2015 02 20 /23:16

Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Lietkabelį“ ir pateko į LKF taurės pusfinalį

Penktadienį „Žalgirio“ arenoje prasidėjusiame LKF Didžiosios taurės turnyre Kauno „Žalgiris“ lengvai įveikė ketvirtfinalio barjerą. Žalgiriečiai sutriuškino Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 86:58 (22:8, 27:18, 14:23, 23:9) ir šeštadienį pusfinalyje susitiks su Utenos „Juventus“ ekipa.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Artūras Gudaitis, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs šešis kamuolius. Siimas san der Vene pridėjo 14 taškų, Artūras Milaknis – 11-a.

Panevėžio ekipai J.Zuza surinko 17 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. E.Žabas pridėjo 15 taškų.

„Rungtynės mums kainavo per daug nervų. Turėjome didelę persvarą pirmoje pusėje, o antroje pradėjome ją švaistyti ir be reikalo nervintis“, – po rungtynių sakė rezultatyviausiai savo komandoje (16 taškų, 21 naudingumo balas) žaidęs „Žalgirio“ puolėjas Artūras Gudaitis.

Rungtynės mums kainavo per daug nervų. Turėjome didelę persvarą pirmoje pusėje, o antroje pradėjome ją švaistyti ir be reikalo nervintis

Sėkminga keliolikos minučių atkarpa džiaugėsi „Lietkabelio“ vyr. treneris Gintaras Kadžiulis, kuris pernai kėlė DNB LKF taurę kaip Prienų „TonyBet“ kapitonas. Tai prisiminęs jis pajuokavo, kad jei būtų žaidęs aikštėje, Panevėžio klubas būtų laimėjęs.

„Žinojome, kad žaisime septyniese, todėl žaidėjai išėjo į aikštę taupydami jėgas. Tai buvo pagrindinė mūsų klaida. Galbūt žaidėjai ne taip mane suprato – buvo kalbėta, kad turime saugotis, bet tai nereiškia, kad stovime per du metrus nuo varžovo. Tačiau man smagu, kad penkiolika minučių vyrai parodė charakterį“, – sakė G.Kadžiulis.

Buvęs „Žalgirio“ žaidėjas, dabar vilkintis „Lietkabelio“ aprangą, Dainius Šalenga pabrėžė atsarginių varžovų žaidėjų indėlį: „Lietuvoje visiems su „Žalgiriu“ norisi geriau sužaisti, bet šiandien buvo ribotos mūsų galimybės rotacijos prasme. Šiuolaikiniame krepšinyje sunku žaisti, kai viena komanda daug keičiasi, o žaidėjai kurie žaidžia mažiau, įdeda daug energijos, kad įrodytų vertę treneriui. Netgi starto penketas žaidė silpniau, mus nuvertina, su jais būna lengviau. Esame laimingi, kad patekome tarp 8 turnyro dalyvių. Kai kuriems mūsų žaidėjams tai gera patirtis“.

Žinojome, kad žaisime septyniese, todėl žaidėjai išėjo į aikštę taupydami jėgas. Tai buvo pagrindinė mūsų klaida.

Kauniečių strategas Gintaras Krapikas po rungtynių jau mąstė apie pusfinalį.

„Užtikrintai patekome į pusfinalį, turėsime vieną treniruotę jam pasiruošti. Žaisime su komanda, kuri nėra mums pati parankiausia, kadangi su jais dvejas rungtynes žaidėme, vienas pralaimėjome tašku, kitas laimėjome tokiu pačiu skirtumu. Rungtynės laukia sunkios, juolab, kad tai taurės rungtynės. Labai atsakingai ruošimės“, – sakė G.Krapikas.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 16 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), S.Vene 14 (6/7 dvit.), A.Milaknis 11, W.Cherry 9, P.Jankūnas 9, L.Lekavičius 7, V.Lipkevičius 4, R.Javtokas 4, T.Dimša 4 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 4 (2 per. kam.), J.Andersonas 3 (3 per. kam.), D.Tarolis 1.

„Lietkabelis“: J.Zuza 17 (7/15 dvit., 9 atk. kam.), E.Žabas 15 (3/5 trit.), J.Vladovičius 9 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.).

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ mačą pradėjo ilgai nesižvalgydamas: tritaškiu kauniečių taškų sąskaitą atidarė Artūras Milaknis, netrukus Paulius Jankūnas, būdamas arti krepšio, sulaukė Willo Cherry perdavimo, dėjimu krepšį sudrebino Artūras Gudaitis – 7:4.

Lietuvos čempionų persvarą didino ketvirtąjį tašką pelnęs komandos kapitonas P.Jankūnas bei dar kartą iš viršaus krovęs A.Gudaitis (11:6).Panevėžiečiai strigo aktyvioje žalgiriečių gynyboje, prie baudų metimų linijos stojo W.Cherry ir A.Gudaitis, tolimą metimą pataikė P.Jankūnas, krepšio link prasibrovė Robertas Javtokas, o ketvirtį tolimu šūviu užbaigė Edgaras Ulanovas – 22:8.

Antrąjį ketvirtį nepaisydami solidaus atotrūkio turnyro šeimininkai pradėjo ryžtingai: per minutę net tris kartus varžovus „apvogė“ Jamesas Andersonas, keturis taškus surinko ir dėjimu su pražanga pasižymėjo Siimas-Sanderis Vene, taškų sąskaitą atsidarė Lukas Lekavičius – 28:8. Iš toli pataikė J.Andersonas, po dar vieno perimto kamuolio kontrataką dėjimu užbaigė S.Vene (34:11). Po krepšiu karaliavęs A.Gudaitis realizavo du dvitaškius, o „Lietkabelis“ per prabėgusias penkias minutes surinko viso labo keturis taškus – 38:12. Kovingai nusiteikę kauniečiai apsukų nemažino ir turėdami triuškinamą persvarą. Pasižymėjo L.Lekavičius, po jo perdavimo du taškus pelnė S.Vene, netrukus dvitaškį nepaisydamas pražangos realizavo A.Gudaitis – 45:16. Dar net neįpusėjus rungtynėms Gintaras Krapikas į aikštelę metė dvyliktąjį savo žaidėją – Donatą Tarolį, kuris iškart įmetė vieną baudos metimą, tritaškį smeigė A.Milaknis (49:18), tačiau pirmąją rungtynių pusę dviem tritaškiais užbaigė Evaldas Žabas – 49:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai pratęsė tolimų metimų seriją, o „Žalgiriui“ pirmuosius taškus pelnė kamuolį puolime nusiėmęs Vytenis Lipkevičius, iš vidutinio nuotolio taikliai metė W.Cherry – 53:32. Greitai „status quo“ atstatė tritaškius smeigę W.Cherry ir A.Milaknis – 59:36. Visgi, užsieniečių pastangomis „Lietkabelis“ atsakė savo atkarpa ir kiek sumažino atotrūkį (59:43). Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė prasiveržimą gražiu metimu užbaigęs V.Lipkevičius, sėkmingą pasirodymą tęsė S.Vene – 63:45. Panevėžiečiai surinko keturis taškus be atsako, šeimininkų puolimas strigo, tad minutės pertraukėlės prašė žaidimu nepatenkintas Gintaras Krapikas (63:49). Po jos Lietuvos čempionai net dukart ėmė kamuolį puolime, tačiau niekaip į krepšį nepataikė ir prieš ketvirtąjį kėlinį Kauno komanda išsaugojo keturiolikos taškų atsargą – 63:49.

Ketvirtąjį kėlinį gražia kombinacija pradėjo perdavimą atlikęs A.Milaknis ir taškus iš po krepšio įmetęs W.Cherry, dvitaškį pridėjo komandos kapitonas – 67:51. Po varžovų minutės pertraukėlės keturioliktąjį ir netrukus šešioliktąjį tašką rinko A.Gudaitis, nesustabdomą prasiveržimą atliko A.Milaknis (73:54). Po keturių varžovų taškų (73:58) apie save priminė R.Javtokas, sėkmingai baudos aikštelėje sužaidė S.Vene – 77:58. Atakos laikui baigiantis tritaškį smeigė L.Lekavičius (80:58), o susitikimo pabaigoje sužibėjo T.Dimša. Pastarasis pelnydamas du taškus tapo dvyliktuoju pasižymėjusiu „Žalgirio“ krepšininku, čia pat T.Dimša perėmė kamuolį ir, sulaukęs perdavimo iš S.Vene, atliko metimą ore, o netrukus atsilygino S.Venei atlikdamas ketvirtąjį rezultatyvų perdavimą – 86:58.