2012 11 21

Įspūdingas Dariaus Songailos žaidimas atvedė „Doneck“ į pergalę

Pirmąją pergalę Europos taurės E grupėje iškovojo „Doneck“ (1-2), namuose 92:87 (14:20 20:10 22:27 19:18 17:12) įveikusi Sopoto „Trefl“ (0-3) ekipą, kuri liko be pergalių.
Darius Songaila
Darius Songaila / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po Ramelo Curry taiklaus baudos metimo, likus žaisti 9 sekundes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, „Doneck“ pirmavo trimis taškais (75:72), tačiau lenkai per dvi sekundes surado atsakymą į tai – Filipas Dylewiczas pataikė tolimą metimą ir išlygino rezultatą (75:75).

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis rungtynių didvyriu tapti norėjo prieš tai tik vieną baudos metimą iš dviejų pataikęs R.Curry, tačiau jo metimą „Trefl“ krepšininkas Frankas Turneris blokavo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu į savo rankas iniciatyvos ėmėsi Ukrainos ekipos makedonas Vojdanas Stojanovskis. Jis vien per pratęsimą pelnė 7 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Per itin rezultatyvų pridėtinį laiką „Doneck“ pelnė 17 taškų, o į savo krepšį praleido 12 ir šventė pergalę (92:87).

Prie šios „Doneck“ pergalės labai prisidėjo ir Ukrainos komandos aukštaūgis iš Lietuvos – Darius Songaila pelnė 24 taškus (10/15 dvitaškių, 4/4 baudų metimų). Be to, per beveik 31 aikštėje praleistą minutę lietuvis atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, dukart buvo blokuotas, prasižengė 3 kartus ir išprovokavo 4 varžovų pražangas.

„Doneck“: Darius Songaila (7 atk. kam., 3 per. kam., 4 rez. perd.) 24, Vojdanas Stojanovskis 18, D'oras Fischeris (7 atk. kam.) 17, Doronas Perkinsas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 15, Ramelas Curry 11.

„Trefl“: Frankas Turneris (6 rez. perd.) 23, Filipas Dylewiczas (5/10 trit., 5 atk. kam.) 19, Adamas Waczynski 14, Przemyslawas Zamojskis 12.