2012 12 13 /23:35

Eurolygos sezonas baigtas: „Lietuvos rytas“ vienu tašku nusileido „Bešiktaš“ – 65:66

Paskutinė bergždžia „Lietuvos ryto“ ataka ir pralaimėjimas vieno taško skirtumu Stambule atspindėjo visą Eurolygos sezoną, kuriame vilniečiams taip ir nepavyko prisijaukinti fortūnos. Po nesėkmės 65:66 (19:15, 20:18, 15:18, 11:15) prieš „Bešiktaš“ Dariaus Maskoliūno kariauna atsisveikino su prestižiškiausiu Europos turnyru.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / A.Pliadžio nuotr.

„Lietuvos rytas“ Eurolygos D grupėje per dešimt mačų iškovojo vos dvi pergales ir patyrė aštuonias nesėkmes. Po pastarosios Stambule, Lietuvos komandai nebereikėjo žvalgytis į susitikimą tarp „Brose Baskets“ ir Belgrado „Partizan“, nes galutinis rezultatas Vokietijoje nebeturėjo jokios įtakos – „Lietuvos rytas“ baigė daug kančių atnešusį kelią pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre.

„Lietuvos rytas“: Dejanas Ivanovas 16 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 20 n.b.), Leonas Radosevičius 11 (5/13 dvit., 10 atk. kam., 5 kld.), Steponas Babrauskas, Mindaugas Katelynas ir Nemanja Nedovičius (1/5 dvit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8, Renaldas Seibutis 7, Predragas Samardžiski 4, Janis Blūmas 3.

„Bešiktaš“: Danielis Ewingas 14 (4/6 dvit., 4 rez. perd., 21 n.b.), Serhatas Cetinas 12 (2/6 trit.), Curtisas Jerrellsas (5/12 dvit.), Patrickas Christopheris bei Gašperas Vidmaras po 10, Damiras Markota 6, Randalas Falkeris 2.

Komandų statistika:

„Lietuvos rytas” – „Bešiktaš”

Dvitaškiai: 17/42 (40 proc.) – 21/41 (51 proc.)

Tritaškiai: 6/22 (27 proc.) – 3/16 (18 proc.)

Baudų metimai: 13/18 (72 proc.) – 15/27 (55 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 13

Atkovoti kamuoliai: 42 – 36

Klaidos: 14 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 7

• Ketvirtasis kėlinys:

Paskutinė vilniečių ataka baigėsi netaikliu J.Blūmo metimu iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ pralaimėjo akistatą bei tuo pačiu atsisveikino su viltimis žaisti kitame etape.

Liko 12 sek. „Lietuvos rytas“ prasižengė, D.Markota prametė baudas – 65:66.

Liko 32 sek. J.Blūmas priėmė skubotą sprendimą ir prametė, kamuolys – šeimininkų rankose.

39 min. C.Jerrellsas siunčia du taškus iš po krepšio – 65:66.

37 min. Neatitvertas D.Ewingas – du taškai su pražanga ir vėl lygu – 64:64.

36 min. Likus keturioms minutėms abu baudų metimus realizavo R.Seibutis ir svečiai įsiveržė į priekį – 60:59.

35 min. Kaip jau tapo įprasta ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ puolimas ėmė šlubuoti, o „Bešiktaš“ išlygino rezultatą – 55:55.

33 min. Pirmuosius taškus kėlinyje Turkijos klubas pelnė tik prabėgus trims minutėms – 55:53. Vilniečių puolimas buvo tuščias...

31 min. Per pirmąją minutę „Lietuvos rytas“ uždirbo vieną tašką ir į savo krepšį nepraleido nė vieno – 55:51.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. Kėlinio pabaigoje svečiai sulaukė dovanėlės – varžovai užsidirbo nesportinę pražangą. S.Babrauskas pataikė vieną baudą iš dviejų, o paskutinę sekundę jo tritaškis buvo blokuotas – 54:51.

29 min. „Lietuvos rytui“ verkiant reikėjo taškų ir juos pelnė J.Blūmas – 53:48.

27 min. S.Cetinas smeigė skaudų tritaškį „Lietuvos rytui“ ir komandas skyrė keturi taškai – 50:46.

26 min. Po minutės pertraukėlės „Bešiktaš“ nubraukė „Lietuvos ryto“ pranašumą – 49:43.

25 min. Gražios atakos smaigalyje atsidūręs L.Radosevičius padidino svečių pranašumą – 48:39.

24 min. Koks įspūdingas N.Nedovičiaus dėjimas – tikriausiai realus pretendentas į „Top 10“ – 46:39.

23 min. R.Seibutis keliskart suklydo, buvo pasodintas ant suolelio, o šeimininkai sugebėjo priartėti – 44:39.

21 min. Kaip ir mačo, taip ir trečiojo ketvirčio pradžioje, iš toli iššovė M.Katelynas, o iš vidutinio nuotolio taiklus buvo  R.Seibutis – 44:35.

• Antrasis kėlinys:

Rezultatyviausi žaidėjai po II kėlinio:

„Bešiktaš“: Serhatas Cetinas 9, Gašperas Vidmaras 6.

„Lietuvos rytas“: Dejanas Ivanovas 12, Nemanja Nedovičius 6, Steponas Babrauskas ir Mindaugas Katelynas po 5.

20 min. Kėlinio pabaigoje ryškiausia „Lietuvos ryto“ žvaigžde tapo D.Ivanovas. Iš pradžių bulgaras išnaudojo šeimininkų spragą po krepšiu, po to pelnė dar keturis taškus, tačiau puolime nesnaudė ir šeimininkai. Po antrojo kėlinio – 39:33.

18 min. „Bešiktaš“ pasižymėjo mini spurtu 4:0, bet pražangą prie trijų taškų zonos uždirbo N.Nedovičius – 34:25.

17 min. Tiesiai į rankas atšokęs kamuolys leido P.Samardžiskiui pelnyti lengvus taškus ir atstatyti dešimties taškų persvarą – 31:21.

15min. Vilniaus komanda „įsivažiavo“ ir surengė spurtą. S.Babrausko, R.Seibučio, D.Ivanovo ir P.Samardžiskio taškai sukrovė dviženklį pranašumą – 29:19.

13 min. Antrojo ketvirčio pradžia buvo nereultayvi. „Lietuvos rytui“ per tris minutes pavyko pelnyti tik tris taškus, o jų varžovai įmetė keturis – 22:19.

• Pirmasis kėlinys:

10 min. Kėlinio pabaiga buvo chaotiška, bet „Lietuvos rytas“ išliko priekyje – 19:15.

8 min. „Lietuvos rytui“ pavyko sugrįžti į puolimo vėžias ir vėl kiek atitrūkti – 17:12.

7 min. „Bešiktaš“ ėmė lipti ant kulnų – vilniečiai po ilgos pertraukos pagaliau pasižymėjo, bet šeimininkai pataikė tritaškį – 12:11.

6 min. Po minutės pertraukėlės „Bešiktaš“ ataką užbaigė galingu dėjimu, apsigynė ir po dar vieno sėkmingo antpuolio iš „Lietuvos ryto“ pranašumo beliko tik du – 10:8.

5 min. Dar viena minutė prabėgo be taškų, tad šešių taškų persvara išliko svečių rankose – 10:4.

4 min. Vieną po kito Sostinės klubo žaidėjai siuntė netikslius metimus, nors puolime nieko nesukūrė ir „Bešiktaš“ – 10:4.

3 min. Turkijos komandos žaidėjai buvo sutrikę ir klydo kone kiekvienoje atakoje. Tuo pasinaudoti svečiams dukart iš eilės nepavyko, metimai iššisukdavo iš lanko – 10:4.

2 min. Spurtas mačo pradžioje tęsėsi – iš po krepšio pataikė L.Radosevičius, varžovą išmaudė M.Katelynas – 10:2.

1 min. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo dviem tolimais metimais – nuo tritaškio zonos pataikė M.Katelynas ir N.Nedovičius – 6:0.

„Lietuvos rytas“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Renaldas Seibutis, Simonas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas, Nemanja Nedovičius ir Leonas Radosevičius.

***

Penktą kartą per klubo istoriją Eurolygoje žaidžiantis „Lietuvos rytas” iki šiol tris kartus pateko tarp 16 geriausių turnyro komandų.

Tiesa, 2009–2010 metų sezoną net keturių pergalių Eurolygos reguliariajame čempionate neužteko, kad vilniečiai patektų į kitą etapą.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas