2011 12 03 /18:19

Kauno „Žalgiris“ neprilygo Rimo Kurtinaičio auklėtiniams

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neprilygo Rimo Kurtinaičio auklėtiniams. VTB Vieningosios lygos rungtynėse Lietuvos čempionai išvykoje 72:83 (19:31, 18:23, 17:13, 18:16) nusileido A grupės lyderei Maskvos srities „Chimki“ komandai.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas sužaidė rezultatyviausias rungtynes per karjerą „Žalgirio“ klube. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Galutinis rezultatas ne visiškai atspindi mačo eigą, nes likus žaisti mažiau nei 5 minutėms „Chimki“ pirmavo net 20 taškų persvara.

Pirmavo tik kartą

Įžaidėjo poziciją startiniame penkete užėmęs Marko Popovičius iš karto pasižymėjo tritaškiu. Tai buvo vienintelis kartas rungtynėse, kai pirmavo „Žalgiris“, nes svečiams nesisekė gynyboje – tolimų metimų artilerija pasinaudoję šeimininkai šovė į priekį (7:20). Įsibėgėjusi „Chimki“ tik didino persvarą (13:29).

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi Robertas Javtokas ir Sonny Weemso, o „Žalgiris“ atsigavo (29:37). Visgi „Chimki“ surengė dar vieną taiklių tritaškių seriją ir Rusijos vicečempionai ėmė triuškinti svečius (32:54).

Po pertraukos Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai vėl ėmė tirpdyti deficitą (54:63), tačiau bent pabandyti sugrąžinti intrigą neleido ketvirtajame kėlinyje sustojęs puolimas. Per 5 minutes kauniečiams vienintelį tašką pelnė į komandą grįžęs Povilas Butkevičius, o „Chimki“ susikrovė saugią 20 taškų persvarą (58:78).

Rezultatyviausias rungtynes per karjerą „Žalgirio“ klube sužaidė R.Javtokas.

Likęs laikas tebuvo formalumas, tačiau svečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą – 72:83.

Koją kišo klaidos

Lietuvos čempionai užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (30 prieš 23-is atkovotus kamuolius), bet klydo beveik dvigubai dažniau (21 prieš 11). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai iš „Žalgirio“ žaidėjų atėmė net 14 kamuolių, kai A.Trifunovičiaus – vos 4-is.

Verta pažymėti, jog rezultatyviausias rungtynes per karjerą „Žalgirio“ klube sužaidė R.Javtokas. Vidurio puolėjas pelnė 16 taškų.

„Žalgirio“ komanda šiose rungtynėse jau vertėsi be amerikiečio Ty Lawsono, kuris grįžo į NBA lygos Denverio „Nuggets“ klubą. Tačiau Lietuvos čempionų gretose debiutavo ir Prienų „Rūdupio“ susigrąžintas Povilas Butkevičius (5 min., 1 tšk.).

„Žalgiris“: R.Javtokas 16, M.Popovičius 15 (3/5 trit.), M.Kuzminskas 11, T.Delininkaitis 8, M.Kalnietis 8, T.Klimavičius 5, S.Weemsas 4, M.Rakovičius 2, V.Lipkevičius 2, P.Butkevičius 1, P.Jankūnas 0.

„Khimki“: T.Mozgovas 16 (8/8 dvit., 4 rez. perd.), V.Fridzonas 16, T.Kelati 10.

Jau penktą kartą per 7-is mačus VTB Vieningoje lygoje pralaimėjęs „Žalgiris“ liko priešpaskutinėje A grupės pozicijoje ir sumažino savo galimybes patekti į kitą etapą – užimti bent ketvirtą vietą. Tuo tarpu „Chimki“ išliko ideali – šešerios rungtynės ir šešios pergalės.

Kitame A grupės mače „Krasnye Krylia“ namuose 99:72 sutriuškino „Astana“ ekipą.