Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Javtokas pasekė Kleizos pėdomis ir įstojo į krepšinio trenerio studijas

R.Javtokas - vienas iš trijų naudingiausių pirmos „Top-16“ savaitės žaidėjų
„Scanpix“ nuotr. / R.Javtokas neatmetė galimybės ateityje išbandyti trenerio profesiją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas – antrasis nacionalinės komandos žaidėjas, nutaręs pradėti tarptautines krepšinio trenerio magistro studijas, kurias kartu su Lietuvos kūno kultūros akademija ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) rengia Vusterio universitetas (Anglija). Maskvos „Chimki“ (Rusija) vidurio puolėjas prisijungė prie anksčiau šias studijas pasirinkusio Lino Kleizos iš Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija).

Eurolygos, ULEB taurės, Graikijos ir daugkartinis Lietuvos čempionatų laimėtojas oficialioje LKF internetinėje svetainėje papasakojo apie būsimas studijas ir, galbūt, būsimą trenerio karjerą.

— Kaip nusprendėte pasirinkti šią studijų programą?

— LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas papasakojo apie šias studijas ir kad yra galimybių jose dalyvauti. Tai mane sudomino, nes studijas rengia dvi aukštosios mokyklos iš Lietuvos ir Anglijos. Abu universitetai turi savų privalumų, tai, manau, turėtų užtikrinti aukštą studijų kokybę. Pamaniau, kodėl gi ne, jei yra galimybių suderinti žaidimą ir mokslą. Tiesiog noriu daugiau sužinoti apie krepšinį. Dėl savęs. Noriu pažvelgti į šį sportą iš kitos, ne tik žaidėjo, perspektyvos.

— Ar tai reiškia, kad baigęs karjerą būsite treneris?

— Ne, taip dar negalėčiau pasakyti. Dar per anksti. Manau, dar žaisiu keletą sezonų, o kas bus po to, nuspręsiu vėliau. Žinoma, galimybės ateityje būti treneriu neatmetu.

— Ar pasitaiko, kad komandoje kartais atliekate savotiško trenerio vaidmenį padėdamas jaunesniems žaidėjams, diskutuodamas su treneriu?

— Na, dabar esu tokio amžiaus, kai jau tikrai žinau, ko pačiam kadaise trūko treniruočių, varžybų metu, kas galėjo padėti labiau tobulėti ir pan. Tiesiog turiu patirties. Stengiuosi ja pasidalinti su kitais žaidėjais, ypač jaunesniais mūsų komandos „centrais". Patariu, pasiūlau, kas galėtų pagerinti žaidimą.

— Žaidėte daugelyje skirtingų komandų, kurias treniravo daug puikių trenerių. Kokių skirtumų įžvelgiate tų trenerių darbo metoduose?

— Taip, mane treniravo daug skirtingų trenerių ir kiekvienas jų buvo savitas. Žinoma, trenerio veiksmai dar priklauso ir nuo turimų žaidėjų, komandos biudžeto, komandai keliamų tikslų. Tačiau man labiausiai įstrigo tie treneriai, kurie sugeba įtikinti komandą, suburia žaidėjus ir priverčia juos mąstyti, kaip vienas.

— Kiek, jūsų manymu, trenerio darbe yra svarbu žaidimo patirtis ir teorinės žinios?

— Manau, abu dalykai yra vienodai svarbūs. Nesutinku su tais, kurie teigia, kad užtenka vien žaidėjo patirties, kad būtum geras treneris. Treneris turi išmanyti daugiau: žaidimo teorija, sportininkų fiziologija, įvairios taktikos, treniruočių proceso valdymas ir t.t. Be viso to neįmanomas pilnavertis trenerio darbas. Be to, žinių juk niekada nebus per daug (juokiasi).

— Ko tikitės iš krepšinio trenerio magistro studijų?

— Įgyti žinių. Iš ankstesnių studijų žinau, kad kuo daugiau studijuoji, tuo labiau suvoki, kaip mažai žinai. Yra daug dalykų krepšinyje, kurių aš nežinau ar nemoku, bet noriu sužinoti ir išmokti. To ir tikiuosi iš šių studijų. Be to, žvelgiu į tai, kaip į investiciją: kuo daugiau investuoji, tuo geriau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek