Jono Valančiūno indėlis į „Raptors“ klubo pergalę – 12 taškų bei 10 atkovotų kamuolių, o Donatas Motiejūnas žaidė net 29 minutes

Jonas Valančiūnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas
0

Per pirmąsias dvylika žaidimo minučių net 21 taško taško deficitą turėjusi Jono Valančiūno atstovaujama „Toronto Raptors“ (21/20) ekipa sugebėjo smogti atgal varžovams ir NBA čempionate namuose 93:85 (15:34, 31:17, 22:22, 25:12) palaužė „Dallas Mavericks“ (25/19) krepšininkus.

Trečiadienį namuose „Raptors“ komanda daugiau nei 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 93:85 (15:34, 31:17, 22:22, 25:12) nugalėjo aštuntojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančius Dalaso „Mavericks“ (25 pergalės ir 19 pralaimėjimų) krepšininkus, nors pirmajame kėlinyje varžovai turėjo 21 taško persvarą.

„Mavericks“ šiose rungtynėse vertėsi be savo lyderio Dirko Nowitzki. Trenerių štabas nusprendė, kad vokiečiui privalomas poilsis ir šioms rungtynėms jo neregistravo.

Starto penkete žaidęs lietuvis prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu – pelnė 12 taškų ir po krepšiais atkovojo 10 (2 – puolime) kamuolių. Be to, jis suklydo 4 kartus ir trissyk prasižengė. Per nepilnas 26 žaidimo minutes (25:40) J.Valančiūnas pataikė 3 dvitaškius metimus iš 6 bei realizavo 6 baudų metimus iš 8.

40 taškų (karjeros NBA lygoje rekordas) į svečių krepšį įmetė DeMaras DeRozanas, 17 – Greivis Vasquezas, 9 – Amiras Johnsonas, 6 – Patrickas Pattersonas.

Nesėkmingai šios rungtynės susiklostė kitam Toronto komandos atakų organizatoriui Kyle‘ui Lowry, kuris „iš žaidimo“ prametė visus dešimt metimų (dvitaškiai 0/4, tritaškiai 0/6) ir tiksliai realizavo 3 baudos metimus iš 4.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Monta Ellis (21 tšk.), Jose Calderonas ir Brandonas Wrightas (po 13 tšk.), DeJuanas Blairas bei Vince'as Carteris (po 8 taškus).

Toronto komanda Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą, o Dalaso krepšininkai Vakaruose žengia aštunti.

Trečiąją pergalę iš eilės trečiadienį iškovojo ir Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ (29/15) klubas, kuris savo žiūrovų akivaizdoje 119:98 (29:22, 26:22, 33:29, 31:25) nepaliko vilčių „Sacramento Kings“ (15/26) komandai.

Starto penkete rungtynes pradėjęs D.Motiejūnas nugalėtojams per 29 minutes surinko 6 (dvitaškiai 2/5 tritaškiai 0/1, baudos 2/3) taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, pats gavo „stogą“, sykį suklydo bei išnaudojo 6 asmeninių pražangų limitą.

26 taškus prie pergalės pridėjo Dwightas Howardas (dvitaškiai 10/13, baudos 6/17, 13 atk. kam.), 24 – Jamesas Hardenas (dvitaškiai 7/11, tritaškiai 0/5, baudos 10/10, 9 rez. perd.), 20 – Omri Casspi (dvitaškiai 7/10, 12 atk. kam.), 19 – Chandleris Parsonsas (tritaškiai 3/7, 10 atk. kam.), 13 – Jeremy Linas.

Svečių gretose pasižymėjo Derrickas Williamsas (22 tšk., tritaškiai 3/6, 11 atk. kam.), Isaiah Thomasas (20 tšk., tritaškiai 2/9, 6 rez. perd.), Jimme'as Fredette’as (14 tšk., tritaškiai 4/6), Jasonas Thompsonas (12 tšk., dvitaškiai 6/8, 8 atk. kam.) bei Benas McLemore’as (11 tšk., tritaškiai 3/7).

Hjustono klubas Vakarų konferencijoje užima penktąją vietą, o Sakramento krepšininkai žengia keturiolikti.