Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 22d. 13:18

Į paskutinę kelionę palydėtas LKF prezidento Arvydo Sabonio tėvas

Laidotuvių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laidotuvių akimirka

Antradienį amžinojo poilsio Karmėlavos kapinėse atgulė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio tėvas Andrius Sabonis (1930–2013). Jis po ilgos ir sunkios ligos mirė sausio 19-osios popietę Kauno klinikose. Buvęs ilgametis Kauno „Mados“ individualaus siuvimo įmonės aukščiausios kategorijos meistras A.Sabonis sirgo sunkia inkstų liga.

Karstą lydėjo Andriaus Sabonio žmona Milda, dukra Ilona, sūnūs Andrius ir Arvydas, Arvydo Sabonio žmona Ingrida, sūnūs ir dukra.

Pagarbą velioniui, palydėdami į paskutiniąją kelionę, išreiškė buvęs garsus treneris Vladas Garastas, LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas, Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Šarūnas Kliokys, dainininkas Gytis Paškevičius, buvę garsūs krepšininkai Virginijus Jankauskas, Vaidas Jurgilas, masažuotojas Juozas Petkevičius, žurnalistas Vidas Mačiulis, lenktynininkas Saulius Girdauskas, Lietuvos golfo federacijos prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Andrius ir Milda Saboniai užaugino dukrą Iloną, sūnus Arvydą ir Andrių. Jie tėvelius nudžiugino net devyniais vaikaičiais. Didžiausia yra Arvydo Sabonio šeima – trys sūnūs ir dukra, Andrius turi tris sūnus, o Ilona – du sūnus.

Andrių Sabonį pažinojusieji mini, kad jis visą gyvenimą išliko kuklus, geros širdies, net sūnui Arvydui tapus viena ryškiausių pasaulio krepšinio žvaigždžių, jo charakteris ir elgesys nepasikeitė.

„Mano bičiulis ir buvęs pacientas Andrius Sabonis su pavydėtinu užsispyrimu kovojo su lėtine inkstų liga. Pastaruosius šešerius metus net triskart per savaitę Nefrologijos klinikoje, kurios vadovė yra mano dukra prof. Inga Arūnė Bumblytė, Andriui buvo atliekama nelengva inkstų dializė.

Dar praėjusių metų pradžioje Sabonis pats su automobiliu atvykdavo į Kauno klinikas, kur ligonį rūpestingai globojo Nefrologijos skyriaus vadovė gydytoja Birutė Sribikienė. Po pernai ištikto širdies smūgio ilgaamžio Sabonio (pase įrašyti 1930-ieji, bet jis yra gimęs porą metų anksčiau) sveikata dar labiau pašlijo, o prieš porą dienų jį ištiko koma, ir kantrus, mielas, labai rūpestingas trijų vaikų tėvas iškeliavo Amžinybėn, – Kaunozurnalistai.lt.sakė žinomas medikas doc. Donatas Bumblys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:35
00:44
01:08

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 24sek