Publikuota: 2012 rugsėjo 29d. 17:59 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 29d. 21:19

Apmaudus pralaimėjimas: principiniame mače Maskvoje CSKA pergalę prieš „Žalgirį“ išplėšė paskutinėmis sekundėmis – 89:87

Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr. / Praėjusiais metais A.Gomelskio turnyre stipresni buvo CSKA krepšininkai

Sėkmingas Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žaidimas 39 minutes nuėjo perniek. Beveik visą susitikimą iniciatyvą turėję žalgiriečiai išleido pergalę iš rankų ir savo principiniam varžovui Maskvos CSKA nusileido paskutinėmis sekundėmis – 87:89 (28:23, 15:19, 28:26, 16:21).

Besiruošdami Eurolygos sezonui Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kaip įprastai išbandė jėgas pajėgiame turnyre Maskvoje. Tradicinio Aleksandro Gomelskio taurės turnyro pusfinalyje žalgiriečiai metė rimtą iššūkį šeimininkams, tačiau lemiamu momentu apmaudžiai klydo ir išleido pergalę iš rankų.

Grubiausią klaidą, už kurią „Žalgiriui“ teko sumokėti brangiai, padarė legionierius Oliveris Lafayette‘as. Likus žaisti apie 9 sekundes rezultatas buvo lygus 87:87, tačiau amerikietis dukart nesugebėjo išmesti kamuolio iš už šoninės linijos per penkias sekundes ir kamuolys atsidūrė šeimininkų rankose.

CSKA žaidėjas Aaronas Jacksonas kone su sirena pataikė dvitaškį, o per mažiau nei sekundę „Žalgiris“ bent jau išlyginti rezultato nebesugebėjo.

Armiečiai iškovojo kelialapį į finalą, kuriame Maskvos klubo lauks akistata su Simo Jasaičio atstovaujama Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipa.

Kauno „Žalgiris“ žais tik dėl trečiosios vietos. Jų varžovas – Pirėjo „Olympiacos“ klubas, kuriam atstovauja Martynas Gecevičius.

„Žalgiris“: M.Popovičius 12, T.Dardenas 11 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (5 atk. kam.), D.Lavrinovičius 8, K.Lavrinovičius 8 (3 per. kam.), O.Lafayette‘as 8, M.Kalnietis 8, A.Juškevičius 6, R.Kaukėnas 6 (4 rez. perd.), T.Klimavičius 5, M.Kuzminskas 4, J.Foote‘as 2.

CSKA: S.Kaunas 19 (7 atk. kam.), S.Weemsas 15 (5 atk. kam.), A.Jacksonas 14, M.Teodosičius 9.

• Ketvirtasis kėlinys

Galutinis rungtynių rezultatas – 89:87 CSKA ekipos naudai.

Paskutinės kėlinio sekundės: Likus 0.9 sekundėms CSKA įmeta taškus ir palieka svečius be vilties švęsti pergalę – 87:89.

Lieka 8 sekundės: Žalgiriečiai grubiai suklysta – nesugeba išsimesti kamuolio iš už šoninės linijos. Kamuolys atitenka CSKA.

Lieka 21 sek.  Su kamuoliu CSKA, ir V.Chriapa pataiko iš dviejų taškų zonos – 87:87. Lieka 8 sekundės. J.Plaza prašo paskutinės minutės pertraukėlės.

Lieka 50 sek. „Žalgirio“ blokas varžovui ir netrukus atkovotas kamuolys leidžia skubėti į puolimą. Visgi, pražangą užsidirba svečiai...

39 min. Įtampa auga ir likus pusantros minutės švieslentėje dega lygūs skaičiai. Savo naudai juos persveria Kšyštofas, realizuodamas abi baudas – 87:85.

38 min. Dėjimu žalgiriečius „apdovanoja“ šeimininkai, bet puikiai ir toliau rungtyniauja Darjušas: du jo taškai su pražanga – 85:85.

37 min. CSKA snaiperiai pataiko iš toli, o Darjušas kartą pasižymi nuo baudų metimo linijos 82:83.

36 min. Darjušas išprovokuoja varžovo pražangą, o puolime pelno taškus – 79:80. „Žalgirį“ jau netrukus į priekį išveda P.Jankūnas – 81:80.

35 min. Atėjo metas minutės pertraukėlei, nes CSKA pratęsia spurtą ir pelno aštuonis taškus be atsako. Maskvos ekipos krepšinkai įsiveržia į priekį pirmą kartą po didžiosios pertraukos – 80:77.

34 min. Šeimininkai sužaidžia atkarpą – 5:0 ir... lygina rezultatą 77:77.

33 min. CSKA ekipa baudžiama technine pražanga, o ją žalgiriečiai paverčia dviem taškais – 77:72.

32 min. CSKA aktyvina gynybą, bet M.Popovičius neprašauna – 75:72.

31 min. Pirmą kartą iš viršaus „kala“ S.Kaunas ir skirtumas – tik vienas taškas – 71:70.

• Trečiasis kėlinys

30 min. Kėlinio pabaiga susiklosto ypač nesėkmingai – „Žalgiris“ praleidžia tritaškį ir iš dešimties taškų pranašumo belieka trys – 71:68.

30 min. M.Kuzminskas skuba taisyti problemas gynyboje ir yra priverstas prasižengti – 71:65.

