rusija) 11 5 6 45,5

6. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 10 4 6 40

7. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 10 4 6 40

8. Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) 11 3 8 27,3

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 11 3 8 27,3

10.Astanos „Astana“ (Kazachstanas) 11 3 8 27,3

VTB Vieningosios lygos dešimties ekipų A grupėje sekmadienį įvykusių mačų rezultatai:

Sankt Peterburgo „Spartak“ - Zgoželeco „Turow“ 76:51

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ - Talino „Kalev“ 99:49

Nimburko ČEZ - Donecko „Doneck“ 97:84

Grupės lyderio pozicijoje - Kazanės „Uniks“ (10/1) klubas, o antrą vietą su 8 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais užima LKL vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):