2009 01 31

Kaimynų dvikovose stipresni lietuviai

Dvi stipriausios Lietuvos komandos Baltijos krepšinio lygoje šeštadienį šventė pergales prieš varžovus iš Latvijos. Kauno „Žalgiris“ namie 81:70 įveikė Rygos ASK, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ išvykoje 79:68 palaužė Rygos „Barons“ krepšininkus.
JKAL7246
D.Šalenga negalėjo padėti komandai dėl čiurnos traumos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šeštą iš eilės pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elitiniame divizione iškovojo Kauno „Žalgirio“ komanda. Kauniečiai šeštadienį sporto halėje 81:70 (24:18, 18:14, 22:22, 17:18) nugalėjo Rygos ASK ir, laimėję devintą kartą per 13 mačų, pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą.

ASK turi tiek pat pergalių, tačiau jos sąskaitoje – ir viena nesėkme daugiau. Nepaisant pergalės, „Žalgiriui“ nepavyko atsirevanšuoti didesniu nei 18 taškų skirtumu. Pirmąsias šių komandų rungtynes spalio pradžioje Rygoje 88:70 buvo laimėjusi Rygos ASK komanda. Jei Rygos ir Kauno komandos pasibaigus reguliariajam sezonui turės po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims ASK komanda.

Helmanis nokautavo Mačiulį

Trečiajame kėlinyje po Jono Mačiulio tritaškio ir Manto Kalniečio dėjimo žalgiriečiai pirmavo 18 taškų skirtumu (54:36), o tritaškį pataikęs Šarūnas Vasiliauskas buvo padidinęs pranašumą iki 19 taškų (57:38). Tačiau latviai susiėmė ir po 30 žaidimo minučių komandas teskyrė 10 taškų (64:54). Netrukus kova aikštėje tapo fizinė – Uvis Helmanis gynyboje alkūne nokautavo Joną Mačiulį.

Po smūgio į galvą pasėdėjęs ant atsarginių suolo, Mačiulis grįžo į aikštę, pataikė du tritaškius, o po vieno sėkmingo epizodo gynyboje Helmaniui parodė trijų pirštų kombinaciją. Iki mačo pabaigos likus žaisti 39 sekundes Mačiulis pats pasiprašė keitimo motyvuodamas gauta trauma. Teisėjai sustabdė rungtynes ir „Žalgirio“ puolėjas nuėjo tiesiai į rūbinę.

Šios rungtynės tapo šventė daugiau nei 400 įvairių Kauno vaikų namų auklėtiniams. „Žalgiris“ vaikams dovanojo bilietus į rungtynes. Kauniečiai vertėsi be Dainiaus Šalengos. Šis per LKF finalinio ketverto varžybas Šiauliuose susižeidė čiurną.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21, Jonas Mačiulis 17, Mantas Kalnietis 11, Šarūnas Vasiliauskas 10, Tadas Klimavičius 9. ASK: Sandis Valteris ir Raitis Grafas po 17, Aigaras Vitolas 9.

Vilniečiai iniciatyvos neatidavė

Tryliktą pergalę BBL Elitiniame divizione iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie svečiuose 79:68 (19:13, 24:20, 19:14, 17:21) nugalėjo Rygos „Barons/LMT“ komandą. Pirmoje šių komandų dvikovoje pergalę namuose 95:85 taip pat šventė vilniečiai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po 3 minučių pirmavo 7:2, tačiau Donatas Zavackas pataikė tritaškį, Mindaugas Lukauskis pridėjo dvitaškį ir rezultatas tapo lygus – 7:7. Kėlinio pabaigoje vilniečiai spurtavo 9:3 ir prieš antrąjį ketvirtį turėjo 7 taškų pranašumą (19:13).

Sužaidus 5 antro kėlinio minutes „Lietuvos rytas“ įgijo didžiausią iki tol turėtą pranašumą (35:20). Iki didžiosios pertraukos rygiečiai sumažino atsilikimą, o po Dainiaus Adomaičio dvitaškio kėlinio pabaigoje ekipas skyrė 10 taškų – 33:43. Trečiame kėlinyje iniciatyvą ir toliau turėjo Vilniaus ekipa, kuri neleido varžovams priartėti arčiau nei 9 taškais.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus 5 minutes, po Kasparo Berzinio tritaškio ekipas skyrė vos 6 taškai (61:67), tačiau „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0 ir iškovojo pergalę Rygoje. „Barons/LMT“: Toddas Abernethy 15 (6 atk. kam.), Ugis Vilumas 14, Dainius Adomaitis, Kasparas Berzinas (8 atk. kam.) ir Armandas Škėlė – po 12. „Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas 17 (6 atk. kam.), Milko Bjelica 16 (7 kld.), Marijonas Petravičius 14.