Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„FIBA Europe“ vadovai: Lietuva puikiai surengs Europos čempionatą

Kauno arenoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pristatant Kauno areną čia gali būti traukiami 2011 metų Europos krepšinio čempionato burtai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tris dienas Lietuvoje viešėję „FIBA Europe“ delegacijos atstovai liko patenkinti pasirengimo 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui darbais, tačiau užsiminė ir apie atsarginius B ir C planus. Didžiausia mūsų šalies problema išlieka aukštos klasės viešbučių trūkumas.

„FIBA Europe“ delegacijos atstovai tikrino, kaip mūsų šaliai sekasi rengtis 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui. Svečiai apžiūrėjo per 20 viešbučių, šešias arenas ar vietas, kur jos bus pastatytos, ir nuvažiavo per 1 500 kilometrų.

„Europos krepšinio čempionatas – antras pagal svarbą komandinis sporto renginys Senajame žemyne po Europos futbolo čempionato, todėl reikalavimai organizacijai yra aukšti“, – komentavo „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas. Anot jo, svarbiausias reikalavimas – atitinkamo lygio arenos ir viešbučiai.

Trūksta aukštos klasės viešbučių

„Jeigu Lietuva būtų gavusi teisę organizuoti Europos čempionatą 2007 metais, kaip ir norėjo, tikrai nebūtų spėjusi tinkamai pasirengti. Dabar yra pakankamai laiko suorganizuoti geriausią visų laikų turnyrą Senajame žemyne“, – savo kolegai antrino tik ketvirtadienį į Lietuvą atvykęs „FIBA Europe“ prezidentas George'as Vassilakopoulas.

Kaip pasakojo N.Zanolinas, yra keturi potencialūs miestai kandidatai Europos čempionato grupės rungtynėms rengti. „Kol kas jie tos teisės negavo, tačiau nedaug trūksta. Klaipėda žada iki šių metų pabaigos pastatyti areną, o Panevėžys, Šiauliai ir Alytus turi išpręsti problemą dėl viešbučių, – sakė jis. – Vyriausybės ir vietos valdžios atstovai tikino, kad tai bus padaryta.“

„FIBA Europe“ generalinis sekretorius teigė, kad geriausi viešbučiai turi būti skirti krepšininkams. Jie turėtų apsigyventi keturių ir daugiau žvaigždučių viešbučiuose. Tuo tarpu dėl teisėjų, VIP svečių, FIBA atstovų ir kitų su čempionatu susijusių žmonių apgyvendinimo nekeliami tokie aukšti reikalavimai.

Finalo vietą skirs „FIBA Europe“

„Kaune praleidau 20 šalčiausių savo gyvenime minučių ant statomos arenos stogo, – guodėsi svečias. – 15 tūkst. vietų arena turėtų būti baigta iki šių metų pabaigos, dėl viešbučių priekaištų nėra. Pristatydami tokią puikią areną galime šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje Kaune surengti burtų traukimo ceremoniją.“

Ketvirtadienį „FIBA Europe“ delegacija lankėsi Vilniaus „Siemens“ ir „Lietuvos ryto“ arenose, tačiau didesnių priekaištų neturėjo. „Galbūt tik dušo kabinų skaičius krepšininkų drabužinėse turėtų būti didesnis. Šiuo metu ten yra po dvi, o reikėtų bent šešių. Dėl apgyvendinimo sostinėje nematau jokių problemų“, – mintimis dalijosi N.Zanolinas.

Kur vyks 2011 metų Europos čempionato finalas, kol kas nėra nuspręsta. „Finalo vietą numatys „FIBA Europe“, pasitarusi su Lietuvos valdžia“, – gudriai merkė akį šios organizacijos generalinis sekretorius.

Lietuviai gerins rekordą

Beje, šių metų liepos 22 – rupgjūčio 1 dienomis Vilniuje vyks Europos vaikinų iki 18 metų pirmenybės. „Tai bus geras apšilimas Lietuvai prieš Europos vyrų krepšinio čempionatą kitais metais“, – tvirtino „FIBA Europe“ sporto direktorius Kosta Ilievas.

Specialiai surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį G.Vassilakopoulos tikino, kad visiškai pasitiki Lietuvos krepšinio federacija ir mūsų šalies valdžia: „Neabejoju, kad Europos čempionatas bus puikiai surengtas.“

„FIBA Europe“ atstovai taip pat kvietė pritraukti visuomenę, kaip tai padarė lenkai. Mūsų kaimynai prieš pernai vykusias Europos pirmenybes pasiekė Guinnesso rekordą, kai 31 004 žmonės penkias minutes tuo pat metu driblingavo krepšinio kamuoliais. Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius pažadėjo, kad šis rekordas bus pagerintas – Lietuvoje kamuolį bumbsės apie 50 tūkst. žmonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek