2012 11 16

Kauno „Hoptrans-Sirenos“ tapo Lietuvos krepšinio lygos lydere

Šeštą pergalę septintose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse iškovojo ir aštuonių komandų turnyro lyderėmis tapo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkės, penktadienį namuose 68:64 (15:13, 24:14, 13:14, 16:23) įveikusios penktojoje pozicijoje esančias Kauno „Aisčių-LSU“ (2 pergalės ir 5 pralaimėjimai) krepšininkes.
„Hoptrans“ – „Aistės-LSU“
„Hoptrans“ – „Aistės-LSU“ / Laimio Brundzos nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Po ilgosios pertraukos grįžusios šeimininkės pelnė 5 taškus be atsako ir susikrovė solidų pranašumą (44:27, 22-ąją min.). Prabėgus penkioms minutėms jis dar šiek tiek padidėjo (51:33).

Visgi viešnios nenuleido rankų bei spurtavo 8:0 (41:51, 30-ąją min.). „Hoptrans-Sirenos“ nesutriko ir atsakė penkiais taškais (56:41). Tuomet „Aistės-LSU“ pakilo į lemiamą šturmą ir dar sykį šovė į priekį 10:0 bei sugrąžino į rungtynes intrigą (51:56, 34-ąją min.).

Pradėjus tiksėti paskutinei susitikimo minutei Ričardo Maceinos treniruojama ekipa buvo sumažinusi skirtumą tarp komandų iki vieno metimo (62:65), bet užtikrintai sužaidė Erika Liutkutė, kurios dvitaškis įtvirtino šeimininkių pergalę.

26 taškus nugalėtojoms pelnė Iveta Šalkauskė, 13 – Eglė Sarapaitė, 10 – Erika Liutkutė, 9 – Indrė Keršulytė.
Viešnių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jolanta Marmienė (19 tšk.), Dovilė Saurazaitė (14 tšk.), Laura Želnytė (11 tšk.) bei Neringa Skadaitė (9 taškai).

„Manau pagrindinė mūsų problema buvo nusiteikimo nebūvimas. Kuomet Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre laimėjome beveik 20 taškų skirtumu, merginos turbūt pagalvojo, kad lengva bus ir čia. Turėjome didelę persvarą, bet leidau ir kitoms krepšininkėms pažaisti. Atsarginės žaidėjos tikrai man šiandien nepadėjo, o lemiamais momentais kartais ir klydo. Mane jos nuvylė. Tegul varžovių komanda nesupyksta, bet šiandien jos yra silpnesnės už mus, o žaidžiant su silpnesnėmis komandomis yra sunkiau rasti motyvacijos. Tas pats pavyzdys vakar buvo su “Lietuvos rytu„, kuomet metė rimtą iššūkį Maskvos CSKA ekipai“, – sakė „Hoptrans-Sirenų“ vyriausiasis treneris Linas Šalkus.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai):