2009 03 24

Graikų Jasikevičius įveikė italų Kaukėną

Dviejų lietuvių Rimanto Kaukėno ir Šarūno Jasikevičiaus dvikovoje triumfavo pastarojo komanda. ULEB Eurolygos ketvirtfinalio pirmajame mače antradienį namie graikų Atėnų „Panathinaikos“ įveikė italų Sienos „Montepaschi“ 90:85 (23:18, 21:20, 18:15, 28:32).
R.Kaukėnas buvo vienas aktyviausių Sienos komandos krepšininkų.
R.Kaukėnas buvo vienas aktyviausių Sienos komandos krepšininkų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Italijos čempionai į Graikijos sostinę atvyko rimtai nusiteikę – nuo pat rungtynių pradžios kibo varžovams į atlapus. Tiesa, aikštės šeimininkams kartas nuo karto pavykdavo išsiveržti į priekį, bet įkyriai jiems ant kulnų lipdami „Montepaschi“ krepšininkai juos pavydavo.

Sužaidus daugiau nei pusę ketvirto kėlinio „Panathinaikos“ pranašumas buvo vos 2 taškai (76:74), tačiau tuomet Graikijos čempionai puikiai aikštėje vadovavusio Š.Jasikevičiaus dėka spurtavo ir pergalės iš rankų neišleido.

Sienos ekipai negalėjo padėti jų naudingiausias krepšininkas Kšyštofas Lavrinovičius, tad aikštėje vyko dvikova tarp dviejų lietuvių. Be jokių sentimentų. Ketvirto kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius net buvo nubaustas nesportine pražanga už neleistiną R.Kaukėno stabdymą. Visgi pabaigoje pergalės dainas traukė pirmasis.

Nugalėtojams Š.Jasikevičius pelnė 4 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir triskart suklydo. Per 27 minutes jis pataikė 1 dvitaškį iš 3, sumetė abu baudos metimus ir prametė visus 4 tritaškius.

Vieno iš „Montepaschi“ lyderių R.Kaukėno sąskaitoje 13 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas ir trys klaidos. Per beveik 36 minutes jis pataikė 6 dvitaškius iš 14, 1 baudos metimą iš 2 ir prametė abu tritaškius.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Nikola Pekovičius, 14 – Vasilis Spanoulis, 13 – Drew Nicholasas, 12 – Mike‘as Batiste‘as, 11 – Antonis Fotsis. Svečių gretose išsiskyrė Romainas Sato ir Terrellas McIntyre‘as. Jų sąskaitose atitinkamai 29 ir 27 taškai.

Apie pirmąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes tarp Maskvos CSKA ir Belgrado „Partizan“ daugiau sužinosite paspaudę čia.