2011 03 25

Išskirtinis vakaras Eurolygoje: visos keturios ekipos pasiekė revanšą

Vėlų ketvirtadienio vakarą aštuonios stipriausios Eurolygos komandos stojo į antruosius mūšius ketvirtfinalio etape. Antradienį pergales namuose pasiekusios Pirėjo „Olympiacos“, Madrido „Real“, Vitorijos „Caja Laboral“ ir „Barcelona“ antrose rungtynėse namuose suklupo ir nė viena nežengė tvirto žingsnio link finalinio ketverto varžybų.
Roberto Javtoko ekipa pasiekė revanšą.
Roberto Javtoko ekipa pasiekė revanšą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Košmarą sugebėjo pamiršti

Po košmariškų pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių atsitiesė ir pergalę iškovojo Sienos „Montepaschi“ ekipa. Du lietuvius savo gretose turinti Italijos komanda išvykoje 82:65 (20:12, 19:19, 22:20, 21:14) įveikė Pirėjo „Olympiacos“ klubą ir išlygino serijos rezultatą iki trijų pergalių 1:1.

Rimantas Kaukėnas per 26 minutes pelnė 14 taškų (dvitaškiai 5/9, tritaškiai 1/1, baudos 1/1), atkovojo vieną kamuolį, padarė 4 klaidas, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį pažeidė taisykles bei triskart privertė prasižengti varžovus.

Kšyštofas Lavrinovičius ant parketo praleido 30 minučių, per kurias įmetė 8 taškus (dvitaškiai 1/4, tritaškiai 1/2, baudos 3/4), atkovojo 2 kamuolius, 4 kartus suklydo, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir pats prasižengė 2 kartus.

Dabar serija iki trijų pergalių keliasi į Sieną. Italijoje rungtynės vyks kovo 29-ą dieną.

Javtoko ekipa laimėjo nervų karą

Pirmąją pergalę antrose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse iškovojo Roberto Javtoko atstovaujamas Valensijos „Power Electronics“ klubas, kuris svečiuose 81:75 (17:19, 18:19, 24:16, 22:21) palaužė Madrido „Real“ komandą.

Nors iki trečiojo kėlinio vidurio svečiai iš Valensijos nei karto nebuvo įsiveržę į priekį, tikslių Omaro Cooko ir Nando De Colo tolimų metimų dėka „Power Electronics“ krepšininkai įgijo keturių taškų pranašumą – 49:45.

Visgi tikroji drama vyko mačo pabaigoje. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (66:66), o likus žaisti tris minutes fantastišku tritaškiu Pablo Prigioni grąžino „Real“ komandai minimalią persvarą – 72:71. Svečiai netruko vėl išsiveržti į priekį, o O.Cookas tritaškiu bei Mafa martinezas baudų metimais įtvirtino Valensijos klubo pergalę – 81:75.

34 minutes rungtyniavęs R.Javtokas pelnė 4 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 0/1, baudos 2/4) taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Trečiosios serijos rungtynės kovo 29-ą dieną vyks Valensijoje.

Eurolygos čempionai suklupo namuose

Nesėkmę savo aikštelėje patyrė Eurolygos čempionės titulą ginanti Barselonos „Regal Barcelona“ ekipa, kuri antrose ketvirtfinalio rungtynėse 71:75 (17:10, 21:18, 19:28, 14:19) nusileido serijos rezultatą išlyginusiai Atėnų „Panathinaikos“ komandai.

Aikštės šeimininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmoje mačo pusėje, kai sužaidus trylika minučių katalonų pranašumas šoktelėjo iki šešiolikos taškų – 28:12. Visgi Graikijos čempionams dar iki pertraukos pavyko priartėti (28:38), o Juanui Carlosui Navarro „užsidirbus“ techninę pražangą trečiojo kėlinio pabaigoje „Panathinaikos“ deficitas sumažėjo iki minimumo – 56:57.

Negana to, lemiamą ketvirtį penkiais taškais be atsako pradėję svečiai po Romaino Sato metimų išsiveržė į priekį – 61:57. Nutrukus Željko Obradovičiaus autklėtiniai surengė dar vieną spurtą 10:2, kurį dvitaškiu baigęs Drew Nicholas padidino „Panathinaikos“ persvarą iki aštuonių taškų – 70:62. Eurolygos čempionams buvo netoli stebuklo (71:72), tačiau Jaka Lakovičius prametė lemiamą tritaškį ir išsigelbėti „Begal Barcelona“ klubui visgi nepavyko – 71:75.

Trečiosios serijos rungtynės – kovo 29-ąją Atėnuose.

Panaikino dviženklį deficitą

Tel Avivo „Maccabi“ klubas taip pat išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą. Davido Blatto auklėtiniai antrojoje akistatoje Ispanijoje 83:81 (19:22, 19:24, 27:20, 18:15) paskutinę sekundę pranoko Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkus.

Pergalę „Maccabi“ ekipai išplėšė taiklus Jeremy Pargo dvitaškis paskutinę rungtynių sekundę. Amerikietis taikliu baudos metimu galėjo padėti pergalės pamatus dar anksčiau, tačiau prametė antrąją baudą (81:81). Davido Logano metimas skriejo pro šalį, o kamuolį po savuoju krepšiu sugriebęs J.Pargo priešininkus nubaudė taikliu atsaku.

Artimiausios dvi rungtynės vyks Tel Avive.