2011 04 24

Italijoje – fantastiškas Donato Motiejūno pasirodymas

Įspūdingą pasirodymą Italijoje surengė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje pateikęs puolėjas Donatas Motiejūnas. Lietuvio vedama Trevizo „Benetton“ (14 ir 12) po atkaklios kovos 88:86 (19:19, 23:26, 20:20, 29:26, 7:5) savų sirgalių akivaizdoje po pratęsimo palaužė Kremonos „Vanoli“ klubą.
Donatas Motiejūnas.
Donatas Motiejūnas. / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos krepšinio atstovas suspindėjo visu gražumu. Puolėjas per 41 minutę surinko net 31 tašką (9/11 dvit., 0/1 trit., 13/21 baud.), sugriebė net 14 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo net 16 pražangų, suklydo 7 sykius, 3 kartus pažeidė taisykles ir pasižymėjo net 49 naudingumo balais.

Lietuviui geriausiai talkino Devinas Smithas (6 atk. kam.) ir Stefanas Markovičius (7 atk. kam.), pridėję atitinkamai 21 ir 15 taškų.

Pralaimėjusiems Jasminas Perkovičius (6 atk. kam.) pelnė 20, Arturas Drozdovas – 17 taškų.

Eilinę pergalę Italijos krepšinio čempionate iškovojo Rimanto Kaukėno ir Kšištofo Lavrinovičiaus Sienos „Montepaschi“ ekipa, svečiuose 81:72 (24:17; 15:29; 24:7; 18:19) nugalėjusi Deivido Gailiaus Bolonijos „Canadian Solar“ klubą.

R.Kaukėnas rungtynes pradėjo starto penkete ir per 21 minutę pelnęs 17 taškų (4/9 dvitaškių, 3/5 tritaškių) buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Gynėjas taip pat atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius pažeidė taisykles bei 3 kartus suklydo. K.Lavrinovičius nebuvo registruotas mačui.

D.Gailius per 20 minučių surinko 10 taškų (3/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/5 baudų), sugriebė 6 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, 2 kartus prasižengė bei sykį suklydo.

Triuškinančią pergalę iškovojo Pesaro „Scavolini Siviglia“ komanda su Tautvydu Lydeka, savo žiūrovų akivaizdoje 84:64 (23:19; 22:16; 15:12; 29:18) nugalėjusi Brindisio „Enel“ krepšininkus.

T.Lydeka per 25 minutes pelnė 13 taškų (6/9 dvitaškių, 1/1 baudų), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo pražangą, 4 sykius pažeidė taisykles bei 2 kartus suklydo.