Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 18d. 13:17

Jonas Vainauskas: „Lietuvos rytas“ yra tik Europos taurės vidutiniokas, o „Žalgirio“ procesų protu paaiškinti neįmanoma“

Vainausko emocijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jono Vainausko emocijos

Tomas Pačėsas šiuo metu su savo treniruojamais Lietuvos dvidešimtmečiais kovoja Taline vykstančiame Europos jaunimo čempionate, o čia jo bei žaidėjų palaikyti atvyko ir Jonas Vainauskas.

32 metų krepšinio vadybininkas praėjusį sezoną užbaigė Alytaus „Dzūkijos“ ekipoje, kuri priklauso T.Pačėsui. J.Vainauskas, kalbėdamas su tinklalapiu SportoTV.lt teigė, jog šiuo metu tolimesnė jo karjeros stotelė dar nėra aiški.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos generalinis direktorius taip pat įvertino ir Eurolygos atrankos turnyro burtus, kuriuose Lietuvos vicečempionams teks grumtis su Ramūno Butauto treniruojamu Rygos VEF klubu.

J.Vainauskas tvirtino, kad VEF bus šios dvikovos favoritė, o jo tėvo Gedvydo Vainausko vadovaujamas „Lietuvos rytas“ save gali vadinti tik Europos taurės turnyro vidutinioku.

Krepšinio specialistas turėjo savo nuomonę ir dėl sensacingai susiklosčiusio Lietuvos studentų rinktinės pasirodymo. Pagrindiniu šios nesėkmės kaltininku J.Vainauskas įvardija vyriausiąjį trenerį Dainių Adomaitį.

Vainausko emocijos
Vainausko emocijos

T.Pačėsas atliko stebuklą

– Kaip manote, kiek potencialo turi ši Lietuvos dvidešimtmečių jaunimo rinktinė? – tinklalapis SportoTV.lt paklausė J.Vainausko.

– Komentavau ne vienerias šios rinktinės rungtynes. Tai yra Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vidutiniokų rinktinė, žaidžianti prieš Europos taurės ir Eurolygos žaidėjus. Su kitu treneriu ši ekipa pretenduotų tik į 12–15 vietas. Tai, ką su šia komanda jau pavyko pasiekti T.Pačėsui, yra stebuklas.

Š rinktinė turi aiškiai išreikštą kiekvieną žaidimo elementą. Joje nėra ekstra klasės žaidėjų, todėl Tomas gavo labai sudėtingą užduotį. Visgi jis jau savo darbą atliko. Koks bebūtų rezultatas, T.Pačėsas jau yra nugalėtojas.

– Kaip jūs vertinate T.Pačėso asmenines ir profesines savybes?

– Tai yra genialus treneris su labai sudėtingu charakteriu. Tačiau kiekvienas turime savo trūkumų. Tą patį teigiau ir dirbdamas „Lietuvos ryte“, kai tekdavo ruoštis mačams su T.Pačėso treniruojamomis komandomis. Kaip ir minėjau, kiekvienas kitas treneris su šia rinktine būtų žaidęs tik dėl 13–16 vietų. T.Pačėsas tikriausiai yra nusitaikęs į medalius.

– Bet pastarosios ketverios rungtynės Lietuvos rinktinei buvo labai sunkios.

– Prieš atkrintamąsias varžybas tokių rungtynių krepšininkams ir reikėjo. Tokia patirtis yra būtina.

– Ką pats veikiate Taline?

– Atvykau palaikyti Lietuvos rinktinės. Man malonu būti paprasčiausiu aistruoliu ir pamatyti savo bičiulį T.Pačėsą bei vaikinus, su kuriais man jau teko anksčiau dirbti.

– Galbūt ieškote žaidėjų Alytaus „Dzūkijos“ komandai?

– „Dzūkija“ priklauso T.Pačėsui. Kiek jam mano pagalbos reikės, tiek jos ir suteiksiu. Mūsų susitarimas šiuo klausimu dar nėra pasiektas. Tomo šiais klausimais nevarginu, kadangi jo laukia sunkios rungtynės. Klausimą dėl „Dzūkijos“ spręsime tik po čempionato.

„Lietuvos rytas“ – Europos taurės turnyro vidutiniokas

Vainausko emocijos
Vainausko emocijos

– Neseniai Lietuvos žiniasklaidoje buvo pasirodę gandų, kad „Lietuvos rytas“ domisi Martynu Gecevičiumi. Kiek šios kalbos turi tiesos?

– „Lietuvos rytas“ šiuo metu yra komanda, kuri nelabai žino, ką daro. Nenorėčiau veltis į kažkokias spekuliacijas, bet po truputį jaučiu, kad mano ir tėvo vizijos artėja. Manau, mums greitai vienas kito reikės, norint siekti tikslų, kurių siekdavome anksčiau.

– „Lietuvos rytas“ šiuo metu yra komanda, kuri nelabai žino, ką daro. Nenorėčiau veltis į kažkokias spekuliacijas, bet po truputį jaučiu, kad mano ir tėvo vizijos artėja. Manau, mums greitai vienas kito reikės, norint siekti tikslų, kurių siekdavome anksčiau.

– Kaip vertinate Kauno „Žalgirio“ sprendimą pasitraukti iš VTB Jungtinės lygos?

– Manau, kad abiem komandoms reikia priimti bendrą sprendimą, kadangi dabar tai atrodo nesolidžiai. Tokiu atveju reikėtų ieškoti galimybės žaisti keturis ratus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Yra visokių variantų. Kadangi daugelio procesų, kurie vyksta „Žalgiryje“, protu paaiškinti neįmanoma, tai ir komentuoti būtų nelabai atsakinga.

Visgi „Žalgiris“ yra unikalus reiškinys, kuris gyvuos bet kokiu atveju. Tiek miestas, tiek sirgaliai Kauno komandą palaikys ir gerais, ir blogais laikais. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ gyvuos tik tokiu atveju, jeigu bus pergalės.

– „Lietuvos rytas“ jau sužinojo savo varžovą Eurolygos atrankos turnyre, juo tapo Rygos VEF krepšininkai. Kokios prognozės?

– VEF šiuo metu yra brandesnė komanda už „Lietuvos rytą“ – ji per pastaruosius dvejus metus nuveikė daugiau nei vilniečiai. Dar nežinome sudėčių, bet žinome klubų struktūras ir kas jos vadovauja. Dėl to aš VEF ekipą laikyčiau favorite. Sankirta su VEF bus pirmas etapas, kurį bus labai sunku praeiti. „Lietuvos rytą“ laikyčiau Europos taurės vidutinioku.

D.Adomaitis paskandino studentų laivą

Vainausko emocijos
Vainausko emocijos

– Taip pat stebėjote ir komentavote Lietuvos studentų rinktinės pasiruošimo etapo rungtynes. Kas jiems nepavyko Kazanėje?

– Po rungtynių su dvidešimtmečiais man tapo aišku, kad ši komanda turėjo žaisti dėl aukščiausios prabos medalių. Per paskutines kontrolines rungtynes tapo akivaizdu, jog treneris nepadarė namų darbų, nes rėmėsi tik keliais iš trisdešimties egzistuojančių krepšinio elementų.

– Jūs manote, kad didžiausias studentų rinktinės nesėkmės kaltininkas buvo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis?

– Be jokios abejonės. Galiu drąsiai tai teigti. Mačiau ir komentavau ne vienas studentų rinktinės rungtynes bei dirbau su kai kuriais krepšininkais, tad galiu pasakyti, jog žaidėjų potencialas nebuvo iki galo išnaudotas. Ta komanda tikrai turėjo parvežti medalius, o kaltininkus tegul nustato Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, kuris turi gana daug sugebėjimų tai padaryti teisingai.

– Artimiausiu metu prie Lietuvos rinktinės stovyklos prisijungs Vytenis Čižauskas ir Adas Juškevičius. Kaip manote, kokia bus jų emocinė būsena?

– Didžiosios dalies įžaidėjų indėlis į pergalę priklauso nuo teisingai duotų trenerio nurodymų, jeigu tokių nebuvo, tai sunku kaltinti krepšininką. Manau, V.Čižauskas yra labai stiprus kandidatas į Lietuvos rinktinę. Daug metų laukėme, jog turėtume iš ko rinktis įžaidėjo pozicijoje.

– Tai reiškia, kad Lietuvos rinktinės laukia šviesi ateitis?

– Šiuo metu Lietuvos krepšinio ateitis yra labai šviesi. Nuo atakuojančio gynėjo pozicijos iki vidurio puolėjo mes turime viską. Tai yra augantys, jauni žaidėjai, o daugelis iš jų dar tik artėja savo geriausios sportinės formos link. Tas patirties ir jaunystės derinys yra fantastinis. Galbūt dar ne šiais, bet jau kitais metais Lietuvos rinktinė žais dėl aukščiausios prabos medalių. 2016 metais, jeigu nebus traumų ir atsitiktinumų, komandoje išsilaikys trenerių štabas bei vyks nuoseklus darbas, galėsime pabandyti dar kartą mesti iššūkį amerikiečiams.

„Dzūkija“ veikiausiai grįš į LKL

– Kaip vertinate LKL sprendimą į čempionatą nepriimti NKL laimėjusių „Mažeikių“?

– Sprendimas yra visiškai teisingas. Komanda neturi arenos, o jos pastatyti negali, nes tai yra mokyklos salė, kurios uždaryti negali, nes vaikai turi eiti į mokyklą.

„Palanga“ sako, jog areną pasistatys lapkričio mėnesį. Nemanau, kad tai tenkina naują LKL valdybą, nes sezonas prasideda rugpjūtį. Salės turi būti paruoštos sezono pradžiai ir dėl to negali būti jokių kalbų. Tikiuosi, kad LKL užteks drąsos priimti sprendimą ir pašalinti Vilniaus „Sakalų“ klubą, kurio žaidėjai negauna atlyginimų, o jų namų arena visuomet būna šalta.

– Ar „Dzūkija“ nepretenduoja į „Sakalų“ ar „Palangos“ vietą?

– Nežinau. Galbūt „Dzūkija“ suras bendrą kalbą su komandomis, kurios jau turi LKL licenciją. Manau, kad taip ir turėtų atsitikti. Galiu garantuoti, kad į Alytų sugrįš aukščiausio lygio krepšinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Vardai

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Pasaulis kišenėje

Automobiliu po Europą keliavę jonaviškiai: norėjome pratęsti bobų vasarą

24sek

Po A.Kavaliausko tritaškio – Šaro pokštai: „Nemanau, kad ant to reikia statyti žaidimą“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Gyvenimas

Pigmentinės dėmės kankina ir jaunus: kaltas vitaminų stygius

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

24sek

M.Kuzminskas nežaidė, o A.Gudaitis su „dizaineriais“ vos neprisižaidė Venecijoje

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Aktualu

Gamtosaugininkai: vilkų nėra tiek daug, kaip teigia medžiotojai ir ūkininkai

Naujienos

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Vardai

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Pasaulis kišenėje

Automobiliu po Europą keliavę jonaviškiai: norėjome pratęsti bobų vasarą

24sek

Po A.Kavaliausko tritaškio – Šaro pokštai: „Nemanau, kad ant to reikia statyti žaidimą“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Gyvenimas

Pigmentinės dėmės kankina ir jaunus: kaltas vitaminų stygius

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

24sek

M.Kuzminskas nežaidė, o A.Gudaitis su „dizaineriais“ vos neprisižaidė Venecijoje

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Aktualu

Gamtosaugininkai: vilkų nėra tiek daug, kaip teigia medžiotojai ir ūkininkai

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 24sek