Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jono Valančiūno tėvas Jonas: „Neabejoju, jog iš sūnaus būtų išėjęs geras boksininkas“

Jonas Vilkas ir Jonas Valančiūnas
Artūro Gimžausko/avgi.lt nuotr. / Jonas Vilkas ir Jonas Valančiūnas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Jono Valančiūno tėvas uteniškis Jonas Vilkas viliasi, kad ateityje jo atžala krepšinio aikštėse žibės taip, kaip dabar spindi vokietis Dirkas Nowitzkis. Išskirtiniame interviu jis prisipažino nenorėjęs, kad sūnus dalyvautų Lietuvos rinktinės stovykloje bei papasakojo daug įdomių faktų iš atžalos gyvenimo.

„Kai manęs draugai klausia, ar Jonas neišpuiks, atsakau: Jonas tikrai neišmandrės, to aš jam nuoširdžiai linkiu. Greičiau jau aš išpuiksiu. Kai aktyviai irklavau, apie mane mažai kas rašė, o kai sūnus tapo pasaulio 19-mečių čempionu, pradėjo ir apie mane, irkluotoją, rašyti. Viskas pavėluota... O sūnumi labai džiaugiuosi, kad jis toks talentingas. Jonas pats dar to nejaučia, valiūkiškai su komandos draugais džiaugiasi pergalėmis, savo žaidimo nesureikšmina, nuolat pabrėžia, kad tai ne jo vieno, o visos komandos laimėjimas“, – teigia bene populiariausio šiuo metu Lietuvoje krepšininko tėvas.

J.Vilkas buvo nuvažiavęs į Liepoją ir Rygą, ten matė mūsų šalies krepšininkų pirmąsias ir paskutiniąsias rungtynes pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate.

„Taip sutapo, kad kartu su visais išgyvenau Lietuvos krepšininkų tragediją, kai pirmą dieną pralaimėjo kroatams, o vėliau patyriau neapsakomą džiaugsmą, kai tapo pasaulio 19-mečių čempionais. Pasaulio jaunimo krepšinis persikėlė į Europą, fantastika, ar ne?“ – džiaugiasi J.Vilkas.

Likimas lėmė, kad J.Vilkui sūnaus neteko auginti. „Su sūnaus mama padraugavau vienus metus ir mūsų keliai išsiskyrė. Tačiau su sūnumi nuolat susitinku, kartu su juo kur nors nuvažiuojame“, – sako krepšininko tėvas, Utenos kaimiškosios seniūnijos sporto organizatorius. 

NORAS. „Tikrai labiau norėjau, kad sūnus irkluotų, o ne žaistų krepšinį. Tačiau iš jo išėjo krepšininkas – irgi neblogai. Jonukas nuo mažumės buvo už kitus aukštesnis, matyt, paveldėjo mano genus. Utena nedidelė, sūnus pats nuėjo žaisti krepšinio. Kai Jonukas jau buvo pramokęs žaisti, atsiveždavau jį į Trakus pasižiūrėti irklavimo varžybų – ir pats irkluodavau, ir su sūnumi praleisdavau dieną“, – pasakoja Jonas vyresnysis.

Kiek atsimena J.Valančiūno tėvas, jo sūnus nuo mažens labai norėjo, kad komandos draugai jam kuo dažniau perduotų kamuolį.

„Kad ir nelabai dar mokėjo žaisti, vyresniųjų draugų kartais būdavo ir ignoruojamas, tačiau Jonas visą laiką sprausdavosi į priekinę liniją. Sūnus turėjo charakterį ir nuo mažų dienų norėjo būti matomas. Neabejoju, kad iš Jono būtų išėjęs ir geras boksininkas. Tikras čempionas – rankos ilgos, atpalaiduotos – pažiūrėkite, su kokia jėga jis „grūda“ kamuolį į krepšį. Gražu žiūrėti. Jeigu Jonas būtų irkluotojas, jam reikėtų specialios valties“, – svarsto sportininko tėvas.

ŽURNALISTAS? Jaunasis mūsų šalies krepšinio talentas išsiskiria gražia, taisyklinga kalba. Tėvas jam rekomenduoja studijuoti žurnalistiką. „Sūnus gali būti įdomus žurnalistas“, – neabejoja uteniškis. Žinomas krepšinio laidos vedėjas Vidas Mačiulis, lyg nujausdamas, kad gal iš tiesų naudingiausias pasaulio 19-mečių krepšinio čempionato žaidėjas bus žurnalistas, jam per komandos sutiktuves Vilniaus rotušės aikštėje perleido filmavimo kamerą...

„Tačiau su mokslais sūnui gali būti sunkiau. Labai daug laiko atima krepšinis. Kol kas Jonas apie mokslus rimtai ir nesvarsto, nes nėra kada. Sėkmingai baigė dvylika klasių, gavo baigimo diplomą – dabar ir pradės galvoti, ką daryti toliau, nes vienus metus žais Lietuvoje“, – sako ir dabar iš rankų irklų nepaleidžiantis J.Vilkas.

SOTUS. „Aš sūnui norėjau patarti po čempionato Rygoje daugiau niekur nedalyvauti: nei Europos 20-mečių čempionate, nei Lietuvos vyrų rinktinės treniruočių stovykloje. Jis – persisotinęs krepšiniu. Sezono pabaigoje turėtų pabūti alkanas. Turi vieną titulą ir gana. Rygoje Jonui teko nemažas krūvis, kaip sportininkas žinau, ką tai reiškia.

O kad į vyrų rinktinę paėmė iš gailesčio, tai manęs neguodžia. Jis rinktinei tikrai nebus per daug naudingas, todėl ir stengtis nereikia. Ar Jonas turi vilčių išsikovoti vietą pagrindinėje komandoje, dalyvausiančioje Europos čempionate? Sunku pasakyti, viskas priklausys nuo jo nuotaikos, kaip jis jausis vyrų rinktinėje.

Jeigu pajustų, kad rinktinei būtų tikrai reikalingas, tada gal ir patektų. Tačiau jei pasijus, kad yra tik atsarginis, nieko neišeis. Vieno, ko jis pasisems treniruodamasis su rinktinės vyrais, tai patirties“, – neabejoja geriausio planetos 19-mečių čempionato žaidėjo tėvas.

BRENDIMAS. J.Vilkas labai džiaugiasi, kad sūnus pateko į NBA. Jis yra įsitikinęs, kad po kokių 10 metų Jonas gali būti lietuviškuoju Dirku Nowitzkiu. Krepšininko tėvas pripažįsta, kad daug gerų savybių turėjo ir Arvydas Sabonis, ypač žavėjo nuostabūs jo perdavimai, aikštės matymas. Tačiau savo sūnų jis linkęs lyginti ne su A.Saboniu, o su D.Nowitzkiu.

„Mano giminėje brendimas vėlyvas. Jonas irgi turi mūsų kraujo, todėl pranašauju, kad iš jo geras krepšininkas išeis po 10 metų. Žinoma, jis didelio meistriškumo krepšininku taps anksčiau, gal po 5 metų, bet pats pikas bus Jonui sulaukus kokių 28-erių. Sūnui dar trūksta fizinės jėgos, nors jis ir sudėtas gerai, jo griaučiai taisyklingi“, – teigia J.Vilkas.

Kai kalba pakrypsta apie sūnaus merginas, Jonas vyresnysis sako: „Jis per televiziją apie tai nieko nesakė, tai ir aš nesakysiu. Merginos – jo reikalas. Tegul žaidžia krepšinį. Ką aš sūnui galiu patarti? Nieko, jis suaugęs vyras. Humoro gyslele tai galiu su sūnumi pasidalyti, bet jos sūnus ir pats nestokoja. Kartais ir aš sūnui pasakau, „kū“ jam pasakyt? Geriau gyventi su humoru, o ne piktai, tas piktumas greitai nusibosta“, – uteniškių tarme sako tėvas.

Jono Valančiūno vizitinė kortelė:
Gimė 1992 m. gegužės 6 d. Utenoje.
Pirmoji trenerė Sinilga Bartaševičiūtė.
Profesionalo karjera:
2008–2009 m. Vilniaus „Perlas“, Nacionalinė krepšinio lyga (NKL).
2009–2010 m. Vilniaus „Perlas“, Lietuvos krepšinio lyga (LKL).
Nuo 2010 m. sausio 17 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“.
2011 m. NBA naujokų biržoje klubo „Toronto Raptors“ pašauktas penktuoju numeriu.
Laimėjimai:
2008 m. Europos jaunučių (iki 16 m.) čempionas.
2008 m. Europos jaunučių (iki 16 m.) naudingiausias čempionato žaidėjas.
2010 m. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės laimėtojas.
2010 m. LKL čempionas.
2010 m. Europos jaunių (iki 18 m.) čempionas.
2010 m. Europos jaunių (iki 18 m.) čempionato naudingiausias žaidėjas.
2011 m. LKL žvaigždžių dienos naudingiausias žaidėjas.
2011 m. pasaulio jaunimo (iki 19 m.) čempionas.
2011 m. pasaulio jaunimo (iki 19 m.) čempionato naudingiausias žaidėjas.

sportas.info
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek