Jono Mačiulio tritaškis išgelbėjo „Panathinaikos“ nuo pralaimėjimo – „Anadolu Efes“ įveikta po pratęsimo

Jonas Mačiulis
„Scanpix“ nuotr. / Jonas Mačiulis
0

Eurolygos „Top 16“ varžybų E grupės rungtynėse Turkijoje penktadienio vakare Stambulo „Anadolu Efes“ (2/8) 60:65 (10:11, 16:17, 16:16, 12:11, 6/11) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (5/5) krepšininkams. Turkijos klubas prarado visas viltis žengti į tolimesnį varžybų etapą.

Jonas Mačiulis iki mačo pabaigos likus žaisti 14 sekundžių įmetė tritaškį, kuris išgelbėjo „Panathinaikos“ nuo pralaimėjimo. Zoranas Planiničius per likusį laiką turkams pergalės neišplėšė.

Lietuvis aikštėje gerai žaidė ir pratęsimo metu, prižiūrėjęs „Anadolu Efes“ lyderį Z.Planiničių. Likus žaisti 55 sek. A.Fotsis įkalė iš viršaus su pražanga po puikaus J.Mačiulio perdavimo.

Netrukus nesutikęs su teisėjais Z.Planiničius užsidirbo techninę pražangą, o D.Diamantidis įmetė baudą – 64:60.

J.Mačiulis aikštėje praleido 29 min. 31 sek. ir įmetė 8 taškus (2/6 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, perėmė kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo, gavo ir išrašė po bloką, kartą prasižengė ir 4 kartus privertė tai padaryti varžovus.

„Panathinaikos“: A.Fotsis (2/2 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam.) 14, S.Lasme (12 atk. kam.) 11, J.Mačiulis 8, Z.Wrightas ir D.Diamantidis po 7.

„Anadolu Efes“: Z.Planiničius (4/13 dvit., 7 atk. kam.) 15, K.Vasileiadis 10K.Gonlumas 9.