2012 10 25 /23:24

Istorinė pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ išvykoje 79:61 parklupdė Eurolygos čempionę „Olympiacos“

Šešiolikos taškų skirtumu laimėtas trečiasis kėlinys ir lūžis po didžiosios pertraukos atvedė Kauno „Žalgirį“ į trečiąją, istorinę pergalę Eurolygoje. Nė sykio šiame sezone nepralaimėję žalgiriečiai 79:61 (14:17, 19:22, 26:10, 20:12) nepaliko vilčių Eurolygos čempionams Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkams.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgirio“ krepšininkai pergalę iš Pirėjo parsivežė pirmą kartą klubo istorijoje. Dar svarbiau – pirmą kartą istorijoje Kauno klubas laimėjo ir pirmąsias trejas Eurolygos rungtynes.

Per pastaruosius keturis sezonus „Žalgiris“ apskritai nebuvo iškovojęs trijų pergalių iš eilės. Tokios serijos nebuvo per 67 „Žalgirio“ mačus iki šio sezono. Bet kauniečiai laužo tradicijas.

Žalgiriečiai pirmose rungtynėse namuose be didesnio vargo 90:62 įveikė Zagrebo „Cedevita” ekipą, o antrose išvykoje 77:71 palaužė Vitorijos „Caja Laboral“ komandą.

Po pirmųjų trijų turų J.Plazos vadovaujama komanda įsitaisė C grupės viršūnėje ir išliko vienintelė nepatyrusi pralaimėjimo skonio. Ketvirtadienį Milano „Empiorio Armani“ 85:95 nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ komandai ir tai buvo pirmoji italų nesėkmė stipriausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre.

Kitose rungtynėse „Žalgiris“ namuose priims „Emporio Armani“ komandą. Rungtynės vyks lapkričio 1-ąją.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 16 (2/5 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), Oliveris Lafayette‘as 10 (2/5 trit., 4 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius ir Ibrahimas Jaaberas po 9, Tremmellas Dardnas (4/8 dvit., 7 atk. kam.) bei Rimantas Kaukėnas (4/8 dvit.) po 8, Jeffas Foote‘as 7, Mindaugas Kuzminskas 4, Kšištofas Lavrinovičius bei Paulius Jankūnas po 3, Mario Delašas 2.

„Olympiacos“: Kyle‘as Hinesas 15 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), Georgios Printezis 12 (4/8 dvit., 1/6 trit.), Evangelos Mantzaris 11, Vassilis Spanoulis 10 (6 rez. perd., 6 kld.), Pero Antičius 5, Kostas Papanikolaou 3.

Tik 3 min. žaidęs M. Gecevičius prametė 1 dvitaškį bei po kartą prasižengė ir sklydo.

Komandų statistika:

„Žalgiris“ – „Olympiakos“ 79:61

Dvitaškiai: 24/44 (54 proc.) – 15/31 (48 proc.)

Tritaškiai: 7/18 (38 proc.) – 5/18 (27 proc.)

Baudų metimai: 10/13 (76 proc.) – 16/22 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 31

Perimti kamuoliai: 11 – 7

Klaidos: 13 – 22

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 12

Kiti rezultatai:

B grupė. Pirmą pergalę Eurolygos iškovojo Kęstučio Kemzūros Gdynės „Prokom“ ekipa, savų sirgalių akivaizdoje 77:66 (14:18, 18:11, 19:21, 26:16) B grupėje pranokusi Berlyno „Alba“.

Trečiąją pergalę iš eilės šioje grupėje iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ komanda, kuri svečiuose 90:61 (26:15, 27:13, 24:21, 13:12) sutriuškino Šalono „Elan“ krepšininkus iš Prancūzijos.

C grupė. Pirmąją nesėkmę šioje grupėje patyrė Milano "Emporio Armani" klubas, kuris savo aikštelėje 85:95 (19:18, 25:25, 22:22, 30:19) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiai Vitorijos "Caja Laboral" komandai.

• Ketvirtasis kėlinys:

40 min. Nors paskutinėmis minutėmis svečiai kiek atsipalaidavo, iškovota solidi ir svarbi pergalė – 79:61.

37 min. Žalgiriečiai kelias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, todėl skirtumas kiek aptirpo – 71:56.

35 min. Po labai ilgos pertraukos „Olympiacos“ švystelėjo tolimą metimą ir nenorėdamas rizikuoti J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės – 71:54.

33 min. Skirtumas vis augo, o „Žalgiris“ varė siaubą žiūrovams – 71:49.

32 min. Tuščios „Olympiacos“ minutės tęsėsi, o žalgiriečiai fantastiškai puolė. J.Foote'as pelnė du taškus su pražanga, todėl šeimininkų treneris neapsikentęs paprašė minutės pertraukėlės.

31 min. R.Kaukėno du taškai iš po krepšio – „Žalgirio“ puolimas darėsi vis laisvesnis, o varžovai toliau blaškėsi aikštelėje... Rekordinė persvara – 61:49.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. J.Foote'o dėjimas iš viršaus!!! Puiki trečiojo kėlinio pabaiga – 59:49. Kėlinys buvo laimėtas – 26:10.

29 min. Nesustabdomas M.Popovičius ir toliau erzino šeimininkus: fantastiškas jo metimas paskutinėmis atakos sekundėmis ir plius aštuoni.

28 min. Aikštėje aiškią persvarą turėjo žalgiriečiai, o T.Dardenas sukūrė Top'o vertą ataką, kuomet galingai įdėjo iš viršaus – 54:46.

