2012 12 20 /15:04

Kaip peiliu per sviestą: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 99:64

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kiek neįprastu laiku ketvirtadienį VTB Jungtinės lygos rungtynėse sutriuškino Krasnojarsko „Jenisej“ klubą ir susigrąžino A grupės lyderių poziciją.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauniečiai dominavo visas rungtynes ir pasiekė itin lengvą pergalę 99:64 (27:19, 25:19, 20:17, 27:9). Tai buvo aštuntoji kauniečių pergalė A grupėje per 9 mačus, o „Jenisej“ pralaimėjo penktą kartą. LKL čempionai šiose rungtynėse vertėsi be Rimanto Kaukėno ir Darjušo Lavrinovičiaus.

Nugalėtojų gretose bent du taškus pelnė visi 11 aikštėje pasirodžisuių krepšininkų, o net šeši žaidėjai įmetė dviženklį taškų skaičių. Kiek netikėtai rezultatyviausiu mačo žaidėju tapo 18 taškų pelnęs Mario Delašas.

„Žalgiris“: M.Delašas (30 min., 8/12 dvit. 8 atk. kam.) 18, V.Lipkevičius (5/6 dvit., 5 atk. kam.) 15, M.Popovičius (17 min., 4/6 trit.) 14, T.Dardenas 12, J.Foote'as (4/5 dvit., 6 atk. kam.) 11, M.Kuzminskas 10, O.Laffayette'as (6 rez. perd.) 7, P.Jankūnas (10 min.) ir K.Lavrinovičius (7 atk. kam.) po 4, A.Juškevičius ir I.Jaaberas (16 min.) po 2.

„Jenisej“: A.Komarovskis ir Z.Dowdellas po 13, I.Smyginas ir E.Kikanovičius po 9.

„Žalgiris“ dvitaškius metė 64 proc. (30/47), o tirtaškius – 50 porc. (7/14) atiklumu. „Jenisej“ dvitaškių taiklumas siekė tik 41 proc. (14/34), o tritaškių – 42 proc. (8/19). KAuniečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 39:16.

Rungtynės:

Ketvirtas kėlinys:

99:64 Paskutinės kauniečių atakos metu švieslentėje degė skaičiai 97:64, tačiau progos mesti tritaškį nebuvo. V.Lipkevičius baudų metimais užbaigė šias rungtynes.

93:60 Vineintelė intriga – ar bus 100 taškų? M.Kuzminskas įkalė kamuolį iš viršaus ir jau turėjo 10 taškų.

89:59 „Žalgiris“ po aikštės šeimininkų techninės pražangos surengė puikų spurtą ir pradėjo triuškinti varžovus.

80:59 Žaidimas ir toliau vyko atvirai ir rezultatyviai, o „Žalgirio“ gretose į aikštę žengė 11-as, dar nežaidęs, krepšininkas – Adas Juškevičius.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 72:55 (27:19, 25:19, 20:17):

72:50 T.Dardenas pataikė šeštą savo tašką ir „Žalgirio“ persvarą pakėlė iki rekordinės – 22 taškų (72:50). Į tai šeimininkai atsakė penkiais taškais paeiliui.

68:47 Penktas M.Popovičiaus (15 tšk.) tritaškis šiose rungtynėse! Netrukus M.Delašas (18 tšk.) pridėjo du baudos metimus.

64:43 M.Popovičius (12 šk.) pataikė jau ketvirtą savo tritaškį. Šeimininkų pasiūlytas puolimu remtas žaidimas „Žalgiriui“ kol kas labai palankus – kauniečiai lengvai renka taškus, o varžovai atakų dažnai rezultatyviai nebaigia.

57:41 Šeimininkai kėlinį pradėjo dar vienu tritaškiu, tačiau kauniečiai atsakė dviem dvitaškiais iš eilės.

Per pirmas 20-imt minučių abi komandos daugiau rūpinosi puolimo, o ne gynyba. Nors šeimininkai pataikė 53 proc. dvitaškių (8/15) ir 5 iš 10 tritaškių, tačiau „Žalgiris“ atakavo dar taikliau. Kauniečiai įmetė net 71 proc. dvitaškių (17/21) ir prametė tik 3 tolimus metimus (5/8). Kovą dėl atšokusių kamuolių kauniečiai laimėjo net 17:5.

„Žalgiris“: M.Delašas (7/9 dvit.) 14, M.Popovičius (trit. 3/5) 9, O.Laffaytte'as (5 rez. perd.) 7.

„Jenisej“: I.Smyginas 9, A.Komarovksi 8, E.Kikanovičius 7.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 52:38 (27:19, 25:19):

52:38 Po dar vieno M.Delašo dvitaškio kauniečių pranašumas pasiekė 15 taškų ribą (50:38), o netrukus kroatas pataikė dar kartą (14 tšk.), vis dėlto paskutinieji šiame ketvirtyje pataikė šeimininkai – tritaškį įmetė P.Gubanovas.

48:35 M.Delašas (10 tšk.) pelnė keturis taškus iš eilės – abukart jam rezultatyvų perdavimą atliko O.Laffayette'as. Netrukus taiklų metimą pridėjo ir T.Dardenas (4 tšk.).

40:32 Komandos ir toliau rinko taškus kaip pašėlusios, po vieną tolimą metimą pataikė M.Popovičius (9 tšk.) ir M.Kuzminskas (6 tšk.), o į juos „Jenisej“ taip pat atsakė kėliais tolimais metimais.

34:21 Po M.Kuzminsko dvitaškiu ir baudos metimo kauniečių pranašumas pirmą kartą pasiekė dešimties taškų ribą (32:21). „Žalgirio“ gretose jau devyni žaidėjai turi nors tašką. Netrukus kauniečiai apsigynė, o M.Delašas 6 tšk.) pataikė dar vieną dvitaškį.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Jenisej“ 27:19

27:19 Po dviejų šeimininkų baudos metimų kauniečiai kėlinį užbaigė taikliu J.Foote'o dvitaškiu ir turėjo 8 taškų pranašumą.

25:17 Atrodė, kad M.Delašas pratęsė „Žalgirio“ tritaškių seriją, tačiau kroatas užminė tritaškio liniją.

23:17 Kėlinio pabaiga vyko vienodu tempu – komandos viena po kitos apsikeitinėjo dvitaškiais.

19:13 M.Popovičius pataikė pirmą tolimą metimą šiose rungtynėse, tritaškį pridėjo ir O.Laffaytte'as ir kauniečių persvara jau šeši taškai.

11:8 Kauniečiai rungtynes pradėjo labai vangiai ir per šešias minutes padarė net penkias klaidas, tačiau tai netrukdė kauniečiams būtų priekyje.

Mačą „Žalgiris“ pradėjo tokiu startiniu penketu: J.Foote'as, P.Jankūnas, V.Lipkevičius, T.Dardenas ir I.Jaaberas.