2015 01 18

Kauno „Žalgirio“ jaunimas laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir žais finaliniame etape

Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstantis Eurolygos jaunimo atrankos turnyras sekmadienį šeimininkams baigėsi pergalingai. Finale Kauno „Žalgirio“ jaunimas 87:65 (21:9, 25:17, 19:28, 22:11) sutriuškino Rygos VEF krepšininkus ir pateko į finalo ketverto varžybas.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Sauliaus Čirbos nuotr.

Nugalėtojus į pergalę vedė 21 tašką pelnęs ir turnyro naudingiausiu žaidėju pripažintas Martynas Echodas.

15 taškų surinko Laurynas Birutis (14 atkovotų kamuolių), 14 – Laurynas Bieliauskas, 10 – Arnoldas Kulboka.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Karlis Silinis (23 tšk.), Radionas Kuručas (16 tšk.) bei Kristeris Zorkis (10 taškų).

ULEB Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) „Adidas Next Generation“ finalo ketverto turnyras vyks gegužės 14-17 dienomis Madride.

Dvikovoje dėl trečiosios vietos Paryžiaus INSEP (Prancūzija) jaunimas 65:57 pranoko Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) bendraamžius.

Rungtynės:

Lietuviai susitikimą pradėjo pelnydami 5 „sausus“ taškus, tačiau ketvirčio viduryje varžovai sumažino skirtumą iki minimumo – 10:9. Tačiau tuomet mūsiškiai visiškai užgniaužė svečius gynyboje ir kėlinį baigė turėdami solidų pranašumą – 21:9.

Antrajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė – Martynas Echodas rinko taškus, Laurynas Birutis – atšokusius kamuolius. Komandos išėjo žalgiriečiams turint triuškinantį pranašumą – 46:26.

Po ilgosios pertraukos atkarpą 7:0 laimėję VEF krepšininkai buvo sumažinę skirtumą iki 13 taškų – 53:40. Nors mūsiškiai atsigavo, bet varžovai laimėjo atkarpą 13:1 ir sumažino skirtumą iki vienženklio – 60:49. Prieš paskutinį ketvirtį mūsiškiai pirmavo 65:54.

Žalgiriečiai visiškai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir kėlinio viduryje jau pirmavo net 24 taškais – 81:57. Likęs laikas buvo tik formalumas – 87:65.