2009 02 21

Ilgauskas vos neįsivėlė į muštynes (video)

Po dar vieno įspūdingo LeBrono Jameso šou penktadienį „Cleveland Cavaliers“ išvykoje 111:103 įveikė „Milwaukee Bucks“, o Žydrūnas Ilgauskas, gindamas komandos draugą, vos nesusikibo su varžovu.
Ž.Ilgauskas
Ž.Ilgauskui buvo skirta techninė pražanga ir pašalinimas iš aikštės, bet vėliau teisėjai persigalvojo. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš didžiąją pertrauką „kavalierių“ žvaigždė L.Jamesas beveik nuo vidurio linijos smeigė taiklų tolimą metimą ir įpusėjus dvikovai jau buvo pelnę 25 taškus. Pasirodo, tuomet jis dar buvo tik apšilęs kojas.

Po pertraukos jis beveik vienas sugebėjo išlyginti žaidimą, pelnydas 16 taškų per mačiau nei tris minutes. Jo sustabdyti negalėjo niekas – iš viso Karaliaus Lebrono sąskaitoje – 55 taškai. Iki asmeninio rezultatyvumo rekordo jam pritrūko vieno taško.

„Mačiau, kaipo varžovai sutankino gynybą baudos aikštelėje – mečiau iš toliau. Kiekvienas metimas šįvakar buvo labai svarbus“, – kalbėjo „Cavaliers“ lyderis. „Daug darbo man šiose rungtynėse nebuvo. Tikrai nepersidirbau. Man tiesiog reikėjo atsisėsti kaip visiems ant suolelio ir tyliai stebėti šou“, – juokėsi Klivlando ekipos treneris Mike'as Brownas.

Kai Villanueva griebė man už gerklės, viskas ir įsisiūbavo.

Tai buvo panašu į video žaidimą“, – stebėjosi L.Jameso pasirodymu 11 taškų pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Ž.Ilgauskas. Beje, lietuvis taip pat išsiskyrė šiame mače. Likus žaisti beveik 7 minutes iki dvikovos pabaigos, „Bucks“ lyderis Charlie Villanueva grubiai nustūmė po krepšiu Andersono Varejao.

Komandos draugą aktyviai ginti pasišovė Ž.Ilgauskas ir vos nesusiėmė su varžovu. Teisėjai skyrė jam techninę pražangą ir pašalinimą, tačiau po vaizdo medžiagos peržiūros leido vidurio puolėjui pasilikti. Tuo tarpu incidento iniciatoriui 26 taškus pelniusiam Ch.Villanuevai teko palikti aikštę.

„Manau, kad taip grubiai prasžengti nebuvo būtina ir norėjau apsaugoti savo komandos draugą, – pasakojo Didysis Z. – Po to, kai Villanueva griebė man už gerklės, viskas ir įsisiūbavo.“ „Cavaliers“ su 42 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų NBA Rytų konferencijoje užima antrą vietą.