2012 04 14

Kauno „Žalgiris“ LKL reguliarųjį sezoną užbaigė pergale Pasvalyje

Šeštadienį paskutinėse Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse jau anksčiau pirmą vietą užsitikrinęs bei čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ svečiuose 81:55 (18:11, 25:16, 16:8, 22:20) sutriuškino penktojoje pozicijoje likusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą ir iškovojo 21-ąją pergalę iš 22-jų galimų.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Vaidoto Grigo nuotr.

13 taškų prie pergalės prisidėjo Mindaugas Kuzminskas, 12 – Milovanas Rakovičius, 10 – Tomas Delininkaitis.

Devintąją nesėkmę per 22-u susitikimus patyrusioje šeimininkų komandoje sėkmingiausiai žaidė Paulo Prastesas (11 tšk.), Trevonas Hughesas ir Darrickas Leonardas (po 8 taškus).

Rungtynių eiga:

Pirmajame kėlinyje pasvaliečiai nesugebėjo sulaikyti Pauliaus Jankūno. „Žalgirio“ kapitonui pelnius 9 taškus ir po 2 pridėjus Milovanui Rakovičiui, Mindaugui Kuzminskui ir Dainiui Šalengai, svečiai pirmavo 15:7. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Marko Popovičius įsūdė tritaškį ir žalgiriečiai pirmavo 18:11.

Antrojo kėlinio pradžioje po M.Popovičiaus perdavimų iš arti pasižymėjo Robertas Javtokas, o Tadas Klimavičius įmetė tritaškį. Tomui Delininkaičiui pataikius iš toli kauniečiai įgijo dviženklį pranašumą – 26:15. Netrukus T.Delininkaitis įsmeigė dar vieną tolimą šūvį, T.Klimavičius ir Vytenis Lipkevičius sumetė baudas, o M.Rakovičius ir Mantas Kalnietis pridėjo po dvitaškį – 36:20. Kiek vėliau T.Klimavičius pataikė dar vieną tritaškį, M.Popovičius realizavo baudos metimus, M.Kuzminskas įdėjo į krepšį ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ buvo priekyje 43:27.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai demonstravo pavyzdinę gynybą. „Pieno žvaigždžių“ legionieriai surinko 8 taškus, bet nesugebėjo apsiginti nuo M.Kalniečio tritaškio bei M.Rakovičiaus, R.Javtoko ir T.Klimavičiaus dvitaškių. Visas keturias baudas realizavęs M.Kuzminskas, vieną tašką pridėjęs Žygimantas Janavičius ir iš po krepšio įmetęs R.Javtokas padidino persvarą iki 28 taškų (59:31). Po 30 minučių žaidimo pirmauta 59:35.

Nepaisant M.Kuzminsko 3 taškų ir M.Rakovičiaus metimo po Ž.Janavičiaus perdavimo, „Pieno žvaigždės“ kiek priartėjo 44:64. Skirtumui dar labiau mažėti neleido ta pati „Žalgirio“ trijulė: M.Rakovičius pelnė 4 taškus, M.Kuzminskas dėjimu užbaigė ataką, o Ž.Janavičius įmetė tritaškį – 75:50. Iš jų estafetę perėmė T.Delininkaitis ir V.Lipkevičius, kurių taškai užfiksavo galutinį rezultatą 81:55.

***

Jau išvakarėse buvo aišku, kad Kauno „Žalgiris“ ir antroje vietoje likęs vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ tiesiai pateko į pusfinalį, o paskutinę – dvyliktą vietą – užėmusi „Palangos“ ekipa dėl vietos LKL ateinančiame sezone turės žaisti su Nacionalinės krepšinio lygos nugalėtoju, kuris sekmadienį paaiškės Garliavoje.

Dėl dviejų kelialapių į pusfinalį trečią vietą reguliariajame sezone užėmęs „Šiaulių“ klubas žais su šeštojoje pozicijoje likusių Klaipėdos „Neptūnu“, o ketvirtoje vietoje likę praėjusio sezono bronzos medalininkai Prienų „Rūdupio“ krepšininkai išmėgins jėgas su penktą vietą užėmusia „Pieno žvaigždžių“ ekipa.

Galutinė Lietuvos krepšinio lygos reguliariojo sezono turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai):