Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 1d. 17:08

Juozas Balčiūnas svarbiausius sezono mūšius JAV paaukojo dėl galimybės atstovauti Lietuvos rinktinei

Juozas Balčiūnas
Juozas Balčiūnas

Pirmadienį Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė, vadovaujama Dariaus Dikčiaus, išskrenda į Kiniją, kur turės unikalią galimybę dalyvauti tarptautiniame krepšinio turnyre. Kvietimo prisijungti prie nacionalinės komandos pirmą kartą sulaukė aštuoniolikmetis Juozas Balčiūnas, kuris turėjo spręsti dilemą – vykti į Kiniją ar atstovauti JAV Lemonto mokyklos krepšinio komandai lemiamose sezono varžybose.

Straipsnį apie Juozą Balčiūną publikavo viena Amerikos sporto svetainė. Jaunas krepšinio talentas buvo įvardintas kaip nepakeičiamas žaidėjas Lemonto ekipoje: „Tai nesavanaudis krepšininkas, kuriam aikštelėje nėra nieko neįmanomo. Jis yra tikrasis komandos lyderis.“

J.Balčiūnas buvo išrinktas geriausiu praėjusios savaitės žaidėju. Per du susitikimus jis pelnė 34 taškus ir atkovojo vienuolika kamuolių bei padėjo savo komandai laimėti dvi iš eilės svarbias rungtynes.

Penktadienį Lemonto mokyklos krepšininkai žais lemiamas rungtynes dėl patekimo į pusfinalį, o kitą savaitę jų greičiausiai lauks svarbiausi sezono mačai. Tiesa, be J.Balčiūno žaisiančios komandos šansai vertinami itin skeptiškai.

„Labai neįprasta, kai krepšininkas galimybės atstovauti nacionalinei rinktinei sulaukia sezono viduryje. Mes turime palaikyti Juozą ir suprasti jo sprendimą žaisti už Lietuvą“, – teigė komandos direktorius Johnas Youngas.

„Komanda jį labai myli, jis įkvėpė daugelį vaikų, tėvų ir Lemonto fanų. Ne visi jie gali suprasti, kokia svarbi krepšininkui galimybė žaisti už savo šalį. Jis juk anksčiau to siekė, bet jam nepavyko“, – kalbėjo J.Youngas.

Apie J.Balčiūną Lietuvos krepšinio gerbėjai iki šiol veikiausiai nebuvo nieko girdėję. 15min.lt rinktinės treneris D.Dikčius pasakojo taip pat mažai pažįstantis Juntinėse valstijose gyvenantį krepšininką.

„Jis vienintelis iš visos rinktinės, kuris gyvena ir rungtyniauja ne Lietuvoje. Tai įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis žaisti krepšininkas. Ką apie jį žinome? Kol kas nedaug, tik tiek, kad tai fiziškai stiprus, gerai besiginantis ir neblogai atakuojantis kairiarankis žaidėjas“, – sakė D.Dikčius.

Pakviesti J.Balčiūną į rinktinę parekomendavo Čikagoje treneriu dirbantis Aurimas Tamulevičius. Tiesa, D.Dikčiaus nuomone įsitvirtinti rinktinėje, J.Balčiūnui bus labai sunku.

„Į Kiniją negalės važiuoti mūsų lyderiai Tomas Dimša, Marius Grigonis, Justas Tamulis. Klubai jų neišleido. Juozui bus suteikta proga atsiskleisti, parodyti savo galimybes, tačiau konkurencija tarp jo pozicijos žaidėjų yra didžiulė“, – dėstė D.Dikčius.

Kinijoje dvi savaites viešėsianti Lietuvos rinktinė sužais devynias draugiškas rungtynes. Tam, kad jauniesiems šalies krepšininkams būtų suteikta galimybė pasisemti patirties užsienyje rūpinosi Lietuvos krepšinio federacija.

„Tai vienas iš mūsų projektų. Bendradarbiaudami su Kinijos federacija, turime galimybę suteikti unikalias progas mūsų jaunimui. Net neabejoju, kad tarptautinis turnyras Kinijoje mūsų rinktinei bus labai naudingas“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Į Kiniją taip pat vyksta ir U-18 rinktinės treneris Arūnas Visockas. Šią vasarą jo vadovaujama rinktinė dalyvaus Lietuvoje vyksiančiame Europos jaunių čempionate. Būtent šios rinktinės pagrindu buvo kviečiami žaidėjai į turnyrą Kinijoje.

„Treneris Visockas galės pamatyti būsimos rinktinės kandidatus, įvertinti jų žaidimą. Vaikinams tai bus didelė patirtis. Laukia įdomi kelionė“, – neslėpė D.Dikčius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek