Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias rungtynes NBA, bet „Raptors“ pralaimėjo po dviejų pratęsimų

Timas Duncanas prieš Joną Valančiūną
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Timas Duncanas prieš Joną Valančiūną
Šaltinis: 15min.lt., eurobasket.lt inf.
0

Beveik 40 minučių aikštėje praleidęs Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Lietuvis nepabūgo Timo Duncano ir pelnė 22 taškus, bet kartu su „Toronto Raptors“ turėjo pripažinti ketvirtą nesėkmę iš eilės. Šįkart po dviejų pratęsimų.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Savų žiūrovų akivaizdoje „Raptors“ neatsilaikė prieš „San Antonio Spurs“ ekipą. Šeimininkai varžovams nusileido tik po dviejų pratęsimų. Galutinis mačo rezultatas – 106:111 (25:24, 24:25, 21:20, 18:19, 9:9, 9:14).

„Raptors“ patyrė 11 nesėkmę, o „Spurs“ iškovojo 11 pergalę.

J.Valančiūnas buvo vienas pastebimiausių „Raptors“ žaidėjų. Lietuvis pelnė 22 taškus (9/13 dvitaškiai, 4/5 baudos metimai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, 4 sykius prasižengė, 3 kartus suklydo ir buvo antras pagal rezultatyvumą savo komandoje.

Kitas Lietuvos krepšininkas Linas Kleiza nuo suolelio nepakilo.

Itin prastai rungtyniavo vienas Kanados klubo lyderių Andrea Bargnani. Italas per 36 minutes pelnė 4 taškus (2/12 dvitaškiai, 0/7 tritaškiai, 0/1 baudos metimai), gavo 2 blokus, 2 sykius suklydo, 3 kartus prasižengė, tačiau atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą ir perėmė kamuolį.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas (7 atk. kam.) 29, Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) 22, Kyle'as Lowry (8 atk. kam.) 20, Edas Davisas (14 atk. kam.) 15.

„Spurs“: Tony Parkeris 32, Timas Duncanas 26, Manu Ginobili (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 15, Danny Greenas (8 atk. kam.) 13.

„Raptors“ Rytų konferencijoje užima tryliktąją vietą, o „Spurs“ Vakarų konferencijoje žengia antroje pozicijoje.

Rungtynių eiga

Geriau susitikimą pradėjusius Toronto krepšininkus „Spurs“ netrukus pasivijo. Visgi 7 taškus pirmajame kėlinyje pelnęs Jonas Valančiūnas padėjo  savo komandai išlaikyti minimalią persvarą 25:24.

Antrajame ketvirtyje žiūrovai galėjo pasigrožėti Edo Daviso surengtu šou. Žaidėjas per kelias minutes „Raptors“ fanams padovanojo du dėjimus į „Spurs“ krepšį ir taip savo ekipą išvedė į priekį 33:39. Vėliau Tony Parkerio ir Timo Duncano naudingo žaidimo dėka San Antonijaus klubas atsitiesė, o į persirengimo kambarius komandos išėjo rezultatui esant lygiam 49:49.

J.Valančiūnui ir trečiajame kėlinuke niekaip nepavyko įvykdyti savo įprasto darbo – atkovoti kamuolių. „Spurs“ krepšininkams priartėti neleido DeMaro DeRozano taiklūs metimai, tačiau Manu Ginobili neliko skolingas ir vedė savo komandą 69:70.

Paskutiniame ketvirtyje „Raptors“ krepšininkams pasipylė netaiklūs tolimi metimai, o Timo Duncano dvitaškis išvedė „Spurs“ į priekį 81:79. Toronto klubo taškų badą nutraukė J.Valančiūnas, pelnęs 2 taškus su pražanga ir Jose Calderonas, kuris negailėdamas dalijo kamuolius komandos draugams 83:85. Jaunasis lietuvis ketvirtajame kėlinyje įjungė aukštesnę pavarą – T.Duncanui išrašė bloką, pats atsikovojo kamuolį ir privertį M.Ginobili prasižengti 88:88. Likus 0,9 sekundės, Tony Parkerio tolimas šūvis skriejo pro šalį ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Krepšinio naktis, rodėsi, net nesiruošia baigtis. Tiek „Raptors“, tiek „Spurs“ žygiavo koja kojon, tačiau D.DeRozanas pataikė dvitaškį, išlygino rezultatą ir taip abi komandas nusiuntė į dar vieną pratęsimą.

Antrajame pratęsime įvyko lūžis. M.Ginobilio ir T.Parkerio dueto vedamas San Antonijaus klubas taikliais metimais žudė varžovus, tačiau savo komandos draugus dėjimu iš viršaus budinti bandė J.Valančiūnas. Visgi „Raptors“ atsitiesti nesugebėjo ir liko be pergalės.