Kauno „Žalgirio“ jaunimas pergale pradėjo ULEB Eurolygos turnyrą Ispanijoje

Krepšinio kamuolys
„Scanpix“ nuotr. / Krepšinio kamuolys
0

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ komandos jaunimas Barselonoje pradėjo kovas Eurolygos jaunių (iki 18 metų) finaliniame turnyre. Pirmame mače kauniečiams iššūkį metė paslaptingoji Kinijos rinktinė, tačiau tai nesutrukdė žalgiriečiams iškovoti pergalės – 73:46.

Iniciatyvos lietuviai ėmėsi jau pirmosiomis minutėmis, kai Tauro Jogėlos ir Kasparo Vecvagaro rezultatyvumo dėka pabėgo į priekį. Ketvirčio pabaigoje sėkmingą žaidimą pademonstravo ir Vaidas Kariniauskas, o po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė skaičiai 14:6.

Po trumpos pertraukėlės varžovai ėmė solidžiau žaisti puolime, tačiau gynyboje ir toliau nevengė klaidų. Tai lėmė, jog einant į didžiąją pertrauką Arūno Visocko auklėtiniai turėjo devynių taškų pranašumą – 32:23.

Ilgoji pertrauka kur kas daugiau naudos davė Lietuvos komandai – trečiojo ketvirčio viduryje po Igno Ramašausko taškų skirtumas akivaizdžiai išaugo – 48:28. Kad ir kaip stengėsi kinai, sugrąžinti intrigos jiems nepavyko iki pat finalinės rungtynių sirenos. Susitikimas baigėsi užtikrinta ir pelnyta kauniečių pergale – 73:46.

„Žalgiris“: T.Jogėla 14 (11 atk. kam.), J.Tamulis 14, V.Kariniauskas 9, L.Lekavičius 8 (5 atk. kam.), A.Gudaitis 6 (12 atk. kam.), K.Vecvagars 6, I.Ramašauskas 4 (6 atk. kam.), S.Kymantas 3, K.Vene 3, S.Raupys 2 (7 atk. kam.), M.Grigonis 2 (5 rez. perd.), T.Dimša 2.

Kinija: Z.Xiaochuan 12 (9 atk. kam.), Z.Xuhang 9 (8 atk. kam.), J.Mingxin 9.