2011 09 15

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai su Kazanės „Unics“ sužaidė lygiosiomis

Pasiruošimą sezonui tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes. Mačas su Kazanės „Unics“ (Rusija) komanda ir baigėsi draugiškai lygiu rezultatu 79:79 (18:20, 19:17, 11:16, 31:26). Abiejų ekipų treneriai nusprendė pratęsimo nežaisti. Po šių rungtynių žalgiriečiai grįžta į Kauną, kur toliau rengsis artėjančiam sezonui.
„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Tadas Klimavičius.
„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė Tadas Klimavičius. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo tokiu pat starto penketu kaip ir praeitose rungtynėse: Ty Lawsonas, Artūras Milaknis, Sonny Weemsas, Tadas Klimavičius ir Milovanas Rakovičius. Kauniečiai sėkmingai užbaigė jau pirmąją ataką, kai tritaškį įmetė A.Milaknis, bet vėliau sunkiai rado kelių link „Unics“ krepšio – 3:10, rašo žalgiris.lt.

Netrukus aikštelėje pasirodė po 3 metų pertraukos į „Žalgirį“ grįžęs Marko Popovičius, kuris iškart pasižymėjo dvitaškiu. Nors „Unics“ buvo padidinę skirtumą iki 17:6, tačiau DeJuanui Collinsui ir Omarui Samhanui pelnius po 4 taškus žalgiriečiai po 10 minučių atsiliko vos 18:20.

Pusę antrojo kėlinio kauniečiai vis kvėpavo varžovams į nugaras, po dvitaškį įmetant T.Klimavičiui, M.Rakovičiui ir D.Collinsui (26:27), kol galiausiai S.Weemsas persvėrė rezultatą 31:29. Dar keturi jo taškai įpusėjus rungtynėms leido išlaikyti pusiausvyrą – 37:37.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiams sunkiai sekėsi regzti atakas. Mindaugas Kuzminskas sumetė baudas, bet tuomet Kazanės krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako ir nutolo 48:39. Taškų badą „Žalgirio“ gretose nutraukė T.Klimavičius, užbaigęs greitą ataką ir pakartojęs metimą po netaiklaus M.Popovičiaus šūvio (44:49). Nors Marko įsimėtė ir pelnė 4 taškus, tačiau po trijų kėlinių priekyje buvo „Unics“ – 53:48.

Vaizdas aikštelėje pasikeitė prasidėjus lemiamam ketvirčiui. Pataikydamas tritaškį M.Popovičius pradėjo kauniečių spurtą, o jį užbaigė S.Weemsas ir T.Lawsonas – 62:60. M.Kuzminskui įmetus iš toli, T.Klimavičiui pridėjus dvitaškį bei T.Lawsonui realizavus 4 baudos metimus „Žalgiris“ atsiplėšė 72:67. Rusams sėkmingai užbaigiant atakas, 5 taškų skirtumą išlaikė dukart iš po krepšio taiklus buvęs T.Klimavičius (74:69, 76:71) ir tritaškį pataikęs M.Kuzminskas (79:74). Visgi, per paskutinę minutę „Unics“ žaidėjai surinko 5 taškus, o paskutinis D.Collinso metimas tikslo nepasiekė. Abiejų komandų treneriai nusprendė pratęsimo nežaisti, todėl rungtynės baigėsi lygiu rezultatu 79:79.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 12 (6 atk. kam.), M.Popovičius 11, O.Samhanas 10 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas 9, T.Lawsonas 9, S.Weemsas 8 (7 atk. kam.), D.Collinsas 7, M.Delašas 6, A.Milaknis 5, M.Rakovičius 2, A.Juškevičius 0.

„Unics“: M.Wilkinsonas 20 (10 atk. kam.), K.McCarty 16, A.Savrasenka 12 ( 6 atk. kam.).