2014 04 25

„Grizzlies“ ir „Hawks“ NBA favoritams užkūrė pirtį ir verčia juos vytis

Viena iš pretendenčių iškovoti NBA žiedus ir favorite laikyta „Oklahoma Thunder“ komanda priversta vytis Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje. Šios ekipos galvos skausmu tapo „Memphis Grizzlies“ klubas. Memfio krepšininkai namie per pratęsimą 98:95 (24:18, 20:18, 27:25, 14:24, 13:10) palaužė „Thunder“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.
„Thunder“ lyderiai Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas
„Thunder“ lyderiai Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Memfio ekipa visus tris kėlinius diktavo savo sąlygas ir vienu metu pirmavo 81:64. Bet  tuomet svečiai galingai spurtavo 17:0 ir po Russello Westbrooko tritaškio išlygino rezultatą. „Grizzlies“ taškų nepelnė beveik 7 minutes, kol pagaliau pasižymėjo Tony Allenas.

Tas pats R.Westbrookas pataikė itin svarbų tritaškį su pražanga, likus žaisti 26,6 sek., ir išplėšė ekipai pratęsimą. Tačiau per jį geriau sekėsi namie kovojusiai „Grizzlies“, kurie išsiveržė į priekį penkiais taškais ir jau neišleido pergalės iš rankų.

Rezultatyviausias NBA krepšininkas Kevinas Durantas ir R.Westbrookas pelnė po 30 taškų, tačiau jų taikikliai nebuvo sureguliuoti. Pirmasis prametė visus 8 tritaškius ir pataikė tik 10 iš 27 metimų, o R.Westbrookas – 9 iš 26.

Tai buvo 15 iš eilės Memfio klubo pergalė namie. Kitos rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Memfyje.

„Grizzlies“: M.Conley 20, Z.Randolphas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) ir T.Allenas po 16, M.Gasolis 14, B.Udrihas 12, C.Lee 10.

„Thunder“: K.Durantas ir R.Westbrookas (13 atk. kam.) po 30, S.Ibaka 12.

Taip pat besivejančiojo  vaidmenyje atsidūrė ir pajėgiausias Rytų konferencijos klubas „Indiana Pacers„, kuris išvykoje 85:98 (24:24, 14:15, 20:28, 27:31) nusileido „Atlanta Hawks“ ir serijoje pralaimi 1:2.

Nuo 2006 metų Atlantos klubas savo aikštelėje „Pacers“ yra įveikęs 15 kartų ir patyręs vos 2 nesėkmes.

Indianos komandai L.Stephensonas (13 atk. kam.) pelnė 21 tašką, L.Scola 17, D.Westas (7 atk. kam.) 16, P.George'as (14 atk. kam.) 12.

Nugalėtojams J.Teague (10 rez. perd.) įmetė 22 taškus, K.Korveris (6 atk. kam.) 20, D.Carrollas 18, P.Millsapas (14 atk. kam.) 14, L.Williamsas 11.

Trečiose dienos rungtynėse Blake‘as Griffinas pelnė 32 taškus, o „Los Angeles Clippers“ šventė pergalę. Doco Riverso treniruojama kariauna Vakarų konferencijos trečiose ketvirtfinalio rungtynėse 98:96 (24:21, 22:22, 29:21, 23:32) palaužė „Golden State Warriors“ ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Kamuolį savo rankose per lemiamas mačo sekundes turėję „Warriors“ krepšininkai nepasinaudojo paskutiniojo metimo galimybe – S.Curry tritaškis tikslo nepasiekė.

Ketvirtasis serijos mačas sekmadienį įvyks taip pat Oklande.

„Warriors“: K.Thompsonas 26, S.Curry 16 (15 rez. perd.), D.Greenas 13 (11 atk. kam.), D.Lee 12, A.Iguodala 11, J.O‘Nealas 10.

„Clippers“: B.Griffinas 32, Ch.Paulas 15 (10 rez. perd.), D.Jordanas (22 atk. kam., 5 blok.) ir J.J. Redickas po 14, J.Crawfordas 13.