Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 10:50

Jonas Valančiūnas nutarė mokytis, kad taptų studentu

Jonas Valančiūnas (viduryje), Mindaugas Balčiūnas (dešineje) ir Nerijus Masiulis
lsu.lt / Jonas Valančiūnas (viduryje), Mindaugas Balčiūnas (dešineje) ir Nerijus Masiulis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA klubo „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas sieks sporto mokslo žinių Lietuvos sporto universitete. Krepšinio talentas pasirašė Laisvojo klausytojo sutartį su Universitetu ir studijuos Treniravimo sistemas.

„Jau dabar galvoju apie ateitį. Baigęs profesionalaus sportininko karjerą, norėčiau dirbti treneriu. Džiaugiuosi, kad universitetas sudarė puikias sąlygas mokytis ir įgyti aukštąjį išsilavinimą“, – sakė Jonas Valančiūnas.

LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas teigia, kad studijas renkasi žinomi sportininkai, tarp jų nemažai ir krepšinio talentų.

Laisvasis klausytojas nėra universiteto studentas, jis pasirenka norimus studijų modulius ir laiko egzaminus, o po metų turi galimybę tapti studentu.

„Džiaugiuosi, kad mūsų universitetą renkasi profesionalūs sportininkai. Suprasdami jų užimtumą, stengiamės sudaryti sąlygas, parengėme individualius studijų planus, kuriuos galima derinti su intensyviu sportiniu gyvenimu. Tai galima daryti nuotoliniu būdu, tuomet, kai sportininkas yra laisvas po sezono, dažniausiai vasarą, atvyks į universitetą. Pastaruosius kelerius metus tam skiriame ypatingą dėmesį. Su Jonu ne kartą kalbėjome apie studijas, kiekvienas žaidėjas turi galvoti, ką veiks baigęs sportinę karjerą. Sporto mokslininkai teigia, kad kur kas sunkiau integruotis nebaigus studijų, tad sportininkai jau dabar turėtų galvoti apie ateitį“, – teigė dr. M.Balčiūnas.

LSU vienintelis Lietuvoje rengia sporto šakų trenerius, o studijų programa „Treniravimo sistemos“ yra tarp dešimties populiariausių studijų programų šalyje.

„Nemažai žinomų sportininkų didžiąją dalį praleidžia užsienyje, todėl sudarome jiems galimybes studijuoti, įgyti išsilavinimą ir grįžti į Lietuvą“, – sakė LSU Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc. dr. Nerijus Masiulis.

Lietuvos sporto universitete studijuoja krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai. Treniravimo sistemas baigė žymūs šalies sportininkai lengvaatlečiai Virgilijus Alekna, Austra Skujytė,  Rytis Sakalauskas ir kiti.

VIDEO: Jonas Valančiūnas nutarė mokytis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:00
01:01
02:32

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek