Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karas su „FIBA Europe“ tęsiasi: Lietuva per naujojo generalinio sekretoriaus rinkimus paliko salę

Mindaugas Balčiūnas ir Arvydas Sabonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mindaugas Balčiūnas ir Arvydas Sabonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Nesutarimai susiskaldžiusioje „FIBA Europe“ organizacijoje tęsiasi. Konflikto židinys prieš keletą dienų paskyrus naują generalinį sekretorių dar labiau įkaito – Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno teigimu, per rinkimus Miunchene buvo dar kartą šiurkščiai pažeistas FIBA statutas.

Naujuoju „FIBA Europe“ generaliniu sekretoriumi tapo praeityje garsus Čekijos krepšininkas Kamilas Novakas. Šis 45-erių metų iš Ostravo kilęs ir vieno Vokietijos klubo sporto direktoriaus pareigas ėjęs asmuo vykdomojo komiteto posėdyje Miunchene sulaukė mažumos palaikymo. 

Protestuodami prieš rinkimus balso teise nepasinaudojo devynių nacionalinių krepšinio federacijų atstovai. Tarp jų ir Lietuvos.

„Mes paprasčiausiai palikome salę. Taip pasielgė ispanai, dar septynios šalys. Savo balsą už niekam nežinomą ir nepažįstamą čeką atidavė vos 7 valstybių atstovai. Šiurkštūs rinkimų pažeidimai, kuomet dauguma net nebalsavo, nesutrukdė išrinkti naują generalinį sekretorių. Bet tai laikina, šis sprendimas dar nieko nereiškia“, – 15min.lt sakė M.Balčiūnas.

Generalinis sekretorius – tai vadybininkas, kuris atsakingas už organizacijos vystymą.

Jo manymu, naujasis generalinis sekretorius iš Čekijos neatitinka šiam postui keliamų reikalavimų. „Apie Novaką iki tol nieko nebuvome girdėję. Veikiausiai tai buvo vokiečių įtaka. Kiti trys pretendentai taip pat nebuvo verti šio posto. Nė vienas iš jų neatėjo keliu, kuris garantuotų sėkmę „FIBA Europe“ organizacijai.

Generalinis sekretorius turi galvoti ne kaip išleisti pinigus, o kaip juos uždirbti. Tai vadybininkas, kuris atsakingas už organizacijos vystymą.

Krepšinis turi beprotiškas galimybes augti Europoje, jeigu atsižvelgsime į rinkos dėsnius, rodiklius, tendencijas. Generalinis sekretorius turi turėti kompetencijos, žinių ir drąsos. Turi ateiti žmogus, kuris žino, kaip vystyti krepšinį: ne teoriškai, bet su patirtimi. Kamilas Novakas patirties neturi, nors galbūt ir yra geras žmogus. Bet kaip sakoma geras žmogus ne profesija“, – savo nuomone dalijosi M.Balčiūnas.

Pasak jo, nacionalinėse krepšinio federacijose dirba ne vienas asmuo, kuris galėtų užimti generalinio sekretoriaus vietą: „Daug tokių žmonių matau. Pavyzdžiui, vienas iš „NBA Europe“ vadovų Cheesus Pasqualis, Ispanijos federacijos vykdomasis direktorius Jose Montero, Slovėnijos atstovai, yra ir Lietuvos federacijoje dirbančių ir tam darbui tinkančių žmonių. Mano nuomone, tai turi būti jauni ir ambicingi asmenys.“

Laukia prezidento nušalinimo

Dar gegužės mėnesį generalinio sekretoriaus postą skandalingai paliko Naras Zanolinas. Pavasarį krepšinį supurtęs konfliktas dar labiau paaštrėjo vasarą, kuomet, sukilusios prieš posto užleisti nesutinkantį Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio („FIBA Europe“) prezidentą Olafurą Rafnssoną, nacionalinės krepšinio federacijos apskundė islandą Lozanoje įsikūrusiam Tarptautinio sporto arbitražo teismui (CAS). 

Ieškinį prieš O.Rafnssoną iškėlė ir buvęs generalinis sekretorius N.Zanolinas. Pastarojo pretekstas – neteisėtas atleidimas, o federacijų – „FIBA Europe“ vadovų atsisakymas sušaukti neeilinį organizacijos generalinės asamblėjos posėdį, kuriame planuota išversti iš kėdės O.Rafnssoną. 

„Situacija FIBA organizacijoje vis dar įtempta. Teisminiai procesai vyksta, nors ir ne taip greitai, kaip norėtume. 27 nacionalinės federacijos reikalauja Olafuro Rafnssono nušalinimo, jis praradęs daugumos pasitikėjimą. Netgi tų, kurie dar visai neseniai buvo jo rėmėjai“, – pasakojo M.Balčiūnas. 

Čia principo reikalas ištaisyti klaidą ir iki to laiko nušalinti prezidentą.

Kitas „FIBA Europe“ vykdomojo komiteto posėdis įvyks lapkričio 17 dieną. M.Balčiūno spėjimu, jis gali būti vienas svarbiausių šiais metais. 

„Laukia labai įdomus posėdis. Visko gali būti, kad jau tuomet spręsis prezidento likimas. Mes neabejojame savo pergale, nes per visą istoriją dar nėra buvę tokio atvejo, kad daugiau nei pusė „FIBA Europe“ priklausančių nacionalinių krepšinio federacijų paduotų prezidentą į teismą“, – teigė M.Balčiūnas.

Kiti prezidento rinkimai vyks kiek daugiau nei po metų, tačiau maištaujančios federacijos tikisi, jog naujojo prezidento iki to laiko laukti neteks.

„Čia principo reikalas ištaisyti klaidą ir iki to laiko nušalinti prezidentą. Žinoma, teisminiai procesai gali užtrukti ir keletą metų... Vis dėlto manau, kad mes daug greičiau sulauksime nušalinimo. Juo labiau, po šio savaitgalio įvykių, kuomet taip šiurkščiai buvo pažeistas FIBA statutas“, – sakė M.Balčiūnas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek