2013 12 21

„Hoptrans-Sirenos“ LMKL išvargo pergalę Šiauliuose, o „Sūduva“ ir vėl nugalėjo „Fortūną“

Lietuvos moterų krepšinio lygoje šeštadienį sužaisti dar du mačai.
"Hoptrans-Sirenų" komanda ir treneris Linas Šalkus

Be Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės rungtyniavusios Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ išvargo pergalę Šiauliuose. LMKL čempionato lyderės išvykoje tik dvikovos pabaigoje palaužė vietos „Rūtos-Universiteto“ pasipriešinimą – 83:75 (24:16, 18:27, 17:16, 24:16).

Pirmojo kėlinuko viduryje po nesulaikomai žaidusios Ivetos Šalkauskės dviejų baudų metimų viešnios susikrovus dviženklę persvarą (9:19) atrodė, kad sunkumų vienas rungtynes po kitų laiminčiai „Hoptrans-Sirenoms“ nekils. Tačiau Tatjanos Khatsko ir Katerinos Kašlei į priekį vedama „Rūtos-Universiteto“ komanda rankų neleido.

Antrojo kėlinuko pradžioje šiaulietės be atsako pelnė 7 taškus ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 23:24. Prieš didžiąją pertrauką „Rūtos-Universiteto“ krepšininkės taškus rinko tik tolimais metimais, pataikydamo net 5 tritaškius iš eilės. Jų dėka, dvikovos pradžioje pirmavusios aikštelės šeimininkės vėl išsiveržė į priekį – 43:42.

Trečiajame ketvirtyje vyko lygi kova. „Hoptrans-Sirenos“ susigrąžino pranašumą, tačiau atitolti daugiau nei 4 taškų atstumu nesugebėjo. Kėlinukui baigiantis, puikiai rungtynėse iš toli atakavusios šiaulietės pataikė dar du tritaškius – 59:58.

Paskutiniajame ketvirtyje „Hoptrans-Sirenos“ sužaidė dvi sėkmingas atkarpas, po kurių susikrovė 9 taškų pranašumą – 67:79, likus žaisti mažiau nei tris minutes. Silvijai Kuodienei gavus penktąją pražangą, rungtynių baigtis tapo aiški.

Trumpą atsarginių suolelį turinti „Rūtos-Universiteto“ komanda dar bandė gelbėtis taikliais tolimais metimais, tačiau apsiginti nuo atsakomųjų varžovių atakų nesugebėjo.

„Rūtai-Universitetui“ T.Khatsko surinko 23 (5/9 tritaškiai), K.Kašlei – 22 (9 rez. perdavimai), S.Kuodienė – 16 taškų.

„Hoptrans-Sirenoms“ I.Šalkauskė pelnė 32 taškus ir atkovojo 16 kamuolių. K.Balčiūnaitė (8 atk. kamuoliai) pridėjo 18, E.Tarasevičiūtė -15 taškų.

Marijampolės „Sūduva“ II-ąjį LMKL čempionato ratą užbaigė svarbia pergale prieš Klaipėdos „Fortūną“. Suvalkijos komanda savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo pagrindinę konkurentę į trečiąją vietą rezultatu 85:72 (21:19, 24:22, 21:14, 19:17) ir klaipėdietes turnyro lentelėje lenkia jau trimis pergalėmis.

Be Gabrielės Gutkauskaitės rungtyniavusios klaipėdietės niekuo nenusileido aikštelės šeimininkėms, per pirmas 10 minučių. Kėlinuko pabaigoje po Sandros Baliutavičiūtės dvitaškio „Sūduva“ pirmavo 6 taškų persvara (21:15), tačiau ja džiaugėsi neilgai. Eglė Šikšniūtė sėkmingai užbaigė dvi atakas, po kurių „Fortūna“ priartėjo vieno metimo atstumu.

Banguotame antrajame kėlinuke iniciatyva iš pradžių priklausė viešnioms, kurios ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą po Linos Aglinskaitės tritaškio (32:34). Tačiau susikrautos 4 taškų tašku persvaros klaipėdietės neišlaikė. Ievos Prėskienytės rezultatyvaus žaidimo dėka „Sūduva“ vėl išsiveržė į priekį, o po Olenos Staščiuk dvitaškio prieš pat pertrauką pirmavo 45:41.

Legionierė iš Ukrainos puikiai pradėjo trečiąjį ketvirtį, pelnydama pirmus 8 ekipos taškus. Tačiau jo viduryje „Sūduvos“ treneriams teko prašyti minutės pertraukėlės, kai aikštelės šeimininkių susikrauta persvara ištirpo iki 2 taškų (55:53). Po jos Marijampolės komanda spurtavo ir po Ritos Milieškienės dvitaškio pirmą kartą pirmavo dviženkliu skirtumu – 66:55.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Sūduvos“ persvara išaugo iki 14 taškų. Po netaiklių „Fortūnos“ metimų trenerė Ramunė Kumpienė paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji viešnių žaidimo nepagerino. Po I.Prėskienytės dvitaškio su varžovės pražanga, komandas skyrė jau 19 taškų – 82:63. Susikrautos persvaros marijampolietėms užteko ramiai užbaigti dvikovą.

„Sūduvai“ R.Milieškienė surinko 19 (6 rez. perdavimai), O.Staščiuk – 13, S.Baliutavičiūtė (9 atk. kamuoliai) ir I.Prėskienytė (8 atk. kamuoliai) – po 12 taškų.

„Fortūnos“ gretose rezultatyviausią sezono mačą sužaidusi L.Aglinskaitė pelnė 28 taškus. E.Šikšniūtė pridėjo 13, M.Grigalauskytė – 12 taškų.