2014 03 22

Jonas Valančiūnas žaidė naudingai, bet „Raptors“ nesustabdė 51 tašką pelniusio Kevino Duranto

NBA lygoje naktį iš penktadienio į šeštadienį Jono Valančiūno atstovaujama „Toronto Raptors“ (39/29) komanda pralaimėjo tikrą trilerį. Kanados klubas savo žiūrovų akivaizdoje po dviejų pratęsimų 118:119 (20:22, 26:20, 25:30, 25:24, 11:11, 11:12) nusileido vienai lygos favoričių „Oklahoma Thunder“ (51/18) ekipai.
Amiras Johnsonas, Serge Ibaka, Stevenas Adamsas, Jonas Valančiūnas
Amiras Johnsonas, Serge Ibaka, Stevenas Adamsas, Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį pratęsimą dvitaškiu metimu išplėšė Amiras Johnsonas, o svečiams per likusias 17 sekundžių nepavyko suregzti atakos. Papildomo laiko pabaigoje dar vieną pratęsimą iškovojo iš toli pataikęs Kyle'as Lowry (107:107).

Aikštės šeimininkai spurtavo 9:2, tačiau varžovai nenuleido rankų. Po dviejų iš eilės taiklių tritaškių svečiai priartėjo iki 2 taškų (116:118). Tuomet Johnas Salmonsas prarado kamuolį, tačiau kitoje atakoje pats blokavo Kevino Duranto metimą ir prametė abi baudas, o tašką rungtynėse padėjo iš toli pataikęs K.Durantas.

Po susidūrimo su K.Lowry kelį susižeidė ir rungtynių tęsti nebegalėjo vienas „Thunder“ lyderių Russellas Westbrookas. Nuogąstaujama, kad gynėjui atsinaujino trauma, dėl kurios jis šiame sezone gali ir nebeišbėgti į aikštelę.

Vienerias rungtynes dėl nugaros traumos praleidęs J.Valančiūnas susitikimą pradėjo starto penkete. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 45 minutes pelnė 8 taškus (3/11 dvit., 2/2 baudų), sugriebė 13 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir gavo vieną bloką.

Aikštės šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė 33 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas (9/20 dvit., 0/3 trit., 15/16 baudų, 8 atk. kam., 6 kl.). Po 25 taškus įmetė K.Lowry (5/11 trit.) ir A.Johnsonas (12/18 dvit., 12 atk. kam., 5 bl.), 21 – Greivis Vasquezas (6/6 dvit., 3/5 trit.).

Nugalėtojų komandoje nesulaikomai žaidė K.Durantas, kurio sąskaitoje 51 taškas (8/20 dvit., 7/12 trit., 14/19 baudų), 12 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Reggie Jacksonas (12 atk. kam.) pelnė 25, R.Westbrookas (19 min.) – 15, Serge Ibaka – 13, Derekas Fisheris (2/8 trit.) – 8 taškus.