2010 01 22

Pociaus tritaškiai nužudė „Chimki“ (nuotraukos)

VTB Vieningosios lygos finalo ketverto varžybose Kauno „Žalgiris“ iškovojo trečią vietą. Penktadienį mažajame finale Ramūno Butauto auklėtiniai po tritaškių lietaus paskutiniame kėlinyje 78:72 (24:12, 14:23, 16:18, 24:19) įveikė Maskvos srities „Chimki“ komandą su dviem lietuviais.
Rungtynių akimirkos
M.Pocius nugalėtojams pelnė 26 taškus. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Milijonines algas gaunantys Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai su Robertu Javtoku ir Pauliumi Jankūnu po rungtynių su „Žalgiriu“ buvo priversti palikti aikštę nuleistomis galvomis. Jauna, perspektyvi ir didelį norą laimėti rodanti Kauno „„Žalgirio“ komanda VTB Vieningoje lygoje iškovojo trečią vietą.

Nuo pat rungtynių pradžios įsibėgėjęs „Žalgiris“ antrojo kėlinio pradžioje turėjo 15 taškų pranašumą – 29:14, tačiau įpusėjus rungtynėms jį išbarstė ir viską iš naujo turėjo pradėti po pertraukos. Permainingai vykusioje kovoje lemiamu faktoriumi tapo taiklūs aikštės šeimininkų tritaškiai paskutiniame kėlinyje. Po tolimų metimų dušo „Chimki“ žvaigždės nebeatsigavo.

Finalinio ketverto mažojo finalo didvyriu tapo Martynas Pocius. „Žalgirio“ snaiperis paskutiniame kėlinyje nubraukė visas varžovų viltis, paleidęs fantastišką seriją taiklių tritaškių metimų. Jis per 20 minučių pelnė 26 taškus (4/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 3/5 baudos), atliko du rezultatyvius perdavimus ir atkovojo du kamuolius.

„Chimki“ gretose išsiskyrė Keithas Langdonas - 20 taškų. P.Jankūnas per 20 minučių svečiams taškų nepelnė (prametė tris dvitaškius ir tritaškį) bei atkovojo 3 kamuolius. R.Javtokas per 15 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškis, 0/2 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius.

Kauniečiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 21:39, tačiau mažiau klydo – 5:11 ir taikliau metė tritaškius (14/26 – 53 proc., „Chimki“ – 7/19 – 36 proc.).

Pirmas kėlinys

Kauno „Žalgiris“ galingai spurtuoja nuo pat rungtynių pradžios – po M.Browno tritaškio, M.Kalniečio ir D.Šalengos dvitaškių aikštės šeimininkai pirmauja 7:0.  Aktyviai gindamiesi kauniečiai verčia varžovus atakuoti iš nepatogių padėčių. R.Lopezas žadina savo komandą taikliu tritaškiu. Įpusėjus ketvirčiui R.Butauto auklėtiniai turi iniciatyvą savo rankose – 10:4.

V.Fridzonas šauna taiklų tritaškį, tuo pačiu atsako ir M.Kalnietis. Įsibėgėja M.Brownas – jį stabdydami „Chimki“ krepšininkai priversti prasižengti – 17:7. S.Scariolo auklėtininiai mėgina gelbėtis taikliais tritaškiais ir tai jiems pavyksta. M.Brownas slopina varžovų iniciatyvą taikliu tritaškiu, M.Pocius pataiko dvitaškį, priverčia prasižengti R.Javtoką ir po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 24:12.

Antras kėlinys

A.Čapinas dar labiau didina skirtumą aštriai prasiveržęs krepšio link – 26:12. Komandos apsikeičia netaikliais metimais. Po A.Čapino tritaškio skirtumas išauga iki 15 taškų – 29:14. „Chimki“ pelno 7 taškus be atsako ir pjauna aikštės šeimininkų pranašumą perpus – 29:21.

Aikštėje įsivyrauja lygi kova, S.Scariolo auklėtiniai po kelių nesėkmingų žalgiriečių atakų perima iniciatyvą. Po K.Langfordo tritaškio – 31:28, R.Butautas prašo minutės pertraukėlės. K.Langfordas mažina skirtumą iki minimumo. V.Fridzonas lygina rezultatą, tačiau paskutinę sekundę tolimą tritaškį įsūdo D.Šalenga – įpusėjus rungtynėms kauniečiai priekyje 38:35.

Trečias kėlinys

Po pertraukos K.Langfordas krauna kamuolį iš viršaus, o jau kitoje atakoje R.Lopezas tritaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse išveda „Chimki“ į priekį – 38:40. Aikštės šeimininkų puolimas stringa, tuo tarpu žaidimo skonį pajutę varžovai tolsta - 38:44. Tris minutes trukusią tylą 5 taškais iš eilės nutraukia D.Šalenga.

M.Pocius smeigia du tritaškius iš eilės ir padeda kauniečiams vėl išsiveržti į priekį – 49:46. Aikštėje permaininga kova - K.Langfordas drasko žalgiriečių gynybą, pelno 4 taškus iš eilės, „Chimki“ vėl priekyje – 49:53, tačiau neilgai – R.Butauto auklėtiniai netrukus susigrąžina pranašumą. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 54:53.

Ketvirtas kėlinys

Svečiai iš Rusijos aiškia persvara laimi kovą dėl atkovotų kamuolių, tačiau šlubuoja jų taiklumas, tuo tarpu „Žalgiris“ po M.Kalniečio tritaškio šauna į priekį 59:53. S.Scariolo auklėtiniai mažina skirtumą, tačiau jų viltis priartėti tritaškiu braukia M.Brownas. Kauniečiai aktyviai ginasi, įpusėjus ketvirčiui jie pirmauja 64:57.

R.Javtokas mėgina prikelti komandos draugus dėjimu į krepšį iš viršaus, tačiau „Chimki“ puolimo mašina neužsiveda. A.Čapinas klysta, rusų komanda tai išnaudoja – 66:61.M.Pocius paskutinę atakai skirtą sekundę pataiko tritaškį, kitoje atakoje smeigia dar vieną tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas išauga iki 9 taškų – 72:63.

M.Pocius pataiko trečią tritaškį iš eilės, S.Scariolo jau iš nevilties juokiasi – 75:65. Varžovai nekelia baltos vėliavos ir pelno penkis taškus be atsako – 75:70. A.Čapinas sumeta abu baudų metimus, K.Langfordas atsako į tai dvitaškiu. Kauniečiams pavyksta išsaugoti pranašumą – jie švenčia pergalę 78:72.