28 min. M.Popovičius!!! Dar vienas tritaškis ir plius septyni – 52:45.

27 min. M.Popovičius... iš toli! Persvara pasiekė šešis taškus – 49:43.

26 min. T.Dardenas naudojosi varžovo klaida ir įmetė lengvus taškus iš po krepšio. Netrukus „Žalgiris“ dar kartą sėkmingai apsigynė, o tas pats T.Dardedas pratęsė kauniečių spurtą iki 11:0. Plius keturi – 46:42.

25 min. Sėkminga „Žalgirio“ gynyba tęsėsi, todėl „Olympiacos“ vyr.treneris paprašė minutės pertraukėlės. Daugiau nei tris minutes šeimininkai negalėjo pelnyti taškų.

24 min. Po serijos „Olympiacos“ metimų pro šalį ir M.Popovičiaus pirmojo tritaškio, „Žalgiris“ pratęsė spurtą 7:0. Rezultatas tapo lygus – 42:42.

23 min. P.Jankūnas išprovokavo varžovo pražangą ir nuo baudų metimo linijos pelnė pirmuosius savo taškus – 39:42.

21 min. Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai pirmieji pelnė taškus, o šeimininkams pasižymėti jie neleido pusantros minutės, iki tol, kol į „Žalgirio“ krepšį skriejo tolimas metimas – 35:42.

• Antrasis kėlinys:

- Po antrojo kėlinio rezultatu 39:33 pirmavo „Olympiacos“.

20 min. Kėlinio pabaiga priklausė „Olympiacos“ krepšininkams: K.Papanikolaou šovė iš toli, o paskutinėmis sekundėmis K. Hinesas pataisęs komandos draugo baudos metimą porivertė kauniečius griebtis už galvų – 33:39.

19 min.  Iš toli pagaliau pataikė ir svečiai: O.Lafayette'as atsakė į V.Spanoulio tritaškį – 31:31.

18 min. Rezultatas vėl tapo lygus, kuomet šeimininkai suklydo, o D.Lavrinovičius pataikė iš po krepšio – 28:28.

17 min. R.Kaukėnui priešininkai „išrašė“ bloką, bet ir patys klydo. Į puolimą nuskubėjęs O.Lafayette'as uždirbo pražangą ir sumetė baudas – 26:28.

16 min. Nesėkminga „Žalgirio“ atkarpa ir keturi varžovų taškai be atsako – 24:28.

15 min. Pirmąjį tritaškį rungtynėse pataikė „Olympiacos“, bet žalgiriečiai į tai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir išlygino rezultatą – 24:24.

14 min. M.Kuzminskas apsigynė prieš V.Spanoulį, o puolime atkovojo kamuolį ir ataką užbaigė taškais – 20:21.

12 min. Komandos apsikeitė tiksliais dvitaškiais, o pirmuosius taškus dėjimu pelnė ir M.Kuzminskas – 18:21.

11 min. Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Kuzminsko netiksliu tritaškiu, o vėliau... klaida sužingsniuojant.

• Pirmasis kėlinys:

- Pirmąjį kėlinį rezultatu 17:14 laimėjo „Olympiacos“.

10 min. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis sužingsniavo M.Kuzminskas, o per vieną kėlinį „Žalgiris“ sužingsniavo net tris kartus.

9 min. Kauniečiai pirmą kartą rungtynėse įsiveržė į priekį, kuomet ekipai po greitos atakos pelnė R.Kaukėnas – 14:13. Žalgiriečiai laimėjo atkarpą – 10:3.

8 min. Po kelių klaidų puolime „Žalgiris“ susikaupė irn ėmė artėti prie šeimininkų. Baudą ir dvitaškį įsūdė K.Lavrinovičius, o po to iš vidutinio nuotolio pataikė M.Delašas – 10:12.

7 min. Taškus komandos rinko nuo baudų metimo linijos, bet V.Spanoulis pataikė abi, o M.Popovičius tik vieną –  5:10.

6 min. Marko Popovičius sumetė abi baudas, svečiai apsigynė, tačiau puldamas sužingsniavo Kšyštofas (trečioji „Žalgirio“ klaida) ir teko grįžti į gynybą.

5 min. Pirmuosius taškus tik po 4 su puse minučių „Žalgiriui“ pelnė Darjušas Lavrinovičius (kauniečiai prametė visus keturis tolimus metimus ir pataikė vieną dvitaškį iš keturių) – 2:8.

4 min. Žalgiriečiai ir toliau nerado priešnuodžių prieš varžovus, kurie ir sėkmingai gynėsi, ir sėkmingai puolė – 0:8.

3 min. Rungtynes diktuodami savo sąlygas pradėjo šeimininkai. Per pirmąsias tris minutes visi „Žalgirio“ metimai skriejo pro šalį, o „Olympiacos“ sumetė šešis taškus be atsako – 0:6.

***

„Mes žinome, kad mums dar trūksta keturių pergalių, kad patektume į Eurolygos „Top 16“ etapą, todėl iš visų jėgų, iki paskutinės sekundės, stengsimės laimėti kiekvienas rungtynes, kad pasiektume šį tikslą“, – ryžtingai nusiteikęs  kalbėjo LKL čempionų treneri Joanas Plaza.

Penkerius metus iš eilės su graikų krepšinio superkomanda susitinkantis žalgirietis Kšištofas Lavrinovičius pripažįsta – „Olympiacos“ arenoje varžovų visuomet laukia pragaras. Tačiau Brolis, kaip ir visa komanda, nusiteikęs kovingai: „Stengsimės juos nugalėti komandiniu žaidimu.“