2015 03 05

Utenos „Juventus“ sutriuškino Pasvalio klubą ir pateko į BBL pusfinalį

Puikią pergalę savo sirgaliams padovanojo Utenos „Juventus“ klubas, kuris atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio rungtynėse 85:65 (20:13, 22:21, 18:16, 25:15) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą ir pateko tarp keturių geriausių turnyro komandų.
„Juventus“ krepšininkai
„Juventus“ krepšininkai / Algimanti Čižos/utenosjuventus.lt nuotr.

Be traumuotų Ovidijaus Varanausko ir Vaido Čepukaičio žaidę uteniškiai turnyro pusfinalyje susitiks su Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkais.

Puikiai sirgalių palaikomi „Juventus“ krepšininkai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Simo Buterlevičiaus bei Sauliaus Kulviečio tikslių metimų serijos sužaidus tris minutes jau pirmavo 9:0. Michaelo Dixono bei Osvaldo Olisevičiaus atakos leido varžovams priartėti (6:9), bet spurtą 11:2 surengę uteniškiai persvėrė bendrą serijos rezultatą – 20:8. Nors kėlinio pabaiga ir buvo sėkmingesnė Manto Šerniaus komandai, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ buvo priekyje 20:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje Valdas Dabkus iniciavo dar vieną „Juventus“ spurtą, po kurio uteniškiai įgijo keturiolikos taškų persvarą – 27:13. Likus žaisti keturias minutes „Juventus“ dar labiau nutolo (37:22), bet aštuoni Aido Viskonto taškai leido svečiams gerokai priartėti – 30:38.

Po didžiosios pertraukos penkis taškus pelnė Egidijus Dimša, tolimą metimą pridėjo S.Buterlevičius ir „Juventus“ vėl pabėgo į priekį – 52:36. Likus žaisti keturias minutes Utenos krepšininkai įgijo rekordinę – aštuoniolikos taškų – persvarą (56:38), bet kėlinį spurtu 12:4 baigę „Pieno žvaigždės“ vėl sumažino atsilikimą – 50:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė septyni taškai (55:62), bet trys rezultatyvios aikštės šeimininkų atakos vėl padėjo „Juventus“ klubui pabėgti – 68:55. Likus žaisti keturias minutes A.Šikšnius pelnė du taškus su pražanga, fantastišką dvitaškį paskutinę sekundę pataikė R.Broadusas, o komandas vėl skyrė šešiolika taškų – 73:57. Prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei Evaldas Kairys buvo nubaustas nesportine pražanga, A.Šikšnius pataikė baudos metimą, dvitaškį pridėjo R.Broadusas ir „Juventus“ ėmė triuškinti varžovus – 79:59. Per likusį laiką situacija aikštelėje kardinaliai jau nepakito ir fantastiką pergalę iškovoję uteniškiai žengė į BBL pusfinalį – 85:65.

Uteniškių pergalę apkartino ketvirtajame kėlinyje Valdo Dabkaus patirta čiurnos trauma. Tik po analogiško sužeidimo į aikštelę grįžęs aukštaūgis nesėkmingai nusileido ant žemės kovodamas po krepšiu.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Simas Buterlevičius (baudos 9/10. 9 atk. kam., 7 išprov. praž., 26 naud. bal.), 16 – Egidijus Dimša (dvitaškiai 4/4, tritaškiai 1/1, baudos 5/5, 6 atk. kam., 24 naud. bal.), 14 – Saulius Kulvietis (8 atk. kam., 5 rez. perd., 29 naud. bal.), 12 – Arvydas Šikšnius, 10 – Rashaunas Broadusas (6 atk. kam.), 8 – Valdas Dabkus, 4 – Edgaras Stanionis, 2 – Nikita Barinovas.

Svečių gretose išsiskyrė Michaelas Dixonas (19 tšk., 7 atk. kam., 10 išprov. praž.)bei Aidas Viskontas (12 tšk., dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/4).