2009 07 06

Jauniai įveikė Egiptą ir pratęsė pergalių seriją iki trijų iš eilės

Pralaimėjimu tolimoje Naujojoje Zelandijoje vykstantį pasaulio jaunių (iki 19 metų) pasaulio krepšinio čempionatą pradėję lietuviai pamažu įsibėgėja. Pirmadienį jie naujai suburtoje E grupėje 94:73 (27:25, 15:15, 28:11, 24:22) sutriuškino Egipto bendraamžius ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.
D.Motiejūnas praeitą vasarą dukart tapo Europos vicečempionu.
D.Motiejūnas nugalėtojams surinko 16 taškų ir sugriebė 10 kamuolių. / Eriko Ovčarenko/15min nuotr.

Susitikimas prasidėjo pagal egiptiečių scenarijų, kurie staiga susikrovė dviženklę persvarą (6:17).

Visgi geriau sužaista pirmojo kėlinuko antroji pusė leido mūsiškiams varžovus ne tik pavyti, tačiau ir aplenkti (27:25).

Tiesa, Egiptas baltos vėliavos dar nekėlė ir iki didžiosios pertraukos lietuviams persvaros padidinti neleido (42:40).

Mūsiškiams palankia linkme reikalai ėmėsi klostytis tik trečiajame varžybų kėlinyje, kurį laimėję net 17 taškų skirtumu lietuviai įgijo lemiamą persvarą (70:51).

Per paskutines 10 rungtynių minučių egiptiečiai priartėti nebesugebėjo ir lietuviai šventę pirmąją pergalę naujai suburtoje čempionato E grupėje - galutinis rezultatas 94:73.

Pirmu smuiku nugalėtojų gretose griežė 24 taškus surinkęs Gediminas Bertašius (5 atk. kam., 5 per. kam.). Donatas Motiejūnas pridėjo 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Egipto rinktinėje išsiskyrė 26 taškus į mūsiškių krepšį įmetęs Amro Sherifas Abdelhalimas.