Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mero Andriaus Kupčinsko milžiniškos „Žalgirio“ skolos nešiurpina

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt paviešinus didžiules Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo skolas Kauno meras Andrius Kupčinskas teigia nepakeitęs nuomonės, kad miestui būtina padėti savo komandai. Jis mano, kad savivaldybės įmonės, kurios penktadienį paskolino pinigų arba parėmė „Žalgirį“, pačios įvertino savo riziką ir galimybes.

„Skolų dydžiai nestebina. Tas šleifas velkasi nuo didžiojo bankininko laikų (verslininko Vladimiro Romanovo – red. past.). Tos skolos lyg akmuo po kaklu“, – kalbėjo Kauno meras.

Kaip rodo 15min.lt turima VŠĮ „Kauno „Žalgirio“ rėmėjas“ 2012–2013 metų (nuo birželio iki birželio) finansinė ataskaita, 2013 metų birželį „Žalgiris“ turėjo net 40,464 mln. litų skolą ir ji bet kurią akimirką gali išaugti iki protu nesuvokiamo skolų cunamio, kuris gali nušluoti ekipą nuo žemės paviršiaus.

Savivaldybė klubo valdyme nedalyvauja

A.Kupčinskas priminė, kad dar 2008 m. Kauno savivaldybė nusprendė Arvydui Saboniui už simbolinį mokestį parduoti 34 proc. savo turėtų „Žalgirio“ klubo akcijų. „Tokiu būdu išvengėme nuolatinio spaudimo, kad savivaldybė turėtų labiau remti „Žalgirį“ – nuolat reikalauta, kad parama turėtų būti porporcinga turimų akcijų dydžiui. Apie klubo administracijos veiklą nebūdavome informuojami, dėl to nusprendėme atsisakyti formalaus valdymo“, – aiškino meras.

Šiais metais Kauno valdžia taip pat skyrė 3 mln. litų, dar 1 mln. litų iš savo pelno pervedė savivaldybės įmonė „Kauno energija“.

Savivaldybė ir atsisakiusi akcijų toliau iš miesto biudžeto komandai kasmet skiria iki 3 mln. litų paramos. Šiais metais Kauno valdžia taip pat skyrė 3 mln. litų, dar 1 mln. litų iš savo pelno pervedė savivaldybės įmonė „Kauno energija“.

Skolos rizika palikta vertinti įmonėms

A.Kupčinskas mano, kad ir šią savaitę pateiktas siūlymas savivaldybės įmonėms rasti lėšų paskolinti „Žalgiriui“ 2,35 mln. litų buvo teisingas. Nepaisant to, kad dėl sudėtingos finansinės situacijos šios skolos grąžinimas yra gan miglotas.

„Nebuvo jokio reikalavimo bendrovėms – įmonių valdybos galėjo pačios nuspręsti, ar gali ir kiek gali skolinti arba paremti „Žalgirį“. Skolos rizika taip pat turi įvertinti patys įmonių valdybų nariai“, – teigė A.Kupčinskas.

Jis aiškino, kad iš miesto biudžeto suteikti paramą klubui nėra jokių galimybių, dėl to kreiptasi į savivaldybės bendroves. Viena jų, pelningai dirbanti bendrovė „Kauno vandenys“ sutiko skirti negrąžinamą 0,5 mln. litų paramą.

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas penktadienį pranešė sudaręs paskolų sutartis su Kauno savivaldybės įmonėmis ir artimiausiu metu gaus reikiamus 2,35 mln. litų, kuriuos grąžins buvusiems krepšininkams, kad galėtų registruoti naujus žaidėjus.

A.Kupčinskas tvirtino, kad nepraradęs optimizmo dėl „Žalgirio“ ateities. „Per 70 metų buvo ir pakilimų ir nuopuolių, komanda išgyveno net ir santvarkų kaitą. Tai labai svarbi Kaunui komanda. Labai lengva atsisakyti legendos, kuri kurta 70 metų, bet atkurti ją jau būtų labai sunku ir truktų dešimtmečius. Dėl to esu įsitikinęs, kad turime padėti klubui. Juk tikras sirgalius komandą palaiko ne tik tada, kai jai sekasi, bet ir sunkiu jai laikotarpiu“, – įsitikinęs A.Kupčinskas.

Visi, kas tik nori, gali paremti „Žalgirį“, bet tai turi daryti iš savo kišenės.

Opozicija: meras supainiojo kišenes

Tuo tarpu Kauno tarybos opozicinės frakcijos „Dirbam Kaunui“ seniūnas Gintautas Labanauskas mano, kad meras savo sprendimais daro žalą miestui.

„Visi, kas tik nori, gali paremti „Žalgirį“, bet tai turi daryti iš savo kišenės. O meras jas sumaišė ir priima sprendimus už visus miestiečius, kitaip tariant įlindo ne į savo kišenę. Jeigu savivaldybės kontroliuojamos bendrovės savivaldybės vadovų „rekomendacijas“ įvykdys ir lėšas skirs, manome, kad šį atvejį, gindamos viešąjį interesą, turėtų nagrinėti atitinkamos ikiteisminio tyrimo institucijos ir nustatyti, ar miesto vadovų veikoje nėra korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba ar įgaliojimų viršijimo požymių“, – mano G.Labanauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek