2013 07 01

Ispanijos krepšininkės po dvidešimties metų pertraukos laimėjo Europos čempionatą

Prancūzijoje vykusio 2013 metų Europos moterų krepšinio čempionato aukso medalius iškovojo Ispanijos rinktinė. Sekmadienį pirmenybių finale Ispanijos krepšininkės 70:69 (21:12, 15:23, 17:20, 17:14) įveikė pirmenybių šeimininkę Prancūzijos komandą ir antrąsyk Senojo žemyno čempionėmis tapo po dvidešimties metų pertraukos.
Finale triumfavo ispanės
Finale triumfavo ispanės / FIBA nuotr.

21 tašką nugalėtojoms pelnė Alba Torrens, 20 – naudingiausia turnyro žaidėja pripažinta Sancho Lyttle (11 atkovotų kamuolių), 8 – Marta Xargay, 7 – Silvia Dominguez.

Ketvirtą kartą pirmenybių istorijoje sidabro medalius iškovojusioje Prancūzijos ekipoje išsiskyrė Sandrine Gruda (25 tšk.), Celine Dumerc (11 tšk.), Emilie Gomis (9 tšk.) ir Isabelle Yacoubou (8 taškai).

2001 ir 2009 metais aukso medalius iškovojusiai Prancūzijos rinktinei tai buvo jau šeštasis Europos pirmenybių finalas, o trečiąjį kartą finale žaidusi Ispanijos komanda iki šiol vienintelį kartą Senojo žemyno čempione tapo 1993-aisiais.

Bronzos medaliai įteikti Turkijos rinktinei, kuri sekmadienį mažajame finale 92:71 (21:24, 22:20, 23:12, 26:15) nugalėjo pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių Senojo žemyno komandų patekusią Serbijos komandą.

Vieną pergalę iškovojusios ir dvi nesėkmes šiose pirmenybėse patyrusius Lietuvos krepšininkės neįveikė grupių varžybų barjero.