29 min. „Žalgiris“ baudžiamas už prastą gynybą ir CSKA tritaškis keičia taškų skirtumą – 68:61. Tiesa, jau kitoje atakoje trimis taškais (dvitaškiu su bauda) atsako T.Klimavičius. Vėl plius dešimt – 71:61.

28 min. Kamuolį iš vidutinio nuotolio siunčia įpykęs R.Kaukėnas, kuris atstato dešimties taškų pranašumą 66:56.

27 min. CSKA naudojasi mūsiškių klaidomis, o R.Kaukėnas baudžiamas nesportine pražanga... Skirtumas aptirpsta – 64:56.

25 min. P.Jankūnas pelno du taškus su pražanga, vėliau komandos keičiasi tiksliomis atakomis, bet persvara išlieka solidi – 64:51.

24 min. Po dar vieno šūvio iš toli Kauno „Žalgirio“ pranašumas išauga iki dviženklio, o netrukus R.Kaukėnas realizuoja du baudos metimus – 59:47.

22 min. Po didžiosios petraukos sėkmingiau rungtyniauja kauniečiai, kurie po kelių tolimų metimų ir dėjimų laimi atkarpą 11:3.

• Antrasis kėlinys

20 min. Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ klubas pirmauja vienu tašku – 43:42.

19 min. M.Teodosičius pataiko iš trijų taškų zonos, tačiau M.Kuzminskas atsako dėjimu iš viršaus – 43:42.

18 min. Kieta kova po krepšiu ir D.Lavrninovičius pelno taškus, tiesa, gynyboje užsidirba techninę pražangą už kalbas su teisėjais... Pasinaudoję tuo CSKA išlygina rezultatą – 39:39.

17 min. M.Popovičius ir toliau tempia savo komandą į priekį ir sugrąžina minimalią persvarą – 35:34.

16 min. Kartojasi pirmojo ketvirčio scenarijus: „Žalgiris“ perima, o vėliau praranda iniciatyvą. CSKA laimi atkarpą 9:0 ir rezultatas tampa lygus – 32:32.

15 min. Tik baudų metimais šeimininkai sugeba rinkti taškus, o jų metimai iš žaidimo skrieja pro šalį – 25:32.

14 min. „Žalgiris“ ir toliau demonstruoja geležinę gynybą ir neleidžia CSKA pelnyti taškų jau daugiau nei tris minutes...

13 min. Po tikslaus M.Kalniečio perdavimo krepšį dėjimu drebina T.Dardenas – 32:23.

12 min. Po beveik dviejų minučių pirmieji taškus pelno „Žalgirio“ krepšininkai. Skirtumas didėja – 30:23.

11 min. Per pirmąją minutę nepasižymi nei viena, nei kita komanda, todėl rezultatas išlieka nepakitęs – 28:23.

• Pirmasis kėlinys

10 min. Svečiai leidžia CSKA ekipai su pirmojo kėlinio sirena įmesti taškus ir sumažinti atsilikimą – 28:23.

9 min. „Žalgiris“ tolimu metimu nutraukia CSKA spurtą – 26:21.

8 min. Du CSKA tritaškiai pjauna žalgiriečių persvarą – 23:19. Iš pradžių šeimininkai pataiko atkovoję kamuolį po pramesto S.Kauno baudos metimo, o po to apsigynę nuo „Žalgirio“ atakos ir dar kartą pataikę iš toli priverčia J.Plazą prašyti minutės pertraukėlės.

7 min. K.Lavrinovičius perima kamuolį, o R.Kaukėnas metimu iš po krepšinio atstato dešimties taškų pranašumą – 23:13.

6 min. Spaudimas po visą aikštelę, varžovų klaidos ir išprovokuotos pražangos duoda vaisių – „Žalgiris“ didina persvarą iki dviženklės – 21:11.

5 min. Kauno klubo naujoko J.Foote'o ranka metant baudas nesudreba, svečiai apsigina ir M.Popovičius skirtumą didina tritaškiu metimu – 15:8. Toks pats pranašumas išlieka ir tuomet, kai ekipos taškus renka baudų metimais – 17:10.

4 min. Du iš eilės kauniečių tritaškiai ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržia į priekį – 10:8 (Du tolimus metimus pataikė ir CSKA).

3 min. Staigus M.Kuzminsko reidas po krepšiu, o „Žalgiris“ pelno keturis taškus be atsako – 4:5.

2 min. Du buvę komandos draugai į krepšį atakuoja skirtingai: M.Kuzminskas šauna pro šalį, o CSKA naujokas S.Weemsas pataiko tritaškį – 0:5.

1 min. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidaro šeimininkai, po dešimties sekundžių CSKA priekyje – 2:0.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: M.Popovičius, M.Kalnietis, M.Kuzminskas, P.Jankūnas ir J.Foote'as.

Jau pasibaigusiame pirmajame pusfinalyje Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai 82:79 įveikė Pirėjo „Olympiacos“ komandą, kuriai atstovauja Martynas Gecevičius.

Kauno „Žalgiris“ laimėjo pirmąjį A.Gomelskio turnyrą, surengtą 2008 metais, kai įveikė CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ komandas. Kitą sezoną kauniečiai turnyre nedalyvavo, o 2010 m. pusfinalyje nugalėjo „Panathinaikos“ ir tik finale turėjo pripažinti CSKA pranašumą. Praėjusiais metais nestipriausios sudėties „Žalgiris“ nusileido tiek CSKA, tiek „Panathinaikos“ komandoms.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių  kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas