TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalbos apie L.Kleizą – blefas

Linas Kleiza
Butauto Barausko nuotrauka / Linas Kleiza
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Praėjusios savaitės pabaigoje iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovų lūpų pasigirdusios kalbos, kad Linas Kleiza gali nežaisti Turkijoje vyksiančiame pasaulio čempionate, tebuvo ryšių su visuomene triukas. Tai įrodo „15min” turimi slapti dokumentai, kuriuose sudėliotas ir visas tolesnių įvykių scenarijus.

Prieš porą mėnesių generalinį rėmėją praradusiai LKF dėl lėšų stygiaus gali nepavykti apdrausti vieno iš geriausių šalies krepšininkų L.Kleizos, tad jis gali praleisti vasaros pabaigoje prasidėsiantį pasaulio čempionatą. Tokią žinią praėjusį penktadienį išplatinę federacijos vadovai privertė sunerimti daugelį šalies krepšinio sirgalių.

Tačiau „15min” redakciją pasiekę slapti dokumentai verčia manyti, kad ši žinia tebuvo gudraus ryšių su visuomene plano dalis. „Prekės ženklo „Tonybet” įvedimo į rinką ir viešųjų ryšių plane“ naujienos apie galimą L.Kleizos netektį paskelbimas buvo numatytas pirmuoju numeriu. Šiame dokumente yra kruopščiai, dienų tikslumu, suplanuota, kada ir ką LKF vadovai viešai kalbės apie pinigų stygių, potencialaus rėmėjo paieškas bei lažybų bendrovės „Tonybet“ atstovų ketinimus savo finansiniu indėliu prisidėti prie to, jog rinktinės sudėtyje galėtų žaisti visi pajėgiausi šalies krepšininkai.

„Birželio 28 d., pirmadienį, ryte pasirašoma rėmimo sutartis. 12 val. – spaudos konferencija BNS spaudos konferencijų salėje. Dalyvauja „Tonybet“, Kleiza, federacijos vadovai ir panašiai. Visi dėkoja „Tonybet“, spaudžia rankas, geria šampaną...“ – tokiu akcentu viešųjų ryšių plane baigiama L.Kleizos medicinos draudimo istorija.

Nenori džiaugtis be pagrindo

Kai „15min” apie šį planą pasiteiravo LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, šis atrodė išties nustebęs. Krepšinio valdininkas netiesiogiai pripažino esant tokį ryšių su visuomene planą ir patikino, kad derybas su Australijos lietuvio Antano Guogos įkurta bendrove „Tonybet“ stabdo azartinių žaidimų reklamą draudžiantys šalies įstatymai.

„Jeigu yra suformuota kažkokia akcija, kuri taip baigsis, aš būsiu labai laimingas. Derybos vyksta, kaip ir sakiau. Bet aš žinau, kad ta akcija buvo suformuota ir tos datos buvo nustatytos tada, kai buvo tikimasi, kad įstatymas pasikeis (Azartinių lošimų įstatymas – red.), – kalbėjo M.Balčiūnas. – Visą laiką labai smagu išgirsti geras naujienas. Bet aš tikrai nenorėčiau džiaugtis be pagrindo. Teisybė – mes su „Tonybet“ buvome netgi suderinę sutartį, kurią ketinome pasirašyti. Tada viskas buvo sudėliota iki smulkmenų – ir planai, ir visa kita. Bet dabar jiems nėra jokio noro remti mus su tokiu įstatymu, koks yra.“

Nuo komentarų susilaikė

Prekės ženklą „Tonybet“ valdančios bendrovės „Lošimų strateginė grupė“ generalinis direktorius Egidijus Rainys, paprašytas pakomentuoti jo vadovaujamos kompanijos vaidmenį šioje istorijoje, buvo nekalbus.

„Iš tikrųjų nenoriu komentuoti viso to reklamos dalyko. Nes kiekvienas žodis gali būti ne taip suprastas. Todėl norėčiau susilaikyti nuo komentarų“, – į kalbas nesileido kompanijos vadovas.

Seimas svarstys įstatymą pataisas

„15min” primena, kad šių metų pavasarį generalinė LKF rėmėja „Orlen Lietuva“ paskelbė nutraukianti paramą šalies krepšiniui. Nors viešojoje erdvėje tuomet buvo pasigirdę spėjimų, kad į „Orlen Lietuvos“ vietą stos internetinių azartinių žaidimų bendrovė „PokerStars“, vėliau LKF žvilgsnis nukrypo į milijonieriaus ir filantropo A.Guogos valdomą bendrovę „Tonybet“, ketinančią įsitvirtinti Lietuvos lažybų rinkoje.

Pastaruoju metu trūkstamų apie 300 tūkst. Lt aktyviai ieškantiems LKF vadovams pavyko pasiekti, kad Seimas svarstytų Azartinių lošimų įstatymo pataisas. Praėjusį antradienį minėto įstatymo papildymo projektą Seimo kanceliarijoje užregistravo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis. Naujojoje įstatymo redakcijoje į lažybų bendrovių reklamą yra žiūrima kur kas atlaidžiau. Tuo tarpu šiuo metu galiojantis įstatymas Lietuvos teritorijoje azartinių lošimų reklamą draudžia visai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek