Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 13:36

Filmo apie Arvydą Sabonį kūrėjai žada atskleisti nežinomų faktų

Arvydas Sabonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arvydas Sabonis

Arvydo Sabonio 50 metų jubiliejaus proga gruodžio 19 d. kino teatruose įvyks filmo „Arvydas Sabonis. 11 – mano gyvenimas" premjera. Kūrėjai tikina, kad apie A.Sabonį, kuris niekada apie save nemėgo kalbėti, žiūrovai sužinos daug naujų, niekur negirdėtų dalykų.

Vieną detalę Kauno sporto halėje trečiadienį pristatytoje filmo ištraukoje apie krepšinio legendą išdavė jo dukra Aušrinė. „Tėtis labai knarkia, su juo viename kambaryje neįmanoma miegoti“, – juokėsi ji.

VIDEO: Arvydo Sabonio filmo pirmasis anonsas

Filmas A.Saboniui – neišvengiama lemtis

A.Sabonis spaudos konferencijoje teigė nesibaiminantis, kad kalbinti šeimos nariai, draugai, kolegos atskleis ką nors, ko jam nesinorėtų. „Ramiai sėdžiu ir laukiu premjeros, jei įkalbins, eisiu pažiūrėti. Jei kas nors ką nors kalbą, tai jų reikalas“, – sakė A.Sabonis.

Paskui jis pridūrė, kad į premjerą visgi nueis. „Turėsiu būti, kur dingsi. Ir man, ir vaikams bus įdomu pažiūrėti, ką apie mane kalba kiti“, – aiškino buvęs krepšininkas.

„Žinojau, kad kažkada taip bus. Ir atėjo ta diena. Ir gerai, ateityje bus ramu“, – juokėsi A.Sabonis.

A.Sbonis minėjo, kad nors ir nemėgsta dėmesio, bet nesispyriojo išgirdęs apie idėją sukurti apie jį filmą. „Vyrukai (filmo kūrėjai – red. past.) įtikino, įrodė, kad reikia. Žinojau, kad kažkada taip bus. Ir atėjo ta diena. Ir gerai, ateityje bus ramu“, – juokėsi A.Sabonis.

Filmo premjera planuojama gruodžio 19 d., kai A.Saboniui sukaks 50 metų.

Režisieriui buvo nedrąsu

Filmo režisierius Rimvydas Čekavičius teigė, kad mintis sukurti filmą apie Arvydą Sabonį gimė prieš 5 metus. „Ji augo viduje, brendo. Prieiti prie Arvydo buvo žiauriai sunku. Atsimenu Kaune, krepšinio federacijoje jis stovi, o aš galvoju: dabar arba niekada. Išdrįsome. Po to, viskas buvo paprasčiau. Visame pasaulyje ištarus jo pavardę atsidaro visos durys. Daug kas kvietėsi į namus. Sunkiausia prieiti prie Arvydo. Ir šiandien sunku. Ačiū jam, kad leido. Tik reikėjo palaukti kelerius metus, nes Arvydas norėjo, kad vaikai paaugtų ir suprastų, kas buvo jų tėvas“, – pasakojo R.Čekavičius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rimvydas Čekavičius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rimvydas Čekavičius

Jis prisipažino bijojęs ir dėl filmo kokybės, bet dabar jau žino, kad kūrinys pavyks. „Amerikoje, Europoje, šeimoje padaryti nuostabūs interviu. Bus tikrai geras filmas. Padaryta apie 40 pokalbių“, – tvirtino R.Čekavičius.

Rugsėjį prasidės nufilmuotos medžiagos montavimas.

Apvažiavo visą Ameriką

Anot R.Čekavičiaus, vos išgirdę, jog filmas bus kuriamas apie A.Sabonį, juos šiltai priėmė visi pašnekovai. „Automobilliu apvažiavome visą Ameriką, su kai kuriais pašnekovais daugybę kilometrų vykome susitikti tik susitarę telefonu, nežinodami, ar juos rasime vietoje. Bet visus rasdavome laukiančius“, – prisimena režisierius.

Filme įspūdžiais apie A.Sabonį dalijasi buvęs NBA vadovas Davidas Sternas, NBA legendos, buvę treneriai, vadybininkai, taip pat krepšininkai iš Serbijos: Aleksandras Džordževičius, Dejanas Bodiroga ir Vlade Divacas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Karolis Tiškevičius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Karolis Tiškevičius

Filmo prodiuseris Karolis Tiškevičius prisimena, kad labai šiltai buvo priimti ir Serbijoje. „Vadinamoje mūsų krepšinio priešų šalyje visur atsiverdavo durys vos paminėjus A.Sabonio pavardę. Niekada nebūčiau patikėjęs, kad kalbėsimės su legendiniais Serbijos krepšininkais. Labai iškalbingas buvo V.Divaco pastebėjimas: „Kiekvieną kartą aikštelėje būdamas su Arvydu Sabiniu aš iš jo mokiausi“, – pasakojo K.Tiškevičius.

Prodiuseris palygino A.Sabonį su „Titaniku“. „Jis viesiems žimomas, bet kartu ir paslaptingas. Kurdami filmą vis daugiau sužinojome apie šį žmogų ir supratome, kiek daug dar nežinome", – daijosi įspūdžiais K.Tiškevičius.

Režsierius R.Čekavičius pridūrė: „Tik dabar suprantu prie kokio žmogaus prisiliečiau". „Na, jau baik“, – nusijuokė A.Sabonis.

Filmas – sena svajonė

Filmo biudžetas palyginti nėra didelis – 400 tūkst. litų. „Svarbiausia turėti atsidavusią komandą. Šis filmas yra mano svajonė, už kurią man nieko negaila. Kai kurie svajoja apie „Ferrari“, apie jachtas, o aš – apie šį filmą“, – sakė režsierius.

Vladas Garastas sakė, kad filmą apie A.Sabonį privalu pamatyti visiems lietuviams. „Tas filmas turės didžiulį pasisekimą. Arvydas nusipelnęs krepšiniui ir Lietuvai, garsindamas jos vardą. Seniai sakiau, kad jis yra šimtmečio žaidėjas. Aš jau nesulauksiu, kas jį pakeistų. Kol kas tokio kandidato dar nematau. Man iškyla vaizdas, kai žaidėme su „Maccabi":  aikštelėje 211 cm ūgio juodaodis, o Arvydas per jį iš viršaus deda į krepšį“, – pasakojo buvęs A.Sabonio treneris.

V.Garastas artėjančio A.Sabonio jubiliejaus proga pastebėjo: „Nuo 50 metų prasideda tikrasis žmogaus gyvenimas. Tai sakau iš savo patirties. Arvydas dar daug nuveiks“. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek