2014 04 26 /08:45

Jonas Valančiūnas surinko eilinį dvigubą dublį, tačiau „Raptors“ pralaimėjo „Nets“, „Rockets“ be Donato Motiejūno įveikė „Blazers“

„Toronto Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu NBA atkrintamosiose varžybose ir vėl yra besivejančio vaidmenyje. Kanados ekipa išvykoje 98:102 (23:19, 22:30, 21:28, 32:25) nusileido „Brooklyn Nets“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1-2. Tuo tarpu kito lietuvio Donato Motiejūno „Houston Rockets“ laimėjo pirmą kartą.
Kyle'as Lowry ir Jonas Valančiūnas stabdo Andray Blatche'ą
Kyle Lowry ir Jonas Valančiūnas stabdo Andray Blatche'ą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Nets“ solidžiai pirmavo (80:66), tačiau likus 37 sek. D.DeRozanas pataikė dvitaškį su pražanga ir komandas beskyrė taškas – 96:97.

Netrukus Sh.Livingstonas pataikė tik vieną baudos metimą ir „Raptors“ turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau P.Pattersonas prametė abi baudas, P.Pierce'o ranka nedrebėjo – 100:96.

Per likusias 15 sekundžių „Raptors“ perlaužti rungtynių nesugebėjo.

Jonas Valančiūnas nežaidė taip galingai, kaip pirmose dviejose serijos rungtynėse, tačiau per beveik 30 min. įmetė 10 taškų (4/4 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, blokavo du varžovų metimus, tačiau dukart suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Nors „Raptors“ kovą dėl atšokusių kamuolių ir vėl laimėjo įtikinamai (47:39), tačiau vėl klydo per daug – 19 kartų.

„Raptors“: D.DeRozanas (7/18 dvit., 1/4 trit., 13/15 baud.) 30, P.Pattersonas (3/4 trit.) 17, K.Lowry (1/6 trit.) 15, J.Valančiūnas 10.

„Nets“: J.Johnsonas (8/15 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.) 29, D.Williamsas (8 rez. perd.) 22, P.Pierce'as 19, A.Blatche'as (8/8 baud.) 12.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Hardenas

„Portland Trail Blazers“ – „Houston Rockets“ 116:121 (24:35, 31:19, 23:27, 32:29, 11:6)

Svečiai pirmavo dviženkle persvara (96:86), kai žaisti buvo likę beveik 8 min. Vis dėlto, „Nets“ surengė spurtą ir likus dviem su puse minutės po D.Williamso baudų „Rockets“ atsiliko vos tašku – 105:106.

D.Lillardas netrukus pervėrė rezultatą, tačiau dviejose atakose iš eilės pražangą išprovokavęs J.Hardenas sumetė visus keturis baudų metimus – 110:107. W.Matthews prametė tolimą metimą, tačiau J.Linas greitoje atakoje napataikė iš po krepšio ir N.Batumas įsmeigė tritaškį – 110:110. Vyko pratęsimas.

Pratęsimo 3-ąją minutę po L.Aldridge'o ir D.Lillardo metimų „Blazers“ pirmavo 116:112, tačiau J.Linas ir J.Hardenas dvitaškiais atstatė lygybę. Likus 11 sek. iš toli pataikė pirmose dviejose rungtynėse nė minutės nežaidęs „Rockets“ narys T.Danielsas – 119:116. Lemiamas N.Batumo tritaškis tikslo nepasiekė.

„Blazers“: D.Lillardas (4/8 trit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) 30, N.Batumas (5/11 dvit., 4/9 trit., 9 atk. kam.) 26, L.Aldridge'as (8/21 dvit., 7/7 baud., 10 atk. kam.) 23, M.Williamsas 16, R.Lopezas (8 atk. kam.) 11.

„Rockets“: J.Hardenas (10/24 dvit., 3/11 trit., 8/9 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd.) 37, D.Howardas (10/16 dvit., 14 atk. kam.) 24, P.Beverley (4/6 trit., 9 atk. kam.) 16, C.Parsonas 15, J.Linas 13.

„Washington Wizards“ – „Chicago Bulls“ 97:100 (30:28, 21;20, 18:24, 28:28), serija 2-1

Pirmoji „Bulls“ pergalė serijoje iškovota išvykoje po neįtikėtino M.Dunleavy pasirodymo. Nors rungtynių baigtį nulėmė baudų metimai, tačiau snaiperis pataikė net 8 tritaškius iš 10.

„Wizards“ lyderis B.Bealas: „Jam lankas šiandien turbūt atrodė platus kaip vandenynas“.

„Wizards“: B.Bealas (5/12 dvit., 3/6 trit.) 25, J.Wallas (6/12 dvit., 1/2 trit., 8/12 baud.) 23, T.Ariza (11 atk. kam.) 16, M.Gortatas (11 atk. kam.) 13, Nene 10.

„Bulls“: M.Dunleavy (4/9 dvit., 8/10 trit.) 35, J.Butleris 15, C.Boozeris 14, T.Gisonas ir D.J.Augustinas po 